Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 152, 153, 154  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 22.01.2020, 12:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
wątek miłosny Lindy z nastolatką był dla mnie trudny do zniesienia

bo to zła kobieta była Neutral
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.01.2020, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łukasz Najder w "Dwutygodniku" popełnił w zasadzie ostateczną recenzję "Psów 3" punktując wszystkie słabości i mocne strony całej serii: https://www.dwutygodnik.com/artykul/8697-ok-wladek.html
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.01.2020, 15:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

bo to zła kobieta była Neutral

I do tego grać nie umiała...

Tarkus napisał:
Łukasz Najder w "Dwutygodniku" popełnił w zasadzie ostateczną recenzję "Psów 3" punktując wszystkie słabości i mocne strony całej serii: https://www.dwutygodnik.com/artykul/8697-ok-wladek.html

No tak, właściwie nic dodać, nic ująć...

Mam trochę żal do Pasikowskiego za zmarnowaną szansę na pokazanie jakiejś wizji współczesnego społeczeństwa. Można było wskazać, że ta przaśna, wulgarna gangsterka lat 90. nie zniknęła, ale przeszła w wyższe sfery władzy i biznesu. Że nowe elity się podzieliły i zantagonizowały. Że współczesne służby służą różnym grupom politycznej i ekonomicznej władzy. Zamiast tych jakichś komiksowych zbirów z GRU można było pokazać prawdziwsze powiązania z obcymi służbami i mocarstwami. Ech...
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 23.01.2020, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
(...)Można było wskazać, że ta przaśna, wulgarna gangsterka lat 90. nie zniknęła, ale przeszła w wyższe sfery władzy i biznesu. Że nowe elity się podzieliły i zantagonizowały. Że współczesne służby służą różnym grupom politycznej i ekonomicznej władzy. Zamiast tych jakichś komiksowych zbirów z GRU można było pokazać prawdziwsze powiązania z obcymi służbami i mocarstwami. Ech...
Nie tak prędko! A Psy 4 czym się będą żywić?
Leptir

PostWysłany: 23.01.2020, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślisz, że będą "Psy 4"? Może i masz rację, w sumie większość bohaterów nadal jest do dyspozycji. Smile To będzie pewnie zależało od tego, jak sprzedadzą się "Psy 3". Wink
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 23.01.2020, 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No patrząc po Gwiezdnych bataliach, wszystko można zarżnąć. Nie byłem jeszcze na Psach 3, więc nie mogę zabierać głosu, ale oceniając "dwójkę" nie oczekuję kina wysokich lotów.
Leptir

PostWysłany: 23.01.2020, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z mojego punktu widzenia - nawet nie są takie złe, akcja mnie wciągnęła, nie żałuję czasu w kinie. Ale kiedy analizować poszczególne elementy filmu pod kątem logiki, etycznej wymowy, sensu poszczególnych wątków czy budowy świata, w którym poruszają się bohaterowie - niestety nie mam wiele dobrego do powiedzenia...
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.01.2020, 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:

Ile takich mądrali było... ktoś pamięta dziś tych co glanowali pierwsze Psy? Cool

Nie wiem czego oczekują dziennikarze ale ciekawe że film jest ludziom podoba. Nie słyszałem żadnych jednoznacznie negatywnych głosów od nikogo kto Psy 3 obejrzał. Na FW średnia ocen 6,9 (czyli myślę dość trafnie).
Może zwyczajnie trzeba się zastanowić czego się od życia chce.
Ciekawe czy pisarczyki glanują tak samo kretyńskie filmy sensacyjne zza oceanu gdzie idiotyzm goni idiotyzm.

Szedłem do kina żeby zobaczyć dobry film sensacyjny nawiązujący luźno do dawnych bohaterów i jestem usatysfakcjonowany. Chyba było jasne że to będzie historia o starych dziadach dawno temu wyrzuconych na śmietnik historii więc oczekiwanie że będą tutaj rewelacje na miarę palenia teczek są nie na miejscu.
Nie powiem, trochę wątków jest zbędnych lub źle poprowadzonych ale film ogląda się dobrze i tak całościowo nie ma się za bardzo do czego czepiać. Można było to pewnie zrobić lepiej ale przecież to nie jest film dokumentalny (i przecież nigdy nie był). Psy 3 to godne zakończenie serii a pewne niedociągnięcia rekompensują główni bohaterowie. Pazura od lat nie miał tak dobrej roli, Linda i Frycz jak zawsze klasa a i młodsi dają radę. No i muzyka.... Cudowna i bajeczna.
Nie ma w tym filmie nic nowego, to czyste granie na sentymentach co zapowiadała już odświeżona wersja głównego motywu muzycznego. Trochę tych sentymentów udało się wskrzesić, w wielu miejscach są oczywiste nawiązania i puszczanie oka do widza. Czego więcej chcieć.
Wystarczy porównać Psy do ostatniego Vegańskiego Pitbulla i wtedy się zastanowić co lepsze. Przerobić poważny film na mało wyszukane i podgłupiaste momentami kino sensacyjne dla mas czy zagrać na sentymentach i zrobić archaiczny film nawiązujący do dawnych lat świetności. Ja wybieram zdecydowanie sentymenty. Różne opinie jestem w stanie przyjąć ale dziennikarzy to nie rozumiem...
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 24.01.2020, 17:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatni "Pitbull" to był akurat Pasikowskiego. Wink
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 24.01.2020, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak tu piszecie o tych Psach, a mi nawet do głowy nie przyszedł pomysł, żeby na ten film iść do kina. Prawdę mówiąc nadal mi nie przychodzi Wink Pamiętam, jak zrobili, nigdy nie pojąłem po co, taki film że coś tam Stawka większa niż śmierć czy jakoś tak. Nawet niektórzy twierdzili, że ten film nie taki zły i nawet im wierzyłem, tylko absolutnie nie mogłem wymyślić, z jakiego niby powodu miałbym ten film zobaczać Smile

Mam obecnie znowu zastopkę kinową i lista filmów, na których nie byłem, a które jeszcze są możliwe do zobaczenia w kinie (lub zaraz będą) wygląda jakoś tak:

Historia małżeńska
Lighthouse
Joker
1917
Marona - psia opowieść
Na noże
Małe kobietki
Irlandczyk
Kraina miodu
Pan T.
Oficer i szpieg
Dwóch papieży
Proxima
Bombshell.......

Myślę, że szansa, że nie zobaczę Psów 3 przed śmiercią jest równie duża jak to, że w ciągu najbliższego roku zobaczę po raz kolejny jakieś fragmenty pierwszej części na Kino Polska czy innym takim Wink

Ostatnio zmieniony przez Crazy dnia 26.01.2020, 13:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 24.01.2020, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj obejrzałem "Lighthouse" - film bardzo ciężki, mroczny, rzekłbym nawet nieco psychodeliczny. Studium samotności, która sprzyja uwalnianiu lęków, najgorszych instynktów. Niesamowite zdjęcia i klimat. Obejrzeć warto, ale nastroju ten film nikomu nie poprawi.
Crazy
singel kompaktowy

PostWysłany: 26.01.2020, 13:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heh, w powyższej liście zapomniałem o filmie, który najbardziej obecnie chcę zobaczyć! O Historii małżeńskiej. Tymczasem jednak zacząłem nadrabianie od pozycji numer 4.

Byłem na 1917. Mam swego rodzaju mieszane odczucia. OCZYWIŚCIE jest to film znakomity. W historię przypominającą schematem Szeregowca Ryana, ale pozbawioną tych elementów, które wielu osobom u Ryana przeszkadzały, wpisana jest poruszająca, zrealizowana w niezwykły sposób wizja wojny. Narracja prowadzona jest bardzo konsekwentnie oczyma bohaterów, którzy wyruszają na doniosłą misję, ale są tylko nieznaczącymi pionkami. Idą i patrzą, a my razem z nimi, i jest to wizja bardzo mocna, a film zrobiony jest przy pomocy środków artystycznych z najwyższej półki. Z tymi rzeczami nie ma co dyskutować ani się dziwić, że film zdobywa nagrody i będzie zdobywał ich jeszcze więcej, a recenzje pieją. Jednak zastanawiam się, skąd moje wątpliwości i co mi nie pasowało.

Doszedłem póki co do wniosku takiego: w tym filmie na pierwszy plan wysuwają się środki formalne, czyli innymi słowy: to, w jaki sposób film jest zrobiony, nie jest ani trochę przezroczyste, tylko pcha się w oczy. Jeszcze innymi: twórca i jego "ja" stawia się na pierwszym planie.

Teraz: to wcale nie musiałoby być wadą. Silne sformalizowanie i wyraziste środki ekspresji to ja w zasadzie bardzo lubię. Od niemo-ekspresyjnego Nosferatu, przez Osiem i pół, przez Mechaniczną pomarańczę, przez mojego ulubionego Lyncha, po Birdmana - przecież to są filmy, które są zrobione w taki właśnie sposób, że twórca wali nas w łeb i krzyczy głośno: PATRZ, JAK ŻEM ZAJEBIŚCIE ZROBIŁ TEN FILM! I ja w to wchodzę bez problemu. W horrorze, w futurystycznej wizji, w metaforycznej wizji piekła na ziemi, w opowieści o teatrze, filmie i kreacji. Ale coś mi tu nie gra w opowieści o wojnie. Pierwsza Wojna i koszmar jej okopów są uniwersalnym obrazem piekła na ziemi: nie metaforą, nie artystyczną kreacją czy abstrakcją, tylko po prostu realnie były czymś najgorszym na świecie. I taki temat jak dla mnie krzyczy tak głośno i wyraźnie sam przez siebie, że nie potrzebuje tego artystycznego przerysowania, a nawet więcej: artysta może w taki sposób przesłonić swoją osobą temat.

Na dzień dzisiejszy, nazajutrz po obejrzeniu filmu, uważam, że do pewnego stopnia tak się właśnie stało w filmie "1917". Nie że w pełni - ja tego filmu nie odrzucam ani nie zniechęcam, a pod wieloma względami bardzo doceniam. Nie wiem też, jak będzie we mnie dojrzewał. Na pewno warto go obejrzeć i samemu odczuć. Bardzo bym był zainteresowany kontr-recenzjami!
Gacek

PostWysłany: 26.01.2020, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Ostatni "Pitbull" to był akurat Pasikowskiego. Wink

Chyba wyraziłem się jasno o który film chodzi Razz

Leptir napisał:
Ja dzisiaj obejrzałem "Lighthouse" - film bardzo ciężki, mroczny, rzekłbym nawet nieco psychodeliczny. Studium samotności, która sprzyja uwalnianiu lęków, najgorszych instynktów. Niesamowite zdjęcia i klimat. Obejrzeć warto, ale nastroju ten film nikomu nie poprawi.

Niedyskretne pytanie zadam. Skąd masz? Też chce Twisted Evil
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 26.01.2020, 19:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:

Niedyskretne pytanie zadam. Skąd masz? Też chce Twisted Evil

Wyślę na priva Wink

A z innej beczki - przed chwilą obejrzałem dokument "Marley" (2012) - naprawdę porządnie zrobiony film o życiu Boba Marleya. Ponoć powstawał przez 6 lat, w jego realizacji wzięła udział rodzina Boba i muzycy, z którymi współpracował. Robi wrażenie...
gharvelt

PostWysłany: 26.01.2020, 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Myślisz, że będą "Psy 4"? Może i masz rację, w sumie większość bohaterów nadal jest do dyspozycji. Smile To będzie pewnie zależało od tego, jak sprzedadzą się "Psy 3". Wink

Prawie 400 tysięcy widzów w pierwszy weekend, to jednoznaczna wskazówka - kto byłby gotów zarżnąć kurę znoszącą złote jaja?

The Mandalorian. W końcu obejrzałem, a właściwie błyskawicznie wciągnąłem, pierwszy sezon. Od razu wyjaśniło się, dlaczego serial z akcją umieszczoną w uniwersum Star Wars notuje znacznie lepsze opinie niż ostatnie filmy, zaliczane do trzeciej trylogii. Zamiast nudnego strzelania światłami w przestrzeni kosmicznej, mamy do czynienia z takim futurystyczno-fantastycznym westernem, gdzie samotny, zwykle dość milczący najemnik sprowadza na siebie kłopoty w wyniku jednej decyzji. Po tym zdarzeniu wędruje od miasta do miasta (tj. od planety do planety), podejmując się różnych zleceń i walcząc o życie, które pozostaje nieustannie zagrożone, zarówno przez szeryfów, jak i innych rewolwerowców (galaktycznych łowców nagród). Wprawdzie nie wszystkie odcinki trzymają równie wysoki poziom, bo zdarzają się sceny niepotrzebne czy pewne błędy tudzież efekty niekonsekwencji twórców, ale generalnie to nie przeszkadza w oglądaniu jednym tchem. Nowe planety z innej części wszechświata, brak jednoznacznego podziału dobry-zły wg osi Rebelianci-Imperium, bardzo dobrze podkreślająca nastrój muzyka (zdecydowanie nie gwiezdnowojenna w stylu Williamsa) - to plusy. Rysunki na koniec każdego odcinka znakomite. No i przede wszystkim pomysł z dzieckiem: wiadomo, koncertowe zagranie pod względem marketingowym ze strony Disneya, lecz co z tego, skoro ta niezwykłość i zagadkowość tak mocno przyciąga.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 152, 153, 154  Następny
Strona 153 z 154

Skocz do: