Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 167, 168, 169, 170, 171  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.06.2020, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W temacie o Polsce i świecie argumenty merytoryczne i naukowe nie mają dużego wzięcia (co najwyżej spotykają się z reakcją: „dzięki za źródła i dane, ale mam inne zdanie na ten temat”), więc powieszę to tu.

Można panikować: https://youtu.be/osm5vyJjNY4
esforty
album CD

PostWysłany: 17.06.2020, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabicie świętego jelenia reż. Jorgos Lantimos 2017

Nie wystarczy obejrzeć wszystkiego co nakręcił S. Kubrick, tu trzeba, metafizycznej wymiany myśli, nad miejscem pochówku Mistrza Wink, by...
... z pomocą odległych planów, długich ujęć, muzyki sakralnej aktorstwa powściągliwego (w słusznej sprawie), wiarygodnie podjąć temat: nieuchronności losu i podłej natury człowieka ( jedna z kubrickowych fiksacji).
Lantimos , zdobywa moją satysfakcję, bez pudła, nawet jeśli w ostatnim akcie, zmienia horyzont inspiracji.
Nie chcę filmowi, przyprawić "gęby", że to <kino dla konesera>, ale poprzedzenie seansu mocnym espresso, poprawi odbiór 8/10.
Leptir

PostWysłany: 17.06.2020, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten film Lantimosa sprawił, że myślałem o nim przez kilka dni. To jest kino autorskie, w pewnym sensie dla konesera - bo trzeba się nad nim zastanowić. Paradoksalnie jednak sięga do starej tradycji literackiej greckiej tragedii - ze swoją jednością miejsca, czasu i postaci, z wszechmocnym fatalizmem, z rolą sił, na które nie mamy żadnego wpływu.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 17.06.2020, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie, pisząc o zmianie horyzontu , myślałem o wskazanej ,przez Ciebie... literackiej greckiej tragedii ... co mnie zapachniało, nieco, stereotypem Wink ( na forum ostatnio ryzykowny termin). W końcu, jednak, Lantimos <nie udaje Greka> Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.06.2020, 09:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żeby tak ambitnie nie było...

Zabójcze Maszyny vel Miasta na kołach - straszny film, mój mocno upośledzony gust łkał cicho w kącie ze dwie godziny po seansie, taki skatowany i poobijany. Wizualnie - fajne, ale reszta to dramat.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.06.2020, 14:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Zabójcze Maszyny vel Miasta na kołach - straszny film, mój mocno upośledzony gust łkał cicho w kącie ze dwie godziny po seansie, taki skatowany i poobijany. Wizualnie - fajne, ale reszta to dramat.

Widziałem w kinie, ze dwa lata temu- mi się podobało...
WOJTEKK

PostWysłany: 17.06.2020, 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
WOJTEKK napisał:

A ile i czego wziąłeś, bo ja bym też tak chciał...?

Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.06.2020, 16:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Bart napisał:
WOJTEKK napisał:

A ile i czego wziąłeś, bo ja bym też tak chciał...?

Na trzeźwo, z rodziną. Dobre dla dzieciaków a i mnie wciągnęło. No nie wiem, może padłem ofiarą swojego gustu... Ja nie jestem wytrawnym kinomanem, połykam dużo "produktów", które pozwalają mi odpocząć od myślenia.
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.06.2020, 20:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W głębi lasu aka The woods na Netflixie zaliczone. Zgrabne i interesujące, mimo niektórych uproszczeń, schematów i stereotypów (ehhh... cały świat wie, że Polacy to antysemici). To trzeci miniserial na podstawie prozy Harlana Cobena jaki oglądałem, może dlatego trochę irytowały mnie oczywiste leitmotifs występujące we wszystkich serialach. Ale ogólnie: zgrabna polska produkcja: nie ma się czego wstydzić i nie trzeba, ale można być dumnym!
Leptir

PostWysłany: 17.06.2020, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
W głębi lasu aka The woods na Netflixie zaliczone. Zgrabne i interesujące, mimo niektórych uproszczeń, schematów i stereotypów (ehhh... cały świat wie, że Polacy to antysemici). To trzeci miniserial na podstawie prozy Harlana Cobena jaki oglądałem, może dlatego trochę irytowały mnie oczywiste leitmotifs występujące we wszystkich serialach. Ale ogólnie: zgrabna polska produkcja: nie ma się czego wstydzić i nie trzeba, ale można być dumnym!

Owszem, całkiem dobrze to wyszło. Niezła gra aktorska, świetne zdjęcia, tajemnica trudna do rozwikłania. Oglądało mi się dobrze. Co do tego antysemityzmu - zdaje się, że był to "polski odpowiednik" rasizmu, który występował w książce. Trudno u nas wprowadzić rasizm, bo ilość osób o odmiennym kolorze skóry jest śladowa. Inna sprawa, że rzeczywiście ten motyw jest nieco irytujący i moim zdaniem w ogóle rezygnacja z niego wcale by filmowi nie zaszkodziła. Można było po prostu zaznaczyć, że Goldsteinów miejscowa społeczność hejtuje za zaniedbania w wyniku których stało się to, co się stało na obozie.
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.06.2020, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, leptirze, masz rację. Ja nie jestem bardzo uczulony na "szarganie polskich świętości", mam do tego dystans, ale chyba zadziałało w moim przypadku powiedzenie "co za dużo, to niezdrowo" i się wzdrygnąłem. No ale to filmowi nie ujmuje. Może nie arcydzieło, ale trzyma poziom dobrych produkcji Netflixa.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.06.2020, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Zabicie świętego jelenia reż. Jorgos Lantimos 2017

Obejrzałem to po raz pierwszy podczas kwarantanny i miałem napisać, ale nie napisałem... i niewiele już pamiętam. Chyba myślałem, że ten film bardziej mnie dotknie. Za bardzo wydał mi się wydumany, konceptualny. Te nawiązania do antycznej tragedii jakby programowe?... Pierwsza część filmu lepsza od drugiej, bo świetnie operuje atmosferą tajemnicy i rodzi grozę niemal zupełnie bez dosłowności. Ale potem, jak już wychodzi szydło z worka, co ten chłopaczek kombinuje, to jakoś coraz mniej zaczęło mnie to interesować.
Przez cały film byłem przekonany, że to ten młodzian z Whiplash, a po seansie przekonałem się, że z Dunkierki Wink
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.06.2020, 22:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Można panikować: https://youtu.be/osm5vyJjNY4

Ciekawy film chociaż wydaje mi się że autor trochę przesadza. Tym nie mniej sprawa jest ważna tylko że...
Co my możemy? Cykl życia produktu skraca się makabrycznie, nowa pralka po 3 latach gnije jak 20 letni Opel i co ja mam z tym zrobić? Pewnie za 2 lata kupię nową.
Nie stać mnie na samochód elektryczny, nie stać mnie na żaden nowy samochód (nie stać mnie za gotówkę - tak żeby nie nadszarpnąć poważnie budżetu.. czyli mnie nie stać). O jakiej ekologii my tu mówimy jak samochody elektryczne nie wiadomo dlaczego są tylko fanaberią dla tych bogatszych a wcale tak nie musi być.
Niewiele możemy zrobić w tym temacie jako przeciętni obywatele, nie stać nas na to.
Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.06.2020, 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dark Season 3 w sobotę na Netflix. Twisted Evil Twisted Evil
WOJTEKK

PostWysłany: 26.06.2020, 05:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nosz ba!

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 167, 168, 169, 170, 171  Następny
Strona 168 z 171

Skocz do: