Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 11.09.2020, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zaś polecam coś z nieco odmiennych klimatów, ale też chyba znajdzie się część fanów. Na TVP ABC o 20:40 leci serial animowany Anatane ratuje dzieci z Okury i muszę przyznać, że klimat jest niezły, postapokaliptyczny świat, promieniowanie, dyktatorzy, Francja w której panuje reżim, juz się wciągnąłem. Trochę przypomina mi się dawny komiks Yans. Wczoraj był niezwykle klimatyczny odcinek, jak z najlepszych filmów, gdzie bohaterowie jechali pociągiem przez zaśnieżoną Syberię. Ciekawa sprawa, świetna muza, dobre animacje, intrygująca fabuła, polecam uwadze "nieco starszych dzieci":

https://www.youtube.com/watch?v=EtJUMQ6BiRo

https://en.wikipedia.org/wiki/Anatane:_Saving_the_Children_of_Okura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 11.09.2020, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Palacza zwłok, wypada sobie przypomnieć. Widziałem film, tak dawno...
Nie ufam, swojej pamieci Embarassed , na takich dystansach.
Kto sobie, ostrzył ząbki (ja ostrzyłem) na nowa Diunę, to tu jest <zimny prysznic>:
https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Diuna+Zwiastun+nr+1-54991
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.09.2020, 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, pozostanie odświeżyć jak Kyle McLachlan z dużym Edem jadą na czerwiu przy dźwiękach Toto i się cieszą Very Happy

mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 11.09.2020, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Nie mam jakichś szczególnych aspiracji, żeby - jako kinoman - się szanować Wink, ale zaciekawiłeś mnie na tyle, że chętnie poznałbym Twój TOP 10 Czechosłowackiej Nowej Fali, czy po prostu tytuły warte poznania również z wcześniejszych lat.

TOP 10 - Czechosłowacka Nowa Fala.

Nie będę układał według kolejności, bo poszczególne filmy oglądałem na przestrzeni wielu lat. Gradacja jest trzystopniowa:

WSZYSCY DOBRZY RODACY – VOJTěCH JASNý (1968)
MIŁOŚĆ BLONDYNKI – MILOš FORMAN (1965)
PALI SIĘ MOJA PANNO - MILOš FORMAN (1967)
Sklep przy głównej ulicy - Ján Kadár, Elmar Klos (1965)
Pociągi pod specjalnym nadzorem - Jiří Menzel (1966)
Czarny Piotruś - Miloš Forman (1963)
Małgorzata, córka Łazarza - František Vláčil (1967)

O uroczystości i gościach - Jan Němec (1966)
Przypadek dla początkującego kata - Pavel Juráček (1969)
Straszne skutki awarii telewizora - Jaroslav Papoušek (1969)
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.09.2020, 09:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, mahavishnuu. O większości tych filmów słyszałem (o niektórych nie), ale żadnego z nich nie widziałem - będę miał je więc na uwadze. Wink
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.09.2020, 09:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WSZYSCY DOBRZY RODACY – VOJTěCH JASNý (1968) zaliczony.

Bardzo dobry ale Palacz zwłok podobał mi się bardziej. Zaskoczyło mnie, że film jest kolorowy i że powstał w 1968 r. a nie np. w 1992 r. (temat filmu). No i jak zwykle nie ma czechosłowackiego filmu bez Vladimíra Menšíka. Smile
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.09.2020, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Diabeł wcielony" ("The devil all the time") - mroczny, niepokojący film, po którym chyba nikt nie poczuje się dobrze. Jest w nim coś z klimatu Tarrantino, Lyncha, może tych mroczniejszych filmów braci Cohen - świetnie zagrany, pokazuje świat z wszechobecnym złem. To zło, które nie daje wyboru, triumfuje albo każe być na swój obraz i podobieństwo. Mocny i moim zdaniem świetny, choć raczej wieczoru nie uprzyjemni. Do obejrzenia na Netflixie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174
Strona 174 z 174

Skocz do: