Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 92, 93, 94  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 14.11.2016, 19:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Boje się tego filmu, jestem właśnie przy końcu lektury Strach. Opowiadania kresowe Stanisława Srokowskiego. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim nagromadzeniem makabry. Bardzo ciężko się to czyta, zwłaszcza, że - jak zapewnia autor - wszystkie historie są prawdziwe. Na pewno co najmniej jedną wykorzystał Smarzowski. Mimo wszystko polecam poznać żeby wyrobić sobie zdanie o naszych sąsiadach.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 21.11.2016, 15:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Born To be Blue, czyli fragment życia Cheta Baker'a. Żadne to arcydzieło ale mimo wszystko polecam.

pozdrowienia
Back to top
View user's profile Send private message
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 21.11.2016, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obecná škola - właśnie skończył się seans. Nie ma to jak czeskie kino Very Happy

remaster

PostPosted: 26.11.2016, 02:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zanim wziąłem się za przesłuchanie płyt Chico Hamiltona, o którym niedawno wspominał B.J. w wątku z jazzową dekadą, to zapoznałem się z fragmentem jego twórczości podczas oglądania w ten wieczór filmu "Wstręt" Romana Polańskiego. Naturalnie oprawa muzyczna, choć jak najbardziej udana, to tylko dodatek to znakomitego dzieła. Imponujące studium epizodu psychotycznego, robi wrażenie tym większe, że film powstał ponad pół wieku temu, a reżyser nie dysponował przecież formalnym wykształceniem psychiatrycznym. Rozwój halucynacji, izolacja, narastające otępienie przy jednoczesnych próbach bronienia się przed rzekomymi atakami, zacieranie się świata realnego oraz urojonego - to wszystko udało się doskonale przedstawić za pomocą m.in. odpowiednich ruchów kamery, operowania światłem oraz cieniem, klaustrofobicznej atmosfery oraz wyobrażeń zmian w najbliższym otoczeniu, takich jak pękanie ścian (symbolizujące również rozpad psychiki?). Brak zrozumienia tego, co dzieje się z główną bohaterką, ze strony znajdujących się w pobliżu niej osób, wcale nie zaskakuje. Wręcz przytłacza realizmem, zwłaszcza w scenach, w których inne postacie próbują szukać prostych, z perspektywy widza nawet komicznych wyjaśnień (upał, bałaganiarstwo młodych ludzi), nie dostrzegając istoty problemu. Zakończenie doskonałe, reżyser pozostał konsekwentny do samego końca.
Back to top
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.11.2016, 14:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

„Wstręt” i „Lokator” to moje ulubione filmy Polańskiego. Pamiętam, jak przed laty oglądałem po raz pierwszy „Wstręt” w telewizji i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nigdy nie rozumiałem opinii Polańskiego, który twierdził, że „Wstręt” to jego najgorszy film. Za swój ulubiony uważa z kolei „Matnię”, która jakoś nigdy specjalnie mnie nie zachwycała, pomimo trzech, czterech podejść. Owszem, lubię, ale niewiele więcej. W swoim prywatnym TOP 10 filmów tego reżysera raczej bym nie umieścił. Z kolei mój kumpel z jego dorobku najwyżej ceni właśnie „Matnię”. No cóż, różnie to bywa.
B.J.
box

PostPosted: 28.11.2016, 15:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Bogowie - kawał filmu, bardzo dobrze zrobione ambitne kino komercyjne. Bardzo dobra rola Kota.

Obejrzałem przez łikend. Zgodzę się, że kino komercyjne i że dobra rola Kota. Dodam, że zdjęcia też mi się podobały. Film ogólnie nastawiony na rozgłos i utarg, stąd efekciarstwo i przerysowania, ale z drugiej strony pewnie dzięki temu wchodzi łatwo i lekko. Głębi w tym obrazie nie ma się co doszukiwać. Do refleksji też widza nie zmusi. Produkcyjniak, jak za dawnych, dobrych czasów.
"Polak Polakowi to nawet klęski zazdrości." Cool
Tarkus
box

PostPosted: 28.11.2016, 15:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ad "Wstręt" to pamiętam opowiadaną przez Polańskiego anegdotę, jak krótko po premierze rozmawiał z profesorem psychiatrii, który mocno go chwalił za wiarygodne pokazanie schizofrenii i wypytywał, jak długo zajął reżyserowi i scenarzyście research. "Głupio było mi się przyznać, że to był wyłącznie wytwór naszej wyobraźni" Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
gacek778
digipack

PostPosted: 01.12.2016, 01:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie obejrzałem Jestem Mordercą. Nie wiem czy to po Wołyniu nie jest najlepszy film tego roku. Pieprzyca trochę uprościł pewne wątki, trochę pewne rzeczy zapewne naciągnął, w filmie postawiona jest śmiała teza (wiadomo jaka) ale to wszystko wyszło na dobre. Film z przesłaniem ale nie takim kretyńskim i banalnym jak w amerykańskim kinie. Dobrze zagrane (nawet Adamczyk Razz), dobrze zrealizowane kino a przy tym pozbawione zbędnej brutalności. Plus za świetną jazzującą muzykę.
No i Jakubik... wyraz jego twarzy jak idzie na sznur... to pozostanie w pamięci na zawsze.
To będzie niedługo klasyka rodzimego kina.
Back to top
LPD
epka analogowa

PostPosted: 06.12.2016, 12:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film nawiązuje do kina moralnego niepokoju i to najlepszych produkcji tego okresu.

Też b. mi się podobał.
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 17.12.2016, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy oglądaliście serial Black Mirror? Jest on trochę nietypowy bo każdy odcinek to osobna opowieść, ale mimo to polecam gorąco. Odcinki zrobione z jajem, ale na końcu powinno znaleźć się miejsce na zadumę. Dla tych, którzy zastanawiają się czy warto polecam na początek S03E03 - jak po projekcji nie będzie się podobał to lepiej sobie odpuścić resztę.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Leptir

PostPosted: 17.12.2016, 20:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądałem - bardzo fajnie przedstawione problemy współczesności w pewnej, hmm - projekcji na przyszłość.
Maciek

PostPosted: 25.01.2017, 22:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

W nawiązaniu do entuzjastycznych opinii na temat odbioru muzyki w sposób bardziej nowoczesny niż przez głośniki Wink

Leptir wrote:
Może to też jest przyszłość branży IT i internetu - przecie można do takich implantów podłączyć cokolwiek. Dalszy krok to już tylko podłączenie się do automatycznego układu odżywiającego pozajelitowo i przeniesienie wszystkich zmysłów do rzeczywistości wirtualnej - a potem to już tylko wyjęcie mózgu z niepotrzebnego już ciała i wreszcie przeniesienie świadomości do poziomu elektronicznych bitów. Wink

Jeśli ktoś oglądał serial Czarne lustro, to kojarzy o co chodzi.
Kto nie oglądał, może rzucić okiem na jeden z odcinków (każdy odcinek to osobna historia, więc nie trzeba oglądać pozostałych) - do obejrzenia via Netflix, a do poczytania np. tu:
http://www.serialosy.pl/zagraniczne-seriale2/mirror/9393-czarne-lustro-black-mirror-s03e02-lektor-pl.html

Całkiem ciekawe są też odcinki S03E01 (media społecznościowe) i S03E03 (hakerzy i "internetowe" szantaże). Serial dobry, choćby dlatego, że brytyjski, ale niestety mocno przygnębiający, bo choć w teorii sci-fi, to w praktyce niestety z życia wzięty.
gacek778
digipack

PostPosted: 26.01.2017, 07:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obejrzałem wczoraj Konwój. Ponownie jestem pozytywnie zaskoczony polskim filmem, może nie aż tak bardzo ale jednak. Poza pewnym nieładem w kilku kwestiach obraz zdecydowanie wart polecenia.
Nie chce mi się oglądać filmów, w których banda baranów na koniec salutuje na tle amerykańskiej flagi i wszystko kończy się dobrze. Może i mamy gówniane budżety i nie ma co ukrywać że Konwój to film raczej budżetowy ale udało się z tego ukręcić klimatyczny obraz. Trochę szkoda że coś się pod koniec pomieszało bo był potencjał na film bardzo dobry. Pięknie wyglądają niektóre sceny np. jak Gajos w strugach deszczu poddaje się, klęka i przykłada lufę pistoletu do głowy.
Pomimo pewnych niedociągnięć ten film nie pokazuje czarno białego świata, nie wiem czy w ogóle można stwierdzić kto tu jest "dobry". To jest siła naszego kina, po wyjściu z kina trzeba się nad tym głębiej zastanowić.

Szkoda tylko trochę zmarnowanego potencjału bo jednak to mógł być kolejny bardzo dobry a nie tylko dobry film.
Back to top
Leptir

PostPosted: 26.01.2017, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

Leptir wrote:
Może to też jest przyszłość branży IT i internetu - przecie można do takich implantów podłączyć cokolwiek.

Jeśli ktoś oglądał serial Czarne lustro, to kojarzy o co chodzi.

Tam te implanty są dość, rzekłbym, subtelnie użyte, a mimo to - jak się okazuje - powoduje to poważne konsekwencje społeczne.

A serial uważam za bardzo dobry i - jak słusznie zauważył Maciek - więcej mówi on o współczesności niż o przyszłości.
Leptir

PostPosted: 26.01.2017, 14:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ha! My tu gadu gadu o tych implantach, rozszerzonej percepcji i bezpośrednim podłączeniu do rzeczywistości wirtualnej, a tymczasem: http://next.gazeta.pl/next/7,151243,21292299,elon-musk-pomoze-ludzkosci-w-rywalizacji-ze-sztuczna-inteligencja.html#BoxBiz#BoxBizCzZ25
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 92, 93, 94  Next
Page 72 of 94

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum