Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 172, 173, 174  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart
longplay

PostWysłany: 29.08.2020, 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
[...]I tych dwóch adwersarzy - Euronymusa, który jest przede wszystkim muzykiem i całkiem sprawnym biznesmenem, dla którego cały ten satanizm staje się powoli tylko pozą i niezbyt wygodnym balastem i Varga idealistę-rewolucjonistę i w gruncie rzeczy ćwierć-mózga. i ten konflikt między nimi , który prowadzi do tragedii.

Nie widziałem filmu, ale zawsze myślałem że Euronymous był na tyle szalony i upierdliwy, że "mu się należało", prędzej czy później. Koledzy z zespołu - łagodnie mówiąc - nie przepadali za nim.

Mayhem's Necrobutcher: "Euronymous was "a big f*cking a**hole"
Mayhem's bassist Necrobutcher elaborates on his reasons for wanting to kill the late guitarist and black metal "inner circle" ringmaster, Øystein “Euronymous” Aarseth
https://www.loudersound.com/news/mayhems-necrobutcher-euronymous-was-a-big-fcking-ahole
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.08.2020, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
WOJTEKK napisał:
Nie znoszę black metalu

Ale mimo wszystko spróbuj późne SIGH. Znajdziesz tam flet poprzeczny, saksofon, sitar i inne fajne instrumenty. Po typowym black metalu zostało wspomnienie sprzed 2 dekad i wcześniejszych płyt. Poświęć 5 minut - jak nie wejdzie, to nie:
https://www.youtube.com/watch?v=AMA52RxMzxY&list=PL-TnitKnURRg5VAShhIDnWoTBF2vKDaQo

Spróbuję. A z black metalu wywodzi się jeden z moich faworytów z lat 90-tych - This Empty Flow - Magenta Skycode

https://www.youtube.com/watch?v=sTrUm5WXhBY

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK

PostWysłany: 29.08.2020, 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten SIGH to nie moja kupka herbaty - nudzi mnie to mocno.

A co do Euronymusa, to w filmie jest przedstawiony jako głównie muzyk i biznesmen - moze to bylo powodem , ze jego bardziej radykalnie nastawieni kompani mieli ochotę go zabić.

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 31.08.2020, 19:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jumanji - Następny Poziom - ubaw po pachy, fajny kawałek rozrywkowego kina

Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 09.09.2020, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart czy Czarna lista konczy się definitywnie po tych 150 odcinkach bo jakby miały być jeszcze kolejne to chyba odpusściłbym.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.09.2020, 21:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Seriali to ja nie oglądam, czasem za to film. Dziś o nietypowym tytule Wóz do Wiednia (1966, Czechosłowacja)

Maj 1945 r., II wojna światowa dobiega końca. Niemcy wieszają męża młodej kobiety, Kristy. Niebawem w jej domu pojawiają się dwaj żołnierze. Jeden z nich jest ciężko ranny. Drugi żołnierz, młody Austriak, rozkazuje kobiecie zawieźć ich do najbliższej wsi austriackiej. Krista ma dogodną sytuację do zemszczenia się na okupantach...

Cała akcja toczy się w lesie, nie licząc końcówki z udziałem trójki znanych nam doskonale aktorów (wśród nich Jaromir Hanzlik - austriacki żołnierz i Iva Janzurowa - Krista). Film czarno-biały. Komedia to nie jest...
Bart
longplay

PostWysłany: 10.09.2020, 01:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Bart czy Czarna lista konczy się definitywnie po tych 150 odcinkach bo jakby miały być jeszcze kolejne to chyba odpusściłbym.

Wszystko wskazuje na to, że sezon 8 jeszcze przed nami, ale nie jestem pewien co do terminów. Siedem sezonów, 150+ epizodów - to sporo. Jak by skończyli, to płakać nie będę, trochęsię im to wszystko "rozlazło".
WOJTEKK

PostWysłany: 10.09.2020, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lubię Spydera, ale 150 odcinków....

Bliźniak - Anga Lee z Willem Smithem -BADZIEW! cienki jak dupa scenariusz, nawet jak na kino akcji, nic nie ma sensu, nawet pozornego - omijać z daleka!

Powrót do góry
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.09.2020, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Seriali to ja nie oglądam, czasem za to film. Dziś o nietypowym tytule Wóz do Wiednia (1966, Czechosłowacja).

Białystok, jeśli nie oglądałeś (choć wysoce prawdopodobne, że oglądałeś, ale może ktoś inny jeszcze nie widział), to gorąco polecam - a propos czechosłowackich nie-komedii - Palacza zwłok z 1968 roku. Dramat psychologiczny (na podstawie książki Ladislava Fuksa, także współscenarzysty tego obrazu), którego głównym bohaterem jest właściciel praskiego krematorium, przeżywający, hmm, "egzystencjalne zawirowania". Więcej nie chcę zdradzać i moim zdaniem lepiej nie czytać opisów tego filmu, gdyż niektóre ujawniają zbyt wiele.

Oniryczna atmosfera, pomysłowy montaż, klimatyczne zdjęcia i muzyka, przekonujące aktorstwo. I fabuła, która robi naprawdę duże wrażenie!
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 10.09.2020, 13:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie oglądałem (nie jestem specjalnym kinomanem). Sprawdzę.
Maciek

PostWysłany: 10.09.2020, 14:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Palacza zwłok

Film bardzo dobry, nawet wybitny (w roli głównej Rudolf Hrušínský), właściwie to kanon czechosłowackiej kinematografii, ale przede wszystkim trzeba przeczytać książkę. Wyszła w serii wydanej przez Agorę (i to prawdopodobnie niektórym wystarczy, żeby tę książkę spalić Wink).
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.09.2020, 14:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czechosłowacka Nowa Fala jest świetna! Każdy szanujący się kinoman powinien znać przynajmniej kilkanaście najważniejszych filmów tego nurtu (godnych uwagi jest więcej). Podzielam opinię Maćka, „Palacz zwłok” jest co najmniej bardzo dobry, choć muszę przyznać, że nie jest to mój TOP 10 Czechosłowackiej Nowej Fali. Nic tylko eksplorować temat - filmy circa z lat 1963-1970. Wprawdzie sowieckie tanki w 1968 roku zdusiły przemiany polityczne i bujny rozwój kultury, to jednak jeszcze przez pewien czas powstawały filmy, które jak najbardziej są częścią tego nadzwyczaj interesującego zjawiska - np. „Przypadek dla początkującego kata” (1969), „Skowronki na uwięzi” (1969), „Straszne skutki awarii telewizora” (1969), „Ucho” (1970), „Waleria i tydzień cudów” (1970).
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.09.2020, 21:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
gorąco polecam - a propos czechosłowackich nie-komedii - Palacza zwłok z 1968 roku. Dramat psychologiczny (na podstawie książki Ladislava Fuksa, także współscenarzysty tego obrazu), którego głównym bohaterem jest właściciel praskiego krematorium, przeżywający, hmm, "egzystencjalne zawirowania". Więcej nie chcę zdradzać i moim zdaniem lepiej nie czytać opisów tego filmu, gdyż niektóre ujawniają zbyt wiele.

Oniryczna atmosfera, pomysłowy montaż, klimatyczne zdjęcia i muzyka, przekonujące aktorstwo. I fabuła, która robi naprawdę duże wrażenie!

Oglądałem kilka lat temu, szczęśliwie bez uprzedniego poznawania opisów. Dołączam do grona osób polecających, zdecydowanie warto. Bardzo dobrze wbiła mi się w pamięć jedna z kwestii wypowiadanych przez głównego bohatera: "Wrażliwi ludzie kochają muzykę". Nieraz ją później cytowałem, choć trzeba obejrzeć film lub przeczytać książkę, żeby zrozumieć jej przewrotność.
Białystok

PostWysłany: 11.09.2020, 06:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem zatem tego Palacza zwłok i w ogóle nie znając treści spodziewałem się zupełnie innych "egzystencjalnych zawirowań". Przewrotnie zatem napiszę, że z filmu dowiedziałem się, iż kariera zawodowa każdego z nas może mieć o wiele szersze granice niż nam się wydaje, ba możemy robić rzeczy o jakich nam się może i nawet nie śniło. A atmosfera filmu zaś istotnie jest niecodzienna. Mocne 8/10.
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 11.09.2020, 09:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Obejrzałem zatem tego Palacza zwłok i w ogóle nie znając treści spodziewałem się zupełnie innych "egzystencjalnych zawirowań".

I o to chodziło, żeby nie spodziewać się właśnie takich "zawirowań". Wink

mahavishnuu napisał:
Czechosłowacka Nowa Fala jest świetna! Każdy szanujący się kinoman powinien znać przynajmniej kilkanaście najważniejszych filmów tego nurtu (godnych uwagi jest więcej). Podzielam opinię Maćka, „Palacz zwłok” jest co najmniej bardzo dobry, choć muszę przyznać, że nie jest to mój TOP 10 Czechosłowackiej Nowej Fali. Nic tylko eksplorować temat - filmy circa z lat 1963-1970.

Nie mam jakichś szczególnych aspiracji, żeby - jako kinoman - się szanować Wink, ale zaciekawiłeś mnie na tyle, że chętnie poznałbym Twój TOP 10 Czechosłowackiej Nowej Fali, czy po prostu tytuły warte poznania również z wcześniejszych lat.

Z rekomendowanych przez Ciebie filmów oglądałem Walerię i tydzień cudów i podłączę się do polecania. Intrygujący obraz z odrealnionym klimatem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 172, 173, 174  Następny
Strona 173 z 174

Skocz do: