Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 174, 175, 176  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 08.10.2020, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
K-Pax (2001)

Bardzo dobry film. Spacey oczywiście świetny. Jako zwolennik talentu Jeffa Bridgesa muszę jednak wspomnieć także o występie tego aktora - ta dwójka tworzy tu bowiem bardzo udany duet.

Gacek napisał:
Nie wiem czy K-Pax to nie najlepsza rola Spacey'ego.

I jeszcze Podejrzani, Siedem, American Beauty, Glengarry Glen Ross, Tajemnice Los Angeles... Trochę tych kozackich ról na koncie ma.
House of Cards nie oglądałem, raczej unikam remake'ów, ale - w kontekście ogólnych zachwytów nad tym serialem - pewnie to mój błąd...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 08.10.2020, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie, z punktu widzenia samego aktorstwa (choć trudno to tak wyabstrahować), numerem jeden jednak rola kuternogi w Podejrzanych.
Paweł
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 09.10.2020, 15:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieprzypadkowo wymieniłem ten tytuł jako pierwszy. Wink Gdybym miał wymienić tylko jedną rolę, to byłaby to zapewne właśnie ta z Podejrzanych (z drugiej strony jest też ona - ze względu na wcielanie się w osobę z niepełnosprawnością - po prostu najbardziej efektowna). Sam film natomiast, choć oceniałbym wysoko, uważam za trochę przeceniany. Jego finał jest potężny, ale to, co dzieje się w nim wcześniej, jakoś mnie nie porywa...
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 09.10.2020, 18:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno go odświeżyłem - i jednak porwał. Mimo, że znałem zakończenie, że niby największą siłą tego filmu jest całkowicie zaskakujące zakończenie. A jednak baardzo mi się podobał.

No, czysto filmowo to American Beauty ponad wszystko. Byłbym skłonny wliczyć go do panteonu najlepszych amerykańskich filmów wszechczasów. I na pewno najlepszy zwycięzca Oscara za najlepszy film w dwudziestolatce pomiędzy Forestem a Birdmanem.
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 09.10.2020, 19:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
K-Pax (2001).

Kojarzę ten film Wink
Mój ulubiony, ukochany film, odkąd pierwszy raz go obejrzałem, aż do teraz, i po prostu wiem, że to się nie zmieni, zawsze będzie na pierwszym miejscu.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.10.2020, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Salut 7 (Салют-7, 2017)
Lubicie Apollo 13? Polubicie Salut 7. Tym bardziej, że tu mamy braci Słowian z właściwym im kosmicznym romantyzmem. Polecam Exclamation

Duch 1532
digipack

PostWysłany: 10.10.2020, 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie dotarłem jeszcze do końca, bo i koniec nie dotarł do prostego ludu, ale obejrzałem dostępne już odcinki Krainy Lovecrafta — znów wbrew własnym zasadom sięgając po ekranizację przed lekturą. Nie zawsze, ale z reguły — bardzo dobre wrażenie, chociaż spodziewałem się nieco większej głębi. Jak u Samotnika, który zainspirował autora powieści — nastrojowa groza, niekiedy ciut pociągowa, wpadająca czasem w science fiction, bywa, że mocno psychodeliczna. To zaś w latach 50. w Stanach, przeto z dodatkiem problemów rasowych (główni bohaterowie są czarni). Myślę, że dla miłośników i Dra Who, i True Detective, chociaż nie na poziomie tego drugiego.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
esforty
album CD

PostWysłany: 11.10.2020, 17:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sprawie p. Spacey'a i jego <tańców derwisza>, nie wiedzieć czemu, pomineliście:
"Północ w ogrodzie dobra i zła" C. Eastwooda 1997
"Chciwość" J.C. Chandora 2011
Obie role:Jim Williams(Północ w ogrodzie...) i Sam Rogers (Chciwość) zagrane tzw. półcieniem, gdzie posłużenie się chusteczką do nosa, ma swój wyraz a ułożenie rok podczas dialogu uświadamia widzowi z jakiej klasy aktorem mamy okoliczność. Diapazon rozpacz - cynizm rozgrywany bez krzty fałszu. Mam nadzieję, że wróci...
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.10.2020, 20:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie jak dłużej pomyśleć to Spacey miał więcej najlepszych ról. Chociażby w American Beauty. A Tajemnice Los Angeles też były świetne/
Powrót do góry
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 18.10.2020, 08:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawód: Szpieg (2001) - całkiem dobre kino, które trzyma w napięciu do samego końca, bardzo dobre główne role, warto obejrzeć, jeśli ktoś jeszcze nie widział.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.10.2020, 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem wczoraj po raz bodaj trzeci Gran Torino.
Mało jest filmów, które oglądam po raz kolejny i wciąż robią na mnie tak ogromne wrażenie. Nie mam w tym obrazie ani grama ckliwej amerykańskiej szmiry, nie ma żadnej fałszywej nuty chociaż momentami bywa zabawnie a ostatnio scena Waltem Kowalskim zawsze wgniata w fotel.
Przy okazji film świetnie pokazuje jak w dzisiejszym świecie skażonym fałszywą poprawnością polityczną powinno się rozmawiać z niektórymi ludźmi, jakby każdy rozmawiał z agresywnymi burakami tak jak Walt Kowalski ludzie by przynajmniej czuli do siebie respekt i odrobinę szacunku Laughing
Nie wiem dlaczego czasem zapominam że Clint Eastwood jest geniuszem. Gran Torino to najlepszy dowód na potwierdzenie tej tezy. Bardzo dobre kino z mądrym przesłaniem, poruszające ważne społeczne tematy ale też puszczające oko do dawnych czasów kiedy Eastwood na ekranie był bezwzględnym zabijaką.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 25.10.2020, 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes, 2006)
Gore. Strata czasu. Puste i szkodliwe.
esforty
album CD

PostWysłany: 25.10.2020, 19:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Obejrzałem wczoraj po raz bodaj trzeci Gran Torino.
Mało jest filmów, które oglądam po raz kolejny i wciąż robią na mnie tak ogromne wrażenie...
...Nie wiem dlaczego czasem zapominam że Clint Eastwood jest geniuszem. Gran Torino to najlepszy dowód na potwierdzenie tej tezy. Bardzo dobre kino z mądrym przesłaniem, poruszające ważne społeczne tematy ale też puszczające oko do dawnych czasów kiedy Eastwood na ekranie był bezwzględnym zabijaką.

Po poniższym wyznaniu, doczekam się, zapewne, komentarzy podobnych do tego jakim częstuje mnie Sąsiad, kiedy przyłapuje mnie na słuchaniu Prince'a:
Proszę, już mi się nie kłaniać na schodach, jeśli się zobaczymy! Wink

Ale co tam, może za chwilę Covid19...
No to...
Tylko dla orłów (Where Eagles Dare) 1968(!), widziałem, coś, z osiemnaście razy, tylko w kinie Embarassed .
Potem kaseta VHS, teraz Dvd, więc kolejne osiemnaście... no, może ze trzy mniej. W razie każdym bądź, na mur ponad 30 razy.
Ojciec dwojga dzieci( te już dorosłe), z czynnym prawem wyborczym Rolling Eyes
Ulubiony Eastwood to:
Bez przebaczenia 1992, Za wszelką cenę 2004, moje, Eastwooda 10/10.
A potem, zaraz potem, Co się wydarzyło w Madison County 1995, 9/10.
Crazy
longplay

PostWysłany: 25.10.2020, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie darzę zbytnią sympatią tych drugowojennych amerykańskich przygodówek, Orłów, Nawaron, Dwunastek. Niby dobre, ale jakoś... Prawdę mówiąc nawet Złota dla zuchwałych zanadto nie lubię. O, ale lubię jednak Wielką ucieczkę! Tylko ona wydaje mi się jednak mieć jakiś ciężar gatunkowy i poza tym to jest western, a nie film wojenny, tak z ducha Wink

A Eastwood ogólnie - yeah!
U mnie numer jeden to Bez przebaczenia, na pewno. Ale na Madison County płakałem z zapamiętaniem!

No i oczywiście trylogia dolarowa, choć to jednak bardziej kwestia Sergio Leone i Ennio Morricone, niż Eastwooda - ale się dobrze kojarzy!
Bart
longplay

PostWysłany: 26.10.2020, 19:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Wzgórza mają oczy (The Hills Have Eyes, 2006)
Gore. Strata czasu. Puste i szkodliwe.

Remake, którego nie widziałem. Oglądałem za to ze dwie(?) dekady temu, oryginał z 1977: zrobił na mnie wrażenie i obrzydził mi pomysł rodzinnych wakacji w trailerze. Film obecnie kultowy i klasyka gatunku, mimo, że ten gatunek to horror klasy C, gdzie keczup leje się gęsto...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 174, 175, 176  Następny
Strona 175 z 176

Skocz do: