Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 93, 94, 95  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 06.10.2017, 15:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pozytywnie. Very Happy

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.10.2017, 16:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obejrzę z pewnością, pewnie oryginalnemu "Blademu Runnerowi" nie dorówna - ale chyba lepiej nie mieć wielkich oczekiwań. Co prawda nie przepadam zbytnio z odtwórcą głównej roli, czyli Ryanem Goslingiem, ale za to lubię reżysera Denisa Villeneuve'a - może więc summa summarum będzie dobrze?
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.10.2017, 09:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na razie jest jedna cecha wspólna - klapa finansowa.

A ilu z was, fanów "Blade Runner 2049", obejrzało wszystkie poprzednie 2048 części, co? Wink
View user's profile Send private message Visit poster's website
Cure
remaster

PostPosted: 09.10.2017, 16:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Widziałeś jego wspaniały 'Błędny ognik" z 1963 roku?

Obejrzałem - ciekawy, ujmujący, klimatyczny. Fajne dłużyzny, mające zapewne na celu jeszcze bardziej uwydatnić osamotnienie głównego bohatera. Ciągnące się sceny próbują odwlec zapowiedziany i nieunikniony finał filmu, czyli samobójstwo Alaina. Rewelacyjna muzyka idealnie wkomponowująca się i tworząca spójną z obrazem całość.

U progu życia Bergmana. Chyba trochę mniej znany, ale bardzo dobry. Akcja rozgrywa się w szpitalu na oddziale położniczym, wiec właściwie dosyć teatralny to obraz. Kilka scen bardzo emocjonoalnych (chyba norma u klasycznego Ingmara), plus stały garnitur nadwornych, i zarazem genialnych, aktorów Bergmana.

Wakacje z Moniką, tego samego reżysera. Czyli twarde lądowanie Harrego w dorosłym życiu. Film poprawny, a nawet dobry, ale w porównaniu do dwóch poprzednich - wypadł sporo słabiej.
Majkel

PostPosted: 09.10.2017, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obejrzałem wczoraj Bladego. Dobry, klimatyczny film, nie rozczarowałem się.
A co do klapy finansowej, w Mysłowicach o 14:00 sala była wypełniona tak na 70 - 80%. Dość sporo młodzieży przyszło Idea

PostPosted: 09.10.2017, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:

Wakacje z Moniką, tego samego reżysera. Czyli twarde lądowanie Harrego w dorosłym życiu. Film poprawny, a nawet dobry, ale w porównaniu do dwóch poprzednich - wypadł sporo słabiej.

Jeśli chodzi o wczesny okres twórczości Mistrza (1946-1955) „Wakacje z Moniką” to u mnie absolutna czołówka – prawdopodobnie drugie miejsce. Tuż za jego pierwszym arcydziełem, czyli „Wieczorem kuglarzy” (1953). „Wakacje z Moniką” to jeden z tych jego filmów, do których chętnie wracam. Do tej pory obejrzałem chyba cztery razy i na pewno na tym nie poprzestanę.
Cure
remaster

PostPosted: 11.10.2017, 11:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:

Jeśli chodzi o wczesny okres twórczości Mistrza (1946-1955) „Wakacje z Moniką” to u mnie absolutna czołówka – prawdopodobnie drugie miejsce. Tuż za jego pierwszym arcydziełem, czyli „Wieczorem kuglarzy” (1953). „Wakacje z Moniką” to jeden z tych jego filmów, do których chętnie wracam. Do tej pory obejrzałem chyba cztery razy i na pewno na tym nie poprzestanę.

Mnie trochę raziła ta część, która odnosiła się do tytułu - idylliczna, przesłodzona. Może właśnie dla podbicia kontrastu?
Monstrualny Talerz
szpula

PostPosted: 13.10.2017, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przepraszam, nie chcę nikogo zrazić, kto jest napalony i ma ochotę iść na Blade Runnera 2, ale moje odczucia są następujące:
1) Scenariusz całkowicie drewniany i kwadratowy, z pewnością napisany przez replikantów, nie ludzi
2) Muzyka z BR 2 ma się tak do pierwowzoru Vangelisa, jak „poruszające arcydzieła” Stockhausena do Fracture
Film całkowicie nudny i rozwlekły, gdyby to nie był Blade Runner tylko jakikolwiek inny film to odradzałbym oglądanie w ogóle, jako, że jednak jest to BR to niestety trzeba obejrzeć, by mieć o czym pogadać, następnie można zapomnieć. Odniosłem wrażenie, jakby twórcom, których IQ wynosi 75, do głowy wbijano młotkiem co jest najistotniejsze w prozie Dicka i w starym BD i coś im tam w głowie zostało, co usilnie próbowali przedstawić, jednak gdzieś im myśl uciekała na boki i nie mogli się skupić.
Film nie skłania do jakichkolwiek refleksji nad prawdą, kim jesteśmy, naturą rzeczywistości etc., a jedynie nad kondycją współczesnej kultury masowej.
Z plusów: jest kilka scen intrygujących, ale starczyłoby tego na dobry teledysk + ładna dziewczyna, to trzeba przyznać.
Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 13.10.2017, 14:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
ładna dziewczyna, to trzeba przyznać.

No dobra, to idę Smile
Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 13.10.2017, 14:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Cure wrote:

Bergama bardzo cenię ale jego filmy są dla mnie jakby to powiedzieć "zimne". Co innego Antonioni. Absolutny mistrz jak dla mnie. Szczególnie uwielbiam Zaćmienie, Noc, Zawód reporter no wiadomo - Powiększenie.
Jak jest u Was? Bergam czy Antonioni?
Back to top
Cure
remaster

PostPosted: 13.10.2017, 17:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

dziobak wrote:

Bergama bardzo cenię ale jego filmy są dla mnie jakby to powiedzieć "zimne". Co innego Antonioni. Absolutny mistrz jak dla mnie. Szczególnie uwielbiam Zaćmienie, Noc, Zawód reporter no wiadomo - Powiększenie.

U mnie zdecydowanie Bergman. Niszczy mnie emocjonalnie, szczególnie taka Jesienna Sonata, Szepty i Krzyki (obejrzałem to na I roku studiów i całkowicie przewartościowałem znaczenie definicji wyrażenia dobry film) Godzina Wilka, Persona i wiele wiele innych.
Antonioni też wymiata, te długie, przepiękne sceny, te smakowanie się upływającym czasem, klimat!
Do wspomnianych artystów zdecydowanie dorzuciłbym jeszcze Bunuela, Tarkowskiego, Herzoga. Pewnie i jeszcze paru innych.
B.J.
box

PostPosted: 15.10.2017, 17:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Blade Runner 2049 - solidny produkt. Trochę przysypiałem, mimo że film jest dość głośny.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.10.2017, 08:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja nadrobiłem "Sekretne życie zwierzaków domowych". Solidne Illumination. Nie jest to poziom "Sing", ale drugiej części "Minionków" z pewnością. W ogóle z przyjemnością obserwuję, jak Illumination się rozwija i zastępuje Pixar na polu rozwoju animacji. W tym konkretnym filmie urzekł mnie rasowy pudel na codzień traktowany Mozartem i inną klasyką, a w skrytości ducha uwielbiający death metal i hardcore Smile
Niestety taki urok bycia ojcem kilkulatki, że się człowiek mocno specjalizuje w animacjach.
View user's profile Send private message Visit poster's website
mahavishnuu

PostPosted: 16.10.2017, 10:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

dziobak wrote:

Wybieram Bergmana, choć Antonioniego również bardzo sobie cenię. Szwed nakręcił znacznie więcej bardzo dobrych lub wybitnych filmów. „Siódma pieczęć" to u mnie pierwsza trójka najlepszych filmów wszech czasów. Antonioni kręcił rzadziej, poza tym po 1975 roku mocno spuścił z tonu. Niektóre z jego późniejszych filmów mocno mnie rozczarowały (np. „Tajemnica Oberwaldu”). Najciekawszy z tego późniejszego okresu był „Po tamtej stronie chmur” nakręcony wspólnie z Wendersem, choć to również nie była żadna rewelia. Z tytułów, które jeszcze nie padły warto wspomnieć o neorealistycznej „Kronice pewnej miłości” i wyśmienitym „Krzyku” - to jeden z moich absolutnie ulubionych filmów Włocha. Z kolei Bergman w latach 1946-1950 nie zapowiadał się jeszcze na geniusza kina, jednak później, jak już złapał formę, to utrzymywał ją do samego końca. Od „Letniego snu” (1951) można oglądać wszystko. Niezwykle rzadko trafiają się pozycje chybione (np. „O tych paniach”).
Leptir

PostPosted: 16.10.2017, 10:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
urzekł mnie rasowy pudel na codzień traktowany Mozartem i inną klasyką, a w skrytości ducha uwielbiający death metal i hardcore Smile

A powinien lubić pudel rocka... Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 93, 94, 95  Next
Page 90 of 95

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum