Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 23.10.2017, 09:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podzielam opinię, za wyjątkiem określenia "vangelisowska". Są nawiązania, ale raczej nieliczne, natomiast muzyka, podobnie jak świat przedstawiony, jest bardziej industrialna, mroczna i repetatywna. No i, co trudno przeuszyć, głośna. W sensie dosłownym.
A jaką ma wartość bez obrazu, to chyba nie będę sprawdzał.
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 23.10.2017, 11:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

O, czyli to nie kwestia mojego kina, tylko to generalnie jest nastawione na, cytując Spinal Tap, "ELEVEN!"? Jak mi to pierwszy raz ryknęło, to miałem chęć wyjść z sali, momentami ten poziom głośności po prostu przeszkadza w odbiorze.
View user's profile Send private message Visit poster's website
B.J.
box

PostPosted: 23.10.2017, 12:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może tak ma być = hałas jako element świata przedstawionego?
Tarkus

PostPosted: 24.10.2017, 08:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie, raczej kwestia źle ustawionego potencjometra przy nagrywaniu soundtracku Wink Pierwszy raz miałem tak, że poziom dźwięku przeszkadzał mi w odbiorze filmu, a po seansie dzwoniło mi w uszach. Jakbym wiedział wcześniej, wziąłbym stopery.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 27.10.2017, 18:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" właśnie sobie obejrzałem i ..... a co ja będę się rozpisywał-rewelacja.
Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 27.10.2017, 18:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

greg66 wrote:
"Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" właśnie sobie obejrzałem i ..... a co ja będę się rozpisywał-rewelacja.

Tez tak uważam - rewelacja.
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 27.10.2017, 20:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zobaczcie sobie "Momidło" Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Cure
digipack

PostPosted: 27.10.2017, 21:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

greg66 wrote:

Klasyka! Te tatuaże, zmywające się podczas kąpieli, ta lala łowicka, O ma pan szczęście! Wysokiej klasy sprzęt sportowy. Rozwój Warmii i Mazur w Polsce Ludowej. Panie sierżańcie, panie sierżańcie! Król Albanii. Politura. Ja się nie pytam co mogę zarobić, ale co mogę ukraść! Nie jestem taki stary na jakiego wyglądam, jestem w sile wieku.

Genialny film! Jeden z moich ukochanych!.
gharvelt
digipack

PostPosted: 27.10.2017, 23:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przed chwilą wróciliśmy z seansu dyskutowanego już tutaj filmu "Blade Runner 2049". Na pewno łatwiej jest porównywać z oryginałem po bezpośrednim przypomnieniu sobie produkcji z 1982 roku. To wczoraj, a dziś kontynuacja wyreżyserowana przez Villeneuve'a. W sumie moje wrażenia są bardzo zbliżone do tego, co opisał na poprzedniej stronie Tarkus. Zdjęcia, zwłaszcza te w deszczu czy pośród dymów, przywodzące na myśl pierwszego "Blade Runnera", choć nie tylko one, bo postapokaliptyczne scenerie również spełniły oczekiwania. Wplatanie nawiązań oraz aluzji do oryginału nie razi, zaś skupienie w większym stopniu na roli oraz oddziaływaniu wspomnień w kontekście budowania ludzkiej świadomości intryguje. Oczywiście motyw niewolnika, który odkrywa w sobie jednostkę zasługującą na swoją tożsamość i możliwość decydowania o własnym losie był wykorzystywany w kinie już dziesiątki lat temu, natomiast tym, co szczególnie skłania do refleksji, jest fakt, iż w tym przypadku produkt jest zarazem konsumentem (klientem). Tak skuteczne upodobnienie ewolucji technologicznej do biologicznej fascynuje znacznie bardziej niż same wizje maszyn o fizjonomii idealnie odzwierciedlającej człowieka.

Przed zobaczeniem filmu najbardziej obawiałem się nadmiaru scen bijatyk czy pojedynków w latających pojazdach, które znamy z innych sci-fi, jednak pomimo że i takie się trafiły, to całe szczęście w akceptowalnym wymiarze. Sequel znacząco rozbudował przedstawione uniwersum (ekspansja kolonialna, coraz bardziej udoskonalane modele androidów, zapowiedź buntu), co może sugerować, że na "2" historia się nie skończy.
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 28.10.2017, 07:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:

Takich perełek to trochę było.
Na szybko: Niedziela Barabasza, Party przy świecach, Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę, Siedem czerwonych róż, czyli Benek Kwiaciarz.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 28.10.2017, 08:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Siedem czerwonych róż, czyli Benek Kwiaciarz

Wiadomo - proza Nowakowskiego. Wprawdzie to historie pisane życie, ale w tym kontekście sprawiają wrażenie, jakby były pisane pod Maklakiewicza czy Himilschbach, którego opowiadania są przecież również w podobnym klimacie.
Kiedyś TVP wydało 2 części DVD z filmami Maklakiewicza i Himilschbacha (wiem, że masz 😉), niedawno widziałem je chyba wszystkie w Ninatece.
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.10.2017, 20:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Przed chwilą wróciliśmy z seansu dyskutowanego już tutaj filmu "Blade Runner 2049". Na pewno łatwiej jest porównywać z oryginałem po bezpośrednim przypomnieniu sobie produkcji z 1982 roku. To wczoraj, a dziś kontynuacja wyreżyserowana przez Villeneuve'a. W sumie moje wrażenia są bardzo zbliżone do tego, co opisał na poprzedniej stronie Tarkus. Zdjęcia, zwłaszcza te w deszczu czy pośród dymów, przywodzące na myśl pierwszego "Blade Runnera", choć nie tylko one, bo postapokaliptyczne scenerie również spełniły oczekiwania. Wplatanie nawiązań oraz aluzji do oryginału nie razi, zaś skupienie w większym stopniu na roli oraz oddziaływaniu wspomnień w kontekście budowania ludzkiej świadomości intryguje.

Zwróćmy uwagę: bezpośrednia konfrontacja sequela z filmowym pierwowzorem temu pierwszemu nie odbiera blasku co powszechne dla historii kina nie jest.
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.10.2017, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:

Raczej "Monidło" wg. prozy Himilsbacha.
Monstrualny Talerz
kaseta "chromówka"

PostPosted: 29.10.2017, 20:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
... Tak skuteczne upodobnienie ewolucji technologicznej do biologicznej fascynuje znacznie bardziej niż same wizje maszyn o fizjonomii idealnie odzwierciedlającej człowieka....

Ale o ile znam się na replikantach, to wydaje mi się, że one wcale nie były maszynami w naszym rozumieniu tego słowa (jak np. terminator), tylko po prostu zwykłymi ludźmi stworzonymi ze zwykłego (no może nieco zmodyfikowanego) DNA. Niektóre funkcje miały wzmocnione (np. siła u modeli wojskowych czy seksowność u modeli rozrywkowych) ale w granicach ludzkich możliwości. Pytanie brzmiało tylko, czy taki człowiek, który się nie narodził, a został jedynie w jakiś sposób "wyprodukowany" ma duszę i świadomość.

gharvelt wrote:
...Przed zobaczeniem filmu najbardziej obawiałem się nadmiaru scen bijatyk czy pojedynków w latających pojazdach, które znamy z innych sci-fi, jednak pomimo że i takie się trafiły, to całe szczęście w akceptowalnym wymiarze. Sequel znacząco rozbudował przedstawione uniwersum (ekspansja kolonialna, coraz bardziej udoskonalane modele androidów, zapowiedź buntu), co może sugerować, że na "2" historia się nie skończy.

Niesmak po BR 2 ciągle pozostaje, ale jak widzę jestem osamotniony w tym uczuciu. Właśnie widząc te niektóre sceny o których pisze Gharvelt pojawiła się obawa granicząca z pewnością, że już niedługo doczekamy się następujących części:
BR 3: Bunt maszyn
Blade Runner versus Thor
Blade Runner na Planecie Małp
Blade Runner Kroniki: Roy Batty - Bitwy w Pasie Oriona (serial na netfixie)
Blade Runner: Genesis: seria składająca się z 6 filmów luźno wykorzystująca universum pierwszego Łowcy opisująca biznesowe rozgrywki w kompani Tyller co zabarwiona dużą dozą erotyzmu.

Ostatnio zobaczyłem sobie również film "Ona" z 2013 r. z pierwszoplanową i jednocześnie nieobecną Scarlett Johanson, w tym kontekście wątek "miłosny" w nowym BRII również jest powielaniem pomysłów i to dość daleko idącym.
Z kolei film "Ona" może nie jakiś wybitny, ale moim zdaniem o wiele bardziej "w duchu" Blade Runner I, niż sam BR 2. Intrygujący, stawia ciekawe pytania. I ma scenariusz.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 30.10.2017, 09:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
produkt jest zarazem konsumentem (klientem)

Wątek androida korzystającego z AI to generalnie chyba największy mindfuck tego filmu. I nie zgodzę się z Monstrualnym, że to powielenie "Jej" - tu jednak mamy w podobnym sztafażu zupełnie inne pytania - czy i w jakim zakresie sztuczny twór ma prawo i przede wszystkim zdolność do samoświadomości? Na ile uczucia AI to rzeczywiście uczucia, a na ile to po prostu doskonała zdolność do samouczenia się.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97  Next
Page 95 of 97

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum