Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 121, 122, 123, 124  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 28.05.2018, 14:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Wszystkie pieniądze świata" reż. Ridley Scott. Odbiór filmu przyćmiły różne pozaartystyczne kwestie - a głównie wycięcie gotowych już scen z Kevinem Spacey'm i zastąpienie go Christopherem Plummerem. Ten ostatni poradził sobie w roli wyrachowanego do granic absurdu i socjopatycznego miliardera Jean Paula Getty'ego zaskakująco dobrze. A miał na to przecież tylko 10 dni zdjęciowych. Jednak resztę obsady w tym filmie moim zdaniem przyćmiła Michelle Williams jako Gail Harris, matka wnuka owego miliardera, z pełną determinacją walcząca o jego uwolnienie z rąk włoskiej mafii. Nieco mnie natomiast rozczarował Mark Wahlberg w roli agenta od spraw specjalnych i prawej ręki Getty'ego. Tak czy owak sam film jest całkiem dobrym, trzymającym w napięciu i sprawnie zrealizowanym thrillerem osnutym wokół wspomnianego porwania wnuka Getty'ego w Rzymie w 1973 r.
View user's profile Send private message
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 28.05.2018, 17:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Nieco mnie natomiast rozczarował Mark Wahlberg w roli agenta od spraw specjalnych i prawej ręki Getty'ego.

Nie znam zbyt wielu filmów z jego udziałem, ale często mam wrażenie, że zawsze gra tak samo.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Leptir

PostPosted: 29.05.2018, 09:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coś w tym jest, ale jeśli się go odpowiednio poprowadzi (albo da mu się szansę), to potrafi zagrać dobrze - jak np. w "Boogie Nights".
esforty
epka analogowa

PostPosted: 06.06.2018, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Babylon Berlin serial niemiecki z udziałem HBO z 2017. Komunał o niemieckiej solidności wybrzmiewa tu w pełnym wymiarze.
Wyborna robota filmowa ze wskazaniem na fantastyczny montaż i scenografię, z rozmachem godnym porządnego kina.
W drugim odcinku drugiego sezonu oglądamy i słuchamy... Bryana Ferry'ego. Jest tego ok. dwóch minut (szkoda!), za to znacząco daje do zrozumienia, iż nie liczono się z kosztami.
Jestem w połowie drugiego sezonu i jakoś nie wyobrażam sobie, że to może zdryfować w złą stronę.
Leptir

PostPosted: 06.06.2018, 21:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Serial faktycznie świetny i ponoć najdroższy w historii Niemiec - ale to dobrze wydane pieniądze. Kiedyś tu zresztą pisałem o tym serialu, że kojarzy mi się jako żywo z klimatem cyklu powieściowego Marka Krajewskiego o inspektorze Mocku. Szkoda, że nikt u nas nie wpadł na zekranizowanie tego (zdaje się jedynie powstał spektakl Teatru Telewizji).
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 07.06.2018, 07:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bo żeby to dobrze zrobić trzeba by było furmankę kasy. Optymalnie byłoby to robić do spółki z Niemcami.

http://artrock.pl/
Back to top
esforty
epka analogowa

PostPosted: 07.06.2018, 08:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Serial faktycznie świetny i ponoć najdroższy w historii Niemiec - ale to dobrze wydane pieniądze. Kiedyś tu zresztą pisałem o tym serialu, że kojarzy mi się jako żywo z klimatem cyklu powieściowego Marka Krajewskiego o inspektorze Mocku. Szkoda, że nikt u nas nie wpadł na zekranizowanie tego (zdaje się jedynie powstał spektakl Teatru Telewizji).

Serial o Mocku, hmm... to byłoby Coś!!!
Jeszcze jakby ta przysłowiowa furmanka kasy...
Leptir

PostPosted: 07.06.2018, 09:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, wiadomo, że trzeba by w taki serial zainwestować, choć może niekoniecznie aż tyle co w "Babylon Berlin". Powieści Krajewskiego wydaja mi się bardziej kameralne, może nie trzeba by było aż takich tłumów statystów. odpadłyby też sceny w kabaretach - których w niemieckim serialu jest chyba odrobinę za dużo. Rozumiem, że chciano odtworzyć rozpasaną atmosferę przedwojennego Berlina, ale czasem te sceny mi się nieco dłużyły, a już zapraszanie Ferry'ego traktuję jako zbędną ekstrawagancję. Pomysł koprodukcji z Niemcami jest bardzo dobry, aczkolwiek wątpię, żeby chciał tam ktoś teraz inwestować w produkt podobny do istniejącego serialu, nie mówiąc już o prawdopodobnych oporach strony polskiej...
esforty
epka analogowa

PostPosted: 07.06.2018, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nudzić się Wink, w berlińskich kabaretach drugiej dekady ubiegłego wieku...
Zaiste, musisz wieść ciekawy żywot Rolling Eyes .
A poważnie, kameralna forma mogłaby być bardziej intrygująca.Nie wiem, pomyślałem o "Klute" Pakuli.
Leptir

PostPosted: 07.06.2018, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakbym w tych kabaretach był, to pewnie bym się nie nudził... Smile Też wydaje mi się, że kameralna forma pozwoliłaby bardziej się skupić na wątku kryminalnym. Choć oczywiście trudno by było zupełnie zrezygnować z tła obyczajowego, które jest zazwyczaj mocną stroną literatury Krajewskiego.
B.J.
box

PostPosted: 11.06.2018, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wyścig (2013) - Niki Lauda vs James Hunt. Bardzo dobre kino, nawet jeśli nie jesteś fanem F1. + podróż w czasie do lat 70. Polecam Exclamation

Londyn w ogniu (2016) - skrzyżowanie political fantasy z fpp shooterem. Optymistyczny początek, a potem równa jazda w kierunku żenady. Bez sensu, bez mózgu, bez happy endu.

WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 11.06.2018, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Wyścig" - świetny film

http://artrock.pl/
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 11.06.2018, 20:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szykuje się spora bomba na jesień w polskim kinie. Obsada pierwszej klasy: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Jacek Braciak.

https://sporwkinie.blogspot.com/2018/06/smarzowski-pokaza-fragmenty-kleru.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Leptir

PostPosted: 11.06.2018, 21:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Wieczór gier" - zaczyna się jak typowa komedia amerykańska czyli spotkaniem przyjaciół, którzy umawiają się by pograć w rozmaite gierki towarzyskie. Szybko jednak robi się mniej banalnie, jest nawet wątek - powiedzmy - kryminalny. Bywa naprawdę zabawnie - moim zdaniem warto zerknąć.
esforty
epka analogowa

PostPosted: 12.06.2018, 22:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Zimna Wojna" reż. P. Pawlikowski 2018 melodramat zrealizowany we współczesny sposób. Zwracam uwagę na określenie <współczesny>, albowiem, zupełnie niedawno, przypomniałem sobie "Love story" Arthura Hillera z 1970 roku i dzisiaj to jest snuj, dający się porównywać z jakimś "Kłamstwem Krystyny" Exclamation .
"Zimna wojna" to film dobry(7/10) ...lecz po cóż łamać krzesła...
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 121, 122, 123, 124  Next
Page 122 of 124

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum