Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 109, 110, 111, 112, 113  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 01.01.2018, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
To jest kur... wypisz wymaluj jak "Wał Chrobrego" w reżyserii Barewicza ze "Zmienników".

Zachęciłeś mnie.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Okechukwu
digipack

PostPosted: 01.01.2018, 21:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Przyłbice" miały fajną akcję, ale scenografia i kostiumy jechały straszną tekturą. Ale tutaj wcale nie jest lepiej pod tym względem! Ciekawostka- jaką rzuciła mi się w uszy -to saltarello grane na dworze Łokietka i to w wersji bardzo bliskiej tej z "Aion" wiadomego zespołu Smile Oczywiście jest to jeden z licznych anachronizmów tej produkcji, bo salterello to taniec o blisko 100 lat późniejszy....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 01.01.2018, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
salterello to taniec o blisko 100 lat późniejszy....

No, nie każdy zna się na tym tak jak Ty Wink . Ale fakt faktem, że muzyka czystym renesansem jedzie Very Happy
Oczywiście, o czym już wspomniałem, oprócz dramatyczno - ekstatycznej czołówki Rolling Eyes
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 01.01.2018, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Arnold Layne wrote:
Z powodu nagłego wyjazdu nie mógł. A co gorsza nie mógł swej wybrance wyjawić powodu tej niesłychanej rejterady i niesubordynacji. Jednak jego wspólnik w misji, wyjaśnił córce, że to odważny i prawy młodzian, a zawiódł ją, bo w tajnej misji na polecenie królewicza natychmiast wyrusza.

Też oglądałem, chciałem bowiem sprawdzić efekt tych szumnych zapowiedzi, jakie lecą w TVP mniej więcej 4 razy na każde 5 minut programu. No i nie zawiodłem się. Znakomity program satyryczny. W przytoczonej przez Ciebie scenie czekałem na pewien delikatny anachronizm, aczkolwiek w pełni usprawiedliwiony konwencją programu i naszymi paktami politycznymi. Otóż miałem nadzieję, że młodzian wyrzeknie: "Nie mogę ci powiedzieć gdyż pracuję dla rządu!".

Z innych rzeczy, bardzo mi się też podobało, jak Smolenio-PapcioChmielo-Łokietek umierał przez kilka scen leżąc na łóżku jak ten Boryna w "Chłopach" i dogadywał z "offu" co i rusz różne światłe kwestie. Zdążył też przeprowadzić skrócony kurs rządzenia Królestwem Polskim Kazimierzowi i zrobić mu gruntowną psychoanalizę, włącznie z nadaniem mu ksywy "Wielki". Mówcie co chcecie, to kawał rzetelnie zrobionej, absolutnie nikomu niepotrzebnej roboty!
Tarkus

PostPosted: 02.01.2018, 12:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
A kiedy powtórka?
I słyszałem, ze to dzieło kosztuje 200 tysi za odcinek. widać ta kasę gdzieś?

200 tysi zł za odcinek serialu historycznego to budżet na poziomie offowym. Podobno zresztą to widać. Czyli nasi nie umią nawet w historyczną popelinę a'la tureckie "Wspaniałe stulecie", gdzie pomimo wołającej o wiadro akcji i braku scenariusza widać było przynajmniej dbałość o detal i spory budżet.

Kolega obśmiał też produkt placement sera "Dżiugas" - oryginał litewski ma bogatą tradycję sięgającą aż lat 20. XX wieku Wink
View user's profile Send private message Visit poster's website
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 02.01.2018, 12:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
kawał rzetelnie zrobionej, absolutnie nikomu niepotrzebnej roboty!

Jak to nie potrzebnej? Wszak kasę za to wzięto, i to niemałą Shocked
Czekam niecierpliwie na ewentualny remake Krzyżaków. Bruce Willis mógłby grać Maćka z Bogdańca, Jagiełłę Mel Gibson. Na Zbyszka idealnie nadawałby się Piotr Głowacki, atakujący Krzyżaków słowami kapitana Sobczaka: bieżajcie ku mnie nieloty j...ne, łaźnię krwawą zaraz wam sprawię!
Wielki Mistrz, grany przez Tomasza Kota, wysyłając posłańca z dwoma nagimi mieczami, zażądałby po dolarze od miecza. Kot von Jungingen wspaniale mógłby się pieklić w telefonicznej rozmowie z duchem Kunona von Liechtensteina, zdającym Wielkiemu Mistrzowi relację z przebiegu bitwy oraz własnej śmierci z rąk Bruce'a z Bogdańca vel Maćka z Willisa.
Z obsadą ról kobiecych też nie byłoby problemu. Cudną Danusię wybornie zagrac może Beata Fido. Nie jest może klasyczną pięknością w stylu hollywoodzkim, ale ostatnio, w filmie lotniczo - katastroficznym - którego tytułu niestety nie pamiętam - wspaniale zagrała zdumioną dziennikarkę. To zdumienie, by nie powiedzieć zszokowanie, doskonale oddałoby stan ducha Danusi, zhańbionej przez Zygfryda de Loewe, wykreowanego demonicznie przez Adama Woronowicza. I Jagienka. Idealna rola dla Janusza Rewińskiego. Co, coś nie tak? A dlaczego nie? Przecież przebieranki mają w kinie długą tradycję. W czymże Rewiński ma być gorszy od Curtisa/Lemmona, Dustina Hoffmana czy Robina Williamsa?
Ogolić tylko tę zbójecką brodę, wetrzeć w twarz odpowiednią ilość wonnych smarowideł w celu wygładzenia zmarszczek, i Jagienka jak żywa! Przecież każdy uwierzy, że zadem orzechy w mig zgniecie. I to nie tylko laskowe, nawet najmocniejszy kokosowy się nie oprze!
Panie i panowie z branży filmowej i telewizyjnej, do roboty!
Im głupiej, tym lepiej!

Leptir wrote:
Smolenio-PapcioChmielo-Łokietek umierał przez kilka scen leżąc na łóżku jak ten Boryna w "Chłopach"

Eee tam, Boryna pod chłopską pierzyną i w wiejskim łóżku dogorywał, a P-Ch-Łokietek królewskie łoże z kolumienkami i baldachimem posiadał. Nie dziw się tedy, że śmierć nie śmiała do króla przystąpić. Zresztą i sam król niechętnie konał. Żal mu było tak wspaniałe i wygodne legowisko opuścić, i w sarkofagu, na kamieniu szczerym marznąć...

Last edited by Arnold Layne on 02.01.2018, 13:08; edited 1 time in total
Back to top
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 02.01.2018, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do diabła, zapomniałem o reżyserze. Ideałem będzie Adaś Miauczyński. Scenariuszem zajmie się Waldemar Łysiak - jemu to żaden szczegół historyczny nie umknie.
Tarkus

PostPosted: 02.01.2018, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Arnold Layne wrote:
nawet najmocniejszy kokosowy się nie oprze!

No nie wiem. Posłużę się tu nieśmiertelną frazą mistrza Waligórskiego:

Żyła raz jedna panienka
Która zwała się Jagienka;
Wiele z niej było pociechy,
Bo tłukła pupą orzechy.
Opisał ją, że jest taka,
Sam pan Sienkiewicz w Krzyżakach
Wpierw żyła w cnocie jak mniszka,
A potem wyszła za Zbyszka.
I wiodło im się chędogo,
Chociaż, niestety, ubogo,
Bo się pokończyły wojny,
Zaczął się okres spokojny,
A rycerz - rzecz znana wszędzie -
Żyje z tego, co zdobędzie.
Ruszył więc Zbyszko konceptem
I wpadł na taką receptę:
Przywiesił na bramie druczek,
Że tu się orzechy tłucze
I od każdego orzecha
Zgarniał taryfę do miecha.
Laskowy orzech maleńki
To nie problem dla Jagienki;
Mogła za jednym przysiadem
Stłuc całe pół kilo zadem,
A gdy dorwała fistaszka
Zostawała z niego kaszka.
Niewiele też większej troski
Przysparzał jej orzech włoski.
Aż raz przybył jakiś młokos,
Przywożąc z Afryki kokos,
I zwrócił się do Jagusi,
Że mu tę rzecz roztłuc musi.
Spłoniła się żwawa młódka,
Wzięła dech, napięła udka,
Pomodliła się przelotnie
I w ten kokos jak nie grzmotnie!
Niestety twarda skorupa
Nawet przy tym nie zachrupa...
Wrzasła Jaguś wniebogłosy,
Podskoczyła pod niebiosy
I jak drugi raz przywali!
...a ten bydlak jak ze stali!
Natomiast biedna dziewczyna
Zrobiła się całkiem sina,
Oddech jej się jakby urwał,
Wymamrotała: - O kurwa...
Potem się zaniosła wyciem
I się pożegnała z życiem!
Wniosek: Na ogół umiemy
Rozgryzać własne problemy,
Lecz zagraniczne nowości
Przysparzają nam trudności!
Morał: Tylko wzrost oświaty
Może zmniejszyć nasze straty.
I hasło bezwarunkowo:
Mniej dupą, a więcej głową!!!
View user's profile Send private message Visit poster's website
Okechukwu
digipack

PostPosted: 02.01.2018, 13:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak na serio, to jakby ktoś w TVP miał jaja i głowę, to zamiast wykładać tak potężną kasę na 70 odcinków tej popeliny z beznadziejnym scenariuszem, wziąłby na warsztat np. "Krzyżowców" Kossak- Szczuckiej. Bardzo w duchu pisowskim temat (rechrystianizacja, walka z islamem, itp.), a jednocześnie kawał bardzo dobrej artystycznie prozy. Kasa starczyłaby na 10 przyzwoitych odcinków.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 02.01.2018, 13:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
"Wspaniałe stulecie", gdzie pomimo wołającej o wiadro akcji

Eeee, we "Wspaniałym stuleciu" akcja toczyła się samoistnie, głównie za sprawą nieustannie podsłuchiwanych najtajniejszych tajemnic Very Happy
Tarkus wrote:
Mniej dupą, a więcej głową!!!

Cóż, czym tę "Koronę królów" zrobiono nawet nie śmiem dociekać Wink
Leptir

PostPosted: 02.01.2018, 14:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Arnold Layne wrote:
P-Ch-Łokietek królewskie łoże z kolumienkami i baldachimem posiadał. Nie dziw się tedy, że śmierć nie śmiała do króla przystąpić. Zresztą i sam król niechętnie konał. Żal mu było tak wspaniałe i wygodne legowisko opuścić, i w sarkofagu, na kamieniu szczerym marznąć...

Absolutnie się nie dziwię, na jego miejscu bym tak przeleżał przynajmniej do Bitwy pod Grunwaldem, albo i do Zaborów. Smile Tym bardziej, że jak udowodniła scena z bodaj 8 minuty pierwszego odcinka synowa się prezentowała całkiem efektownie bez odzienia, a jako poganka z ducha nie miała problemów z prezentacją swych wdzięków. Wink

Arnold Layne wrote:

Eeee, we "Wspaniałym stuleciu" akcja toczyła się samoistnie, głównie za sprawą nieustannie podsłuchiwanych najtajniejszych tajemnic

Zdaje się, że i w naszej "Koronie" akcja będzie w podobny sposób stymulowana. Smile Zresztą - nie będzie Turek pluł nam w twarz i seriali swoich nam sprzedawał. Polacy nie gęsi i swój serial mają, niewierne bisurmany i tak powinny być zadowolone, że się Janem Sobieskim nasz kwiat kinematografii nie zajął! Wink
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 02.01.2018, 15:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
powinny być zadowolone, że się Janem Sobieskim nasz kwiat kinematografii nie zajął!

Z tego najbardziej powinien się cieszyć Sobieski. Ale do czasu, Polak potrafi Wink
Leptir wrote:
scena z bodaj 8 minuty pierwszego odcinka synowa się prezentowała całkiem efektownie bez odzienia, a jako poganka z ducha nie miała problemów z prezentacją swych wdzięków

Do kroćset, to akurat przeoczyłem, za późno włączyłem telewizor... Sad
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 02.01.2018, 15:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
"Przyłbice" miały fajną akcję, ale scenografia i kostiumy jechały straszną tekturą.

były krytykowane za nadmierne okrucieństwo; można również rozważać czy trafiono z aktorami - Siemianowski czy Frąckowiak świetni, a jednak jeden z został głosem reklam dla gospodyń domowych, a drugi gwiazdą epizodów itd.
inna sprawa, że "Przyłbice" były serialem nie tyle o samej wojnie, czy wielkiej polityce, co walce wywiadów - może nie każdego to fascynowało?
Back to top
Leptir

Arnold Layne wrote:

Z tego najbardziej powinien się cieszyć Sobieski. Ale do czasu

Niestety biedak nic na to już nie poradzi, podobnie jak Łokietek, Kazimierz et consortes.

Arnold Layne wrote:

Do kroćset, to akurat przeoczyłem, za późno włączyłem telewizor...

Nie przejmuj się Drogi Arnoldzie, znając jurność naszego króla to - jeśli oczywiście scenarzyści będą chcieli trzymać się realiów - pięknych widoków nie powinno zabraknąć. Wink

Last edited by Leptir on 02.01.2018, 15:19; edited 1 time in total
Back to top
WOJTEKK

Widzisz, ale wpadka. A dzisiaj o 18:30 trzeci odcinek.

http://artrock.pl/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 109, 110, 111, 112, 113  Next
Page 110 of 113

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum