Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 166, 167, 168, 169  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 27.05.2020, 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
After Life - z Ricky Gervaisem fajny kawałek o zmaganiu się z życiem, kiedy opuszcza cię ktoś, kto miał być z tobą na zawsze...

Super serial, drugi sezon skończyłem niedawno. Jest gorzko-śmiesznie, melancholijnie czasami... a czasami po prostu normalnie śmiesznie. Moja ulubiona postać drugoplanowa to listonosz Smile
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 31.05.2020, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie i tak nikt nie skorzysta ale mogę zasugerować sięgnięcie po tytuł, który wczoraj odkryłem, tj. Na krańcu świata (1971)

Film angielski z Donaldem Pleasencem ale nakręcony w Australii. Rolę główną gra nieznany mi Gary Bond.

Filmweb: Po utracie wszystkich pieniędzy młody nauczyciel poznaje pijackie i prymitywne zwyczaje mieszkańców małego miasteczka.

Niesamowicie realistyczne sceny przenoszą widza w absurdalny świat w klimacie Kafki, Camusa i Tarantino. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie i zapamiętam go na długo, co mi się jeżeli chodzi o kino zdarza niezwykle rzadko.
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 01.06.2020, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widziałem ten film jakieś pół roku temu i też zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Do dziś siedzi głęboko w mojej pamięci. Jedynym minusem były dla mnie sceny pod koniec filmu z maltretowaniem zwierząt. Było to tak realistycznie pokazane, że musiałem zakrywać oczy Wink
Film unikatowy i niebanalny, spodobało mi się porównanie do Kafki - coś w tym jest.

Skoro już tu jestem to gorąco poleciłbym 2 filmy:

1. Głową w mur z 2004 roku.
Film ciężki, brudny i czasem odpychający ale tak samo fascynujący. Ostatni jak dotąd film, któremu dałem 10 na filmwebie.

2. Ultrafiolet z 2006 roku.
Intrygująca historia z powalającym finałem (ostatnia scena to mistrzostwo), sporo symboliki, piękna klamerka spinająca całość i cudowna praca kamer - można się rozkoszować samą realizacją. Chyba moje największe odkrycie tego roku. Na filmwebie jakieś marne 6/10.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Białystok

PostWysłany: 01.06.2020, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Widziałem ten film jakieś pół roku temu i też zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Do dziś siedzi głęboko w mojej pamięci. Jedynym minusem były dla mnie sceny pod koniec filmu z maltretowaniem zwierząt. Było to tak realistycznie pokazane, że musiałem zakrywać oczy Wink
Film unikatowy i niebanalny, spodobało mi się porównanie do Kafki - coś w tym jest.

Te sceny akurat są tak realistyczne bo kręcono je w czasie odstrzału kangurów, który wtedy miał miejsce.
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 02.06.2020, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Pewnie i tak nikt nie skorzysta ale mogę zasugerować sięgnięcie po tytuł, który wczoraj odkryłem, tj. Na krańcu świata (1971)

Kilkanaście lat temu intensywnie go szukałem w sieci, ale nie znalazłem. Dobrze, że o nim przypomniałeś, bo teraz jest już dostępny. Dobry film! Mało sympatycznie wypadają w nim mieszkańcy australijskiego Outbacku.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 04.06.2020, 16:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skończyłem oglądać drugi sezon Dark -nieźle Szwabiszcza pokombinowały, nic mi tam specjalnie nie zgrzytało, ale w pewnym momencie uchachałem się okrutnie - scena w zrujnowanej fabryce, out of order circa about 30 lat, wszystko rozwalone i zrujnowane i co widzimy - wózek widłowy - nówka sztuka nie śmigana, nawet opony miał czyste Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 04.06.2020, 17:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zostałem gangsterem - fajne kino rozrywkowe ze ściachanym finałem

Powrót do góry
Bart
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.06.2020, 18:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Skończyłem oglądać drugi sezon Dark

A będzie sezon trzeci, ostatni.
WOJTEKK

PostWysłany: 04.06.2020, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, dlatego zabrałem się do oglądania. Liczę że wreszcie Lucyfer się skończy i nie będą go katowali przez ochnaście sezonów.

Powrót do góry
Sławek
kaseta FeCr

PostWysłany: 04.06.2020, 21:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
WOJTEKK napisał:
After Life - z Ricky Gervaisem fajny kawałek o zmaganiu się z życiem, kiedy opuszcza cię ktoś, kto miał być z tobą na zawsze...

Super serial, drugi sezon skończyłem niedawno. Jest gorzko-śmiesznie, melancholijnie czasami... a czasami po prostu normalnie śmiesznie. Moja ulubiona postać drugoplanowa to listonosz Smile

WOJTEKK dziękuję za polecenie, bardzo mi się podobał!
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 05.06.2020, 07:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cała przyjemność po mojej stronie. Very Happy

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 05.06.2020, 10:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie klasyfikacja seriali Gervaisa prezentuja się następująco (od najlepszego):

Extras
Life’s Too Short
The Office
Derek
After Life
An Idiot Abroad

Przy czym jak ktoś jest bardziej wrażliwy na poprawność polityczną, to zostaje mu tylko Derek i After Life (miły i sympatyczny - tyle i aż tyle). Wink

No i jako bonus serial Merchanta - Hello Ladies. Wrzuciłbym go tak gdzieś pomiędzy After Life a Idiotę.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 05.06.2020, 18:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szykowne garnitury, żyletki ukryte w kaszkietach, nielegalne interesy, polityka to wszystko dzieje się w międzywojennej Anglii, w której działa gang Peaky Blinders.
Producenci serialu zadbali o szczegóły, oglądając mamy wrazenie jakbyśmy przenieśli się w biedne dzielnice Birmingham i oglądali marność życia na tle rządzącego gangu. Typowe fryzury z wygolonymi bokami, trzyrzędowe garnitury, smakowite damskie kreacje, zakłady bukchmacherskie, wyścigi konne i wojna z włoską mafią. Co ważne udźwiękowienie filmu jest rewelacyjne a także ten środkowy akcent. Byłem kiedyś w Birmingham i pracowałem z gośćmi starszej daty i wiecie co, oni mówili tak jak w filmie, fukin, sundi, mundi, tu w serialu dialogi słychać wyraźnie a i muzyka (chociaż nie moja) fajnie pasuje w klimacie. Nie będę opisywał tego serialu, jestem po czterech sezonach i jeszcze ma być kilka (ma sie zakończyć w 1939 roku ) teraz mamy 1929r. Wciąga niesamowicie,
Polecam.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 05.06.2020, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ścisły top mojej must-see list (wśród seriali wyżej jest tylko Breaking Bad).

Nic to jednak nie daje, bo w czasach kwarantanny nie wiedzieć czemu prawie niczego nie oglądam Confused
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 09.06.2020, 06:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zabawa-w-chowanego-list-biskupa-janiaka/t4h4259

Budujące, że znajdują się jeszcze przyzwoici księża i proboszczowie - to ważne by mieć odwagę cywilną i zabrać głos kiedy wymaga tego powaga sytuacja, nie udawać "że nie wiem o co chodzi" lub "mnie to nie dotyczy". Może powoli rusza ta lawina buntu przeciwko "ślepemu posłuszeństwu". Posłuch, nawet w wojsku w trakcie działań wojennych też musi mieć swoje granice. Jak proboszcz przyznaje, że oglądał film Sekielskich i zrobił na nim takie wrażenie, iż nie był w stanie obejrzeć "na raz"..... jakiś czas temu pojawiały głosy wyśmiewanych naiwnych "że jest w Polsce tez inny Kościół, inni przyzwoici i prawi księża...". Podobnie jak medialnie pompowany "spór" i rozdział na "Kościół Łagiewnicki" i "Toruński". Szkoda jedynie, że tacy księża są nadal w mniejszości i paradoksalnie to oni stanowią " folklor".

A postawa bp Janiaka - jego list o modlitwę w sprawie "medialnej nagonki" na jego "niewinną" osobę - ja znów nie znajduję słów by opisać bezczelność, pychę, butę, szatański cynizm ( tu chyba obraziłem samego Szatana Wink )
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 166, 167, 168, 169  Następny
Strona 167 z 169

Skocz do: