Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 171, 172, 173, 174  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.08.2020, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ale chyba nie Watson!

Co do Sherlocka to raczej była kwestia między nim a Moriartym, bo o ile Sherlock jest aseksualny i również deklaruje (chyba uczciwie), że świat uczuć kompletnie go nie interesuje, o tyle Moriarty w fenomenalnym moim zdaniem wydaniu Andrew Scotta jest wręcz nachalnie seksualny. Zostało to bardzo zabawnie ukazane w jednym z tych jakby fan-fikowych wyjaśnień, co wydarzyło się na dachu hotelu Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 19.08.2020, 08:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dawno temu podczas dyskusji o trzecim sezonie Sherlocka Tarkus napisał:
w trzecim przeskoczenie rekina w postaci Mary Asasynki oraz debilny wątek Złego, który beztrosko wyjawia Sherlockowi, że wszystkie haki na możnych tego świata trzyma we własnej głowie, więc chwilę później dekoruje swoim mózgiem glebę. To było tak daremne, że chciałem wyć.

Miałem dokładnie takie same odczucia i odrzuciłem ten odcinek w czambuł a całą trzecią serię uznałem za bardzo poważny zjazd w dół (przez czwartą w ogóle nie przebrnąłem, na marginesie).

Jednak po kolejnym szczęśliwym powrocie do Abomidable Bride coś mnie podkusiło, żeby wrócić po latach i do tego nieszczęsnego Magnussena... i nieoczekiwanie bardzo mi się spodobał Shocked Co się z ludźmi dzieje na starość?...
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.08.2020, 08:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno, w ramach zapewniania otwartym po pandemii kinom jakiegoś repertuaru, do kin wróciła wznowiona po 10 latach "Incepcja".

Poszedłem na nią dzisiaj.

Powiem Wam tak: jeżeli ktoś nie widział jej w kinie, to cholernie warto się przejść. Na razie grają ją jeszcze dość obszernie, chociaż pewnie wkrótce będzie trudniej trafić. Zrobiła na mnie, ponownie, wielkie wrażenie, czego życzę wszystkim zgromadzonym!
esforty
album CD

PostWysłany: 20.08.2020, 14:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy Very Happy Very Happy Very Happy
esforty
album CD

PostWysłany: 27.08.2020, 11:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serial Rectify 2013-2016,
-ważne by wspomnieć, że producentami są Mark Johnson i Melissa Bernstein (Ci od Breaking Bad)
Spocone dłonie u oglądającego... być może, ściśnięty żołądek... prędzej.
Brak efektów specjalnych... bo zbędne. Niezwykła ekstremalnie sytuacja bohatera i czysta psychologia rekompensują w dwójnasób tenże. Kamera zimno obserwuje świat zastygły w siatce społecznych, towarzyskich, ba! nawet politycznych zależności.
Cierpieć i oglądać Cool .
Bart
longplay

PostWysłany: 27.08.2020, 15:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Serial Rectify 2013-2016

Dobra recenzja esforty. Poddałem się po drugim sezonie, może na początku trzeciego. Bo zbyt stresujące i dołujące, zbyt wciągające... Obawiałem się tego, co się moze wydarzyć i uciekłem do czegoś głupiego i płytkiego.

Aden Young jako Danny Holden. Widziałem go też w Reconing (Netflix). Gra bardzo podobnie: minimalistycznie, skupiony, z namysłem zanim cokolwiek powie lub zrobi.
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 27.08.2020, 17:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Serial Rectify 2013-2016

Tak! Smile

Promowałem ten serial w tym wątku kilka razy. I nawet jeśli to nie zasługa tych wpisów, to fajnie, że ktoś ten tytuł obejrzał i docenił. W Polsce to rzecz dosyć mało znana - niesłusznie.

Bart, a ten Reckoning wart obejrzenia? Z opisu nawet interesujący, ale recenzje ma raczej przeciętne...
Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 27.08.2020, 17:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:

Bart, a ten Reckoning wart obejrzenia? Z opisu nawet interesujący, ale recenzje ma raczej przeciętne...

Pawle, jest tak jak wygląda: z opisu zapowiada się lepiej niż jest w rzeczywistości. Można, ale nie trzeba. Jest tyle podobnych seriali...
esforty
album CD

PostWysłany: 27.08.2020, 18:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:

...
Rectify
Mężczyzna, po blisko 20 latach spędzonych w celi śmierci, opuszcza więzienie i od nowa uczy się żyć na wolności. Trudna tematyka, ale w serialu nie brakuje ciepła. Jest to rzecz refleksyjna, a nawet trochę kontemplacyjna. Główny bohater to jedna z najbardziej specyficznych postaci, jakie widziałem w realistycznych produkcjach, ale nie sposób mu się dziwić - po tylu latach urodził się na nowo...

Pawle, przepraszam!
Powinienem zaznaczyć, że to Twój wpis, zaczął budować mi reputacje serialu. A jak widać z Twego opisu, ma wiele warstw, intrygująco wciągających widzów.
Potem jeszcze jeden znajomy, zachwalał i w połowie czerwca, circa, byłem już przekonany, iż nie będą to godziny stracone.
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.08.2020, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Pawle, przepraszam!
Powinienem zaznaczyć, że to Twój wpis, zaczął budować mi reputacje serialu. A jak widać z Twego opisu, ma wiele warstw, intrygująco wciągających widzów.
Potem jeszcze jeden znajomy, zachwalał i w połowie czerwca, circa, byłem już przekonany, iż nie będą to godziny stracone.

Przepraszać nie ma za co! Miło mi, że mam swój udział w Twoim seansie Rectify. Smile
Aha, pozdrowienia dla znajomego. Wink

Bart napisał:
Paweł napisał:

Pawle, jest tak jak wygląda: z opisu zapowiada się lepiej niż jest w rzeczywistości. Można, ale nie trzeba. Jest tyle podobnych seriali...

Ok, dzięki. Czyli raczej odpuszczę... Kilka dni temu stwierdziłem, że jednak nie będę żył wiecznie Wink i zrobiłem porządek w "Mojej liście" na Netfliksie, zostawiając tam jakieś 50-60 tytułów. Przy okazji policzyłem, że oglądam obecnie (długość przerwy w niektórych przypadkach podważa zasadność użycia sformułowania "obecnie") 20 seriali, z czego z 7 jestem na bieżąco. A mowa tylko o Netfliksie, a przecież są jeszcze inne źródła. Confused Kłopot bogactwa...
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.08.2020, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie poogladałem sobie film "Władcy Chaosu" o norweskim black-metalu i jego czołowych przedstawicielach - Euronymusie i Vargu - oni byli naprawdę popierdoleni. Euronymus mniej, ale Varg to groza...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 28.08.2020, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Właśnie poogladałem sobie film "Władcy Chaosu" o norweskim black-metalu i jego czołowych przedstawicielach - Euronymusie i Vargu - oni byli naprawdę popierdoleni. Euronymus mniej, ale Varg to groza...

Rocznica śmierci Euronymusa była całkiem niedawno... dwa tygodnie temu? Varg zasztyletował Euronymusa w sprzeczce; odsiedział 15 lat za to. Nie wiem, który bardziej szalony.

Euronymusowi zawdzięczamy odkrycie i wylansowanie japońskiego zespołu prog-blackmetalowego SIGH, o którym wspominałem jakiś czas temu na tym Forum.
WOJTEKK

PostWysłany: 29.08.2020, 07:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

według filmu średnio to na bójkę wygladało, Varg własciwie zaszlachtował Euronymusa.

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 29.08.2020, 10:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znoszę black metalu i tym podobnych wynaturzeń tego szlachetnego gatunku, ale film oglądałem z dużym zaciekawieniem i masę mnie różnych refleksji nachodziło - dlaczego, dlaczego tam, jak? dlaczego aż tak? bo to nie tylko była muzyka. I tych dwóch adwersarzy - Euronymusa, który jest przede wszystkim muzykiem i całkiem sprawnym biznesmenem, dla którego cały ten satanizm staje się powoli tylko pozą i niezbyt wygodnym balastem i Varga idealistę-rewolucjonistę i w gruncie rzeczy ćwierć-mózga. i ten konflikt między nimi , który prowadzi do tragedii.

Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 29.08.2020, 20:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Nie znoszę black metalu

Ale mimo wszystko spróbuj późne SIGH. Znajdziesz tam flet poprzeczny, saksofon, sitar i inne fajne instrumenty. Po typowym black metalu zostało wspomnienie sprzed 2 dekad i wcześniejszych płyt. Poświęć 5 minut - jak nie wejdzie, to nie:
https://www.youtube.com/watch?v=AMA52RxMzxY&list=PL-TnitKnURRg5VAShhIDnWoTBF2vKDaQo
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 171, 172, 173, 174  Następny
Strona 172 z 174

Skocz do: