Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 136, 137, 138 ... 140, 141, 142  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.05.2019, 08:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale go nie ma. Laikat w Polsce jest sprowadzany do robienia frekwencji i dawania kasy - od jakiegokolwiek decydowania o czymkolwiek - wara!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.05.2019, 08:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest w większości parafii, ale nie we wszystkich.
Siedzę w temacie, więc wiem dobrze, jak to wygląda.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 16.05.2019, 10:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiadając po krótce:

Białystok napisał:

Z ciekawości zapytam a cóż to są te piękne konserwatywne czasy?

Za Cysorza Franciszka Józefa. Pociągi jeździły wtedy punktualnie.
No wiem, wiem, nie ma takich czasów, tak sobie tylko marzyłem.

Białystok napisał:

Chcesz zamknąć You Tube? Albo cały internet? A co z Forum Dinozaurów wtedy?

Dzihad Buterliańska nastąpiła i znacząco zmieniła układ sił w całym imperium galaktycznym. Co prawda miało to miejsce dopiero 10000 lat po Chrystusie, ale jednak. Ja bym nie miał nic przeciwko gdyby jutro wyłączono neta i komórki, wiele spraw wróciłoby do normy, w tym międzyludzkich zachowań społecznych (jak np. sms: wysłałem ci o 1 w nocy skończony raport, przejrzyj, rano na 7 to musi być poprawione, o 8 wysyłamy to na gotowo), ale forum oczywiście szkoda.

Crescent napisał:

To wszystko niewiele znacząca otoczka. Rozejrzyj się za Bogiem, w czym życzę powodzenia. Jeszcze a propos legalności, Jezus, gdy chodził po Ziemii był totalnie nielegalny, a "w dzisiejszych czasach umarłby z głodu" (za M. Hłasko).

Rozglądanie się za Bogiem jest ważne i dziękuję za takie życzenia. Podoba mi się tytuł dawnej składanki DGM „Sometimes God Smiles” i „Sometimes God Hides”, co generalnie oddaje nieustający charakter tego przedsięwzięcia.

Wojtekk napisał:

A Myślisz, ze Duch Święty osobiście wywali ten stolik? A nie Wy sami, ci co widzą, że to wszystko się wali jak bułgarska tirówka? Przecież kryzys jest potężny - przede wszystkim zaufania, wiarygodności

Ja cały czas żyję nadzieją, że kibice piłkarscy rozwalą tę mafię fifowsko-pzpnowską i jakoś nie mogę się doczekać. Co więcej – mam wrażenie, że jest coraz gorzej oraz, że jakoś nikomu to nie przeszkadza. Forsa na mecze idzie, kluby są sponsorowane, w tym z pieniędzy publicznych (gigantyczne pieniądze), bilety się sprzedają na pniu, telewizje nie narzekają na abonentów, którzy naciągani są tylko po to by obejrzeć kolejny nieistotny mecz ligi albańskiej. Piwo i chipsy sprzedają się bardzo dobrze, warunkując w głowie dzieci i młodzieży znak równości piłka = żremy i pijemy.

Bednaar napisał:

Dodam jeszcze, że pewnie określano by Go lewakiem

Lewakiem i komunistą, a lewacy powiedzieli by, że prawicowcem i faszystą. W momencie gdy okazałoby się, że nie da się treści przez niego głoszonych sprzedać i żadna partia nie może go kupić z pewnością zaczęto by go marginalizować. I jeszcze Jezus zacząłby wyciągać jakieś niewygodne treści z Ewngelii, ups, wtedy już ban na całego. Ja czekałbym na krótki briefing Jezusa na temat zgodności płacenia co miesięcznego lichwiarskiego haraczu do ZUS w wysokości ponad 1300 zł z zaleceniami Pisma Świętego w tej kwestii oraz konieczności wyłączenia wszelkich treści erotycznych w necie jako niezgodnych z 6 przykazaniem.

Generalnie wydaje mi się, że z całej afery KK znowu wyjdzie zwycięsko, to jednak 2000 lat tradycji w trudnej sztuce zarządzania kryzysowego. Mam sporo znajomych takich mocno antykościelnych antyklerykalnych zacietrzewionych lewaków. Dzwonią teraz po filmie Sekielskiego i mówią „Ha, to już koniec twojego kościoła” oczekując, że się pokajam za to, że jestem członkiem tej zbrodniczej organizacji. A ja się tych ludzi, często bardzo racjonalnych w innych kwestiach pytam, czy to jest na serio największy problem z jakim zmaga się obecnie Polska, czy w ogóle świat jako taki? Serio musimy ten temat wałkować od rana do wieczora? Ładne pranie mózgów nam fundują.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 16.05.2019, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Mam sporo znajomych takich mocno antykościelnych antyklerykalnych zacietrzewionych lewaków. Dzwonią teraz po filmie Sekielskiego i mówią „Ha, to już koniec twojego kościoła” oczekując, że się pokajam za to, że jestem członkiem tej zbrodniczej organizacji. A ja się tych ludzi, często bardzo racjonalnych w innych kwestiach pytam, czy to jest na serio największy problem z jakim zmaga się obecnie Polska, czy w ogóle świat jako taki? Serio musimy ten temat wałkować od rana do wieczora? Ładne pranie mózgów nam fundują.

Problemu tego nie można jednak marginalizować, bo to jest dopiero prawdziwy problem zagrażający Kościołowi, a nie np. Maryja z tęczową aureolą. Końca Kościoła jednak nie spodziewam się, bo to jest kościół Chrystusa, nie kleru. Pokajać się nie mam zamiaru, bo po pierwsze to nie moje grzechy, a po drugie do kościoła chodzę dla Jezusa, nie dla księży. Teraz właśnie przyszedł czas na nas, wiernych świeckich, żebyśmy z tych posłusznych baranków przeobrazili się w narzędzie w rękach Ducha Św., żeby ten stolik wywrócić i zacząć wszystko od nowa. Tylko że jedna osoba, czy nawet mała grupa tego nie jest w stanie zrobić. To musi być masowe przebudzenie.
Białystok

PostWysłany: 16.05.2019, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Odpowiadając po krótce:

Ja cały czas żyję nadzieją, że kibice piłkarscy rozwalą tę mafię fifowsko-pzpnowską i jakoś nie mogę się doczekać. Co więcej – mam wrażenie, że jest coraz gorzej oraz, że jakoś nikomu to nie przeszkadza. Forsa na mecze idzie, kluby są sponsorowane, w tym z pieniędzy publicznych (gigantyczne pieniądze), bilety się sprzedają na pniu, telewizje nie narzekają na abonentów, którzy naciągani są tylko po to by obejrzeć kolejny nieistotny mecz ligi albańskiej. Piwo i chipsy sprzedają się bardzo dobrze, warunkując w głowie dzieci i młodzieży znak równości piłka = żremy i pijemy.

Bilety nie sprzedają się na pniu przynajmniej w Polsce a i tak w Europie Środkowowschodniej mamy sporą frekwencję na stadionach. Zresztą gdyby nawet to wolna wola klienta ....tak jak zakup płyty czy 5 zł na tacę co tydzień..

Liga albańska czy nawet holenderska nie mają gigantycznych pieniędzy z praw telewizyjnych. Te zaś idą za widzem jak reklamy przed serialem czy talk showem.

Dobrze by było również te milionowe publiczne dotacje poprzeć faktami. Czytaj samorząd daje na piłkę tyle na kulturę tyle na religię w szkole tyle.
WOJTEKK

PostWysłany: 16.05.2019, 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Samorząd na religię nie daje - jest to umocowane w subwencji oświatowej, którą dostaje od państwa. Czyli de facto idzie to z budżetu. A intytucje kulturalne potrafią być sporo droższe od kosztów utrzymania klubu piłkarskiego , nawet z ekstraklapy. Zbyszek Jakubek kiedyś opowiadał, że utrzymanie teatru muzycznego, bodajże gdzieś na Śląsku (Katowice?) kosztuje ponad 20 mln złotych.

Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 16.05.2019, 12:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Samorząd na religię nie daje - jest to umocowane w subwencji oświatowej, którą dostaje od państwa. Czyli de facto idzie to z budżetu. A intytucje kulturalne potrafią być sporo droższe od kosztów utrzymania klubu piłkarskiego , nawet z ekstraklapy. Zbyszek Jakubek kiedyś opowiadał, że utrzymanie teatru muzycznego, bodajże gdzieś na Śląsku (Katowice?) kosztuje ponad 20 mln złotych.

Tzn. nie daje ale przy okazji strajku nauczycieli samorządy odezwały się że subwencje na szkolnictwo nie są wystarczające i dokładają z własnych środków.

Opera podlaska była dotowana kwotą 13 mln rocznie ale to zawsze było za mało i im ta kwota wzrosła czyli kilka razy więcej niż Duma Podlasia.
B.J.
box

PostWysłany: 02.06.2019, 09:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Contagion - Epidemia strachu (2011)
Pandemia hollywoodzka w gwiazdorskiej obsadzie z uznanym reżyserem.
Produkcyjny gniot z jasnym przesłaniem: aparat państwa pełen jest oddanych, pełnych poświęcenia ludzi, którzy w godzinie próby uratują ludzkość, zaś nieliczni, którzy to kwestionują to świry myślące tylko o własnych profitach.
Wzruszające.

Spojler Exclamation
Skąd się wziął śmiercionośny wirus? Hongkongski nietoperz jadł banana, którego kawałek wypadł mu z pyszczka i świnka go zjadła, a potem tę świnkę zjadł ludzki nosiciel nr 1.
Tarkus

PostWysłany: 03.06.2019, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teza bardzo zabawna biorąc pod uwagę podejście rządów różnych państw do kwestii tak już codziennej, jak katastrofa klimatyczna, której świadkujemy. W sumie za 15-20 lat takie filmy będzie się oglądało, jak dokumenty, bo będziemy mieć na co dzień rzeczy typu walki o resztki terenów uprawnych i dostęp do pitnej wody.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.
box

PostWysłany: 03.06.2019, 17:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To się wszystko rozgrywa symultanicznie. Wodę się wkrótce powszechnie sprywatyzuje, katastrofa klimatyczna opłaca się różnym branżom (np. wszechmocnej farmacji), a pietruszka jest na prowincji po 20 zł/kg (w mieście 30).
Wszystko pod kontrolą.
Tarkus

PostWysłany: 04.06.2019, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz, w obliczu wyginięcia ludzi jako gatunku, korporacje będą mogły sobie pieniądzie wetknąć i to głęboko Smile A najbardziej pesymistyczne prognozy mówią, że jesteśmy przedostatnim pokoleniem. Bo jak ogół wreszcie uwierzy, że stoimi już niemal poza krawędzią katastrofy, to będzie już dawno za późno.
WOJTEKK

PostWysłany: 04.06.2019, 11:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
A najbardziej pesymistyczne prognozy mówią, że jesteśmy przedostatnim pokoleniem. .

Jakoś mnie to średnio stresuje...

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 04.06.2019, 12:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, biorąc pod uwagę, że odbędzie się poprzez wojny o ziemię i dostęp do wody, zazdroszczę beztroski Smile
WOJTEKK

PostWysłany: 04.06.2019, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest kwestia beztroski, tylko braku współczucia dla ludzkości. Mam ochotę wziąć mega pakę czipsów, zgrzewkę coli, odpalić telewizor i poogladać jak ten świat się będzie rozlatywał. Tylko, żeby reklam w międzyczasie nie puszczali

Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 04.06.2019, 19:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Wiesz, w obliczu wyginięcia ludzi jako gatunku, korporacje będą mogły sobie pieniądzie wetknąć i to głęboko Smile

W tym przypadku tak, jednak bardziej prawdopodobna jest degeneracja gatunku w wyniku przystosowania do środowiska (nie)naturalnego, co zresztą ma miejsce. Pieniądze zaś służą właścicielom korporacji do zapewnienia sobie i swoim bliskim technologicznej przewagi niwelującej zagrożenia, wobec których plebs jest bezradny.
Cytat:
A najbardziej pesymistyczne prognozy mówią, że jesteśmy przedostatnim pokoleniem. Bo jak ogół wreszcie uwierzy, że stoimi już niemal poza krawędzią katastrofy, to będzie już dawno za późno.

Sądzę, że nie mamy absolutnie żadnego wpływu na bieg wydarzeń. Reset musi kiedyś nastąpić, bo "tak jest zapisane w górze".
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 136, 137, 138 ... 140, 141, 142  Następny
Strona 137 z 142

Skocz do: