Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 84, 85, 86  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 27.04.2007, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

To masz pecha Sad
Windmill

PostPosted: 30.04.2007, 12:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na poniższej stronie można zapoznać się z zawartością wszystkich siedmiu filmów, składających się na całość "Martin Scorsese ptesents The Blues":
http://www.pbs.org/theblues/
djds
Guest

PostPosted: 01.05.2007, 14:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądałem ostatnio thriller, który naprawdę mnie przestraszył, a ostatni raz zdarzyło się to chyba 10 lat temu Razz

Film Ils (Oni). Rewelka, polecam każdemu.

Tutaj dobra recenzja.
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 02.05.2007, 09:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obejrzałem wczoraj daremną próbę reanimacji "Alternatyw 4" czyli żałosne "Dylematu 5". Przy czym "obejrzałem" to nadużycie - wymiękłem po jakichś 20 minutach i przełączyłem na snooker. Osobnikom odpowiedzialnym za "Dylematu 5" powinno się sądownie zabronić robienia jakichkolwiek filmów, nawet weselnych.
View user's profile Send private message Visit poster's website
djds
Guest

PostPosted: 02.05.2007, 09:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tez zmarnowałem wczoraj 50 minut życia oglądając ten serial i jestem dokładnie tego samego zdania. To jawna kpina, producenta powinno się nadziać na pal, a że Bareja przewraca się w grobie, to chyba mało powiedziane.
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 02.05.2007, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat przewracanie się Barei ma dobrą stronę - teraz ma już poprawną pozycję utraconą po "Rysiu". Inna sprawa, że uwzięli się, by Bareję popsuć.
Windmill

PostPosted: 02.05.2007, 10:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Takie czasy, że wszystko teraz mogą popsuć, co im w łapy wpadnie. Na szczęście nie widziałem ani jednej minuty i teraz nie mam żadnych... dylematów Very Happy

Last edited by Windmill on 02.05.2007, 11:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djds
Guest

PostPosted: 02.05.2007, 11:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety, teraz takie czasy, że społeczeństwo nastawione jest na odbór obrazu łatwego i płytkiego, czyli tzw. holyłódzkiej papki. Dlatego trzeba się nastawić na zalew filmowych bubli. A te lepsze, gdzie się podziały? Oczywiście, są, ale jest o nich cicho. W zeszłym miesiącu wyszedł film Bezmiar Sprawiedliwości, okrzyknięty przez miesięcznik "Film" jednym z nalepszych polskich filmów ostatnich nastu lat. I co, słyszał ktoś o nim? Widział ktoś? Bo w Gliwicach nawet nie był puszczany w żadnym kinie, nawet tym mdłym, czyli Multikinie. Żeby go obejrzeć, muszę piracić. I gdzie tu logika?
Back to top
Windmill

PostPosted: 02.05.2007, 14:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chce nikogo wymieniać z nazwiska, kto między innymi przyczynił się do odgrzewania kotletów, ale każdy wie, kogo mogę mieć na myśli Wink Ogólne imię jego to na pewno postmodernizm, czyli współczesność. Kiedys artyści zarabiali kręcąc nowe filmy i nagrywając nowe piosenki; obecnie robia remake'i, kręca kolejne części filmów istniejących i kowerują ile wlezie, czyli po prostu nie potrafią wymyslić niczego nowego i oryginalnego.
Ale mnie zaskoczyłeś, że w Polsce powstał niekomercyjny film, którego nikt nie chce grać w kinach. To pachnie undergroundem Very Happy
Napisz coś bliżej o "Bezmiarze sprawiedliwości".
Tarkus
box

PostPosted: 02.05.2007, 14:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

A to jest chyba najnowszy film Saniewskiego, z tego co pamiętam. Z tego co pamiętam też, to "na faktach", a ja mam na takie kino alergię (a przereklamowane nudniaste buble typu "Plac Zbawiciela" mnie tylko w opinii utwierdzają).
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 02.05.2007, 15:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja obejrzałem z obrzydzeniem 10 minut Dylematów. Najgorsze jest to, że przez to badziewie nie widziałem dwóch strzelonych Czechom bramek przez USA na hokejowych Mistrzostwach Świata gr A Evil or Very Mad Na szczęście Czesi się odkuli i wygrali 4:3. Dzisiaj wieczorem też będę miał dylemat: hokej czy Liga Mistrzów Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus
box

PostPosted: 02.05.2007, 17:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Było nabyć telewizor z funkcją PIP Smile
Windmill

PostPosted: 02.05.2007, 18:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
A to jest chyba najnowszy film Saniewskiego, z tego co pamiętam. Z tego co pamiętam też, to "na faktach", a ja mam na takie kino alergię (a przereklamowane nudniaste buble typu "Plac Zbawiciela" mnie tylko w opinii utwierdzają).

"Placu Zbawiciela" jeszcze nie widziałem, ale poznałbym bardziej konstruktywną opinię o tym filmie Wink
Tarkus
box

PostPosted: 02.05.2007, 21:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja nie jestem obiektywny Smile Dla mnie Krauze apogeum osiągnął "Moim Nikiforem" i powinien pójść w tym kierunku, bo historie "z życia wzięte", jak "Dług" czy właśnie "Plac Zbawiciela" wychodzą mu, oględnie rzecz ujmując, średniawo. Sam "Plac..." jest filmem do bólu wręcz banalnym, ogladałem to jak jakieś reality show. Oto młode małżeństwo z dwojgiem małych dzieci chwilę przed odbiorem wymarzonego mieszkania wprowadza się "na chwilę" do teściowej. Teściowa oczywiście nie przepada za synową, bo synowa ze wsi, a jej synowi powinna byc pisana panna z miasta. Nagle okazuje sie, że developer bankrutuje, młodzi zostają na lodzie i, zasadniczo, na pastwę mamusi. No i tak się toczy psychodrama, takie babranie się, wiercenie palcem w otwartej ranie aż do tragedii, czyli próby samobójczej dziewczyny połączonej z usiłowaniem zabójstwa dzieci. Wszystko oczywiście z desperacji, bo zapędzona w kąt, mąż zdradza itepe. Wszystko fajnie, gra aktorska naprawdę bez zarzutu, ale zastanawiałem się, po co ten film. Żeby pokazać, jak okrutnie zycie może się z człowiekiem obejść? Ambicja zilustrowania tematu z pierwszych stron plotkarskich gazet? Ćwiczenie z gry na emocjach widza? Wszystko po trochu? Dla mnie to film kompletnie pusty, wyprany z emocji. Miał wstrząsać, wgniatać w fotel, a znudził mnie totalnie i zniesmaczył właśnie tym babraniem się w cudzym nieszczęściu. W dodatku finał jest tak totalnie niewiarygodny, że zacząłem się smiać. Nie mam pojęcia, skąd takie zachwyty nad tym "dziełem". Zwłaszcza te peany, że to jeden z najważniejszych polskich filmów, ple, ple, ple. Żywy dowód na to, że polska krytyka filmowa mentalnie zatrzymała się na panu Zanudzim i kinie moralnego niepokoju. Szkoda, że Krauze też się na tym zatrzymał i trzyma dość kurczowo, ale mam szczerą nadzieję, że oderwie się czasem i stworzy urocze dzieło na miarę "Nikifora" jeszcze. Choć wątpię - zwłaszcza w kontekście wypowiedzi reżysera po "Placu Zbawiciela". Ot, kolejny, który wierzy że ma Misję.
Windmill

PostPosted: 03.05.2007, 08:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Teraz rozumiem, Tarkusie, dlaczego "Plac..." się Tobie nie spodobał; dzięki za wyjasnienie Smile Zanussiego akurat lubię, szczególnie filmy z lat siedemdziesiątych/osiemdziesiątych, ale skoro zaznaczyłeś, że nie jesteś obiektywny... Very Happy Ja tam potrafie zrozumieć, że reżyser chce poruszyć jakiś bolący temat, albo że nie chce tworzyć wyłacznie dla rozrywki widza - Misją bym tego nie nazywał. Polecasz zatem "Nikifora"? Zastanawiałem się ostatnio nad wypożyczeniem tego filmu w wideotece.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 84, 85, 86  Next
Page 3 of 86

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum