Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Autografy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 12.07.2007, 06:50    Temat postu: Autografy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako iż od kilku lat trudnię się w kolekcjonowaniu zdjęć z autografami sławnych osób, postanowiłem założyć temat im poświęcony Razz
Sygnaturki otrzymuję głównie drogą listowną lub poprzez kupno lub wymianę z innymi kolekcjonerami. Jedyny zdobyty osobiście, to autograf Majki Jeżowskiej, która uraczyła nas koncertem w szkole podstawowej Smile
Chciałem tutaj jednak podjąć temat związany z autografami muzyków. Jak je zdobyć? Przed czy po koncercie? Na spotkaniu w Empiku czy na ulicy?
Możecie tutaj opisywać własne doświadczenia w tej dziedzinie. Oczywiście autograf nie zastąpi wyśmienitej muzyki na koncercie, ale może jednak ktoś z Was również cieszy się z każdego machnięcia gwiazdy mazakiem na Waszej kartce, zdjęciu, okładce, plakacie, koszulce czy parasolce Wink
Nie ukrywam, że będą to dla również porady na przyszłość dla mnie, gdyż nigdy podczas koncertu nie byłem łowcą autografów Embarassed

PS. Możecie także wejść, obejrzeć i skomentować moją galerię:

http://gallerybartek.fotopic.net/

Serdecznie zapraszam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.07.2007, 08:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie zbieram autografów na koszulkach, parasolkach, klacie czy dłoni Smile Jeśli już - daję do podpisu okładki płyt, ale rzadko mi się chce i często zapominam wziąć na koncert fanty Smile Mam podpisane płyty Anny Marii Jopek, mini-vinyl repliki SBB (tylko przez Skrzeka) i "Live At The Metro" Legendary Pink Dots - podpisane przez Ka-Spela, Silvermana, Ryana Moore'a i Nielsa van Hoorna i jest to jedyna płyta, na której podpisał mi się cały skład na niej grający Smile)
pk
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 12.07.2007, 10:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam King Crimson "The power to believe" z autografami calego skladu.
To taka moja relikwia, jestem fanem KC a ostatni album uwazam za jeden z najlepszych. (wiem, ze wiekszosc z was nie przepada.)

Mam tez sporo autografow pilkarzy, glownie Polonii Warszawa.

Moj brat zbiera autografy sportowcow i ma tego sporo z 200 czy 300 sztuk. Glownie pilkarze, z calego swiata. W sumie zdobywanie autografow polega na tym, ze wysyla listy do klubow, lub maile do pilkarzy. Prawie kazdy zachodni klub dba o kibicow i na prosbe wysyla na swoj koszt autografy, jakies gazetki, czasem proporce czy jakis inny drobiazg.
Raz nawet brat wygral bilet na lige mistrzow (od Rangersow, grali gdzies na terenie niemiec. wiec zrobili losowanie wsrod osob na liscie mailingowej z tych rejonow europy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 12.07.2007, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie autografy szczególnie nie pociągają, daję ich mnóstwo Wink

A poważnie, obecnie już rzadziej daję płyty do podpisania, kiedyś mi na tym zależało, więc kilka najważniejszych sobie wziąłem.

Z tego co wiem na koncercie dość trudno uzyskać autograf, stoi ochrona i łapie wybiegających chętnych niczym lep muchy. Mimo to czasem warto spróbować. Pamiętam koncert Ala Di Meoli w Zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. W czasie koncertu po którymś z utworów stwierdził, że wykończył sobie kostkę (gitarową, rzecz jasna Wink i zapytał, czy ktoś może chciałby ją dostać. Jeden chłopak (może z 20 lat) z takim impetem wbiegł na scenę, że potknął się po drodze i omal nie wyrżnął orła na schodkach Smile Kostkę jednak ma jako pamiątkę, tak więc czasem warto zaryzykować Smile
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 12.07.2007, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A właśnie, w kwestii fantów : po koncercie Gov't Mule mam na pamiątkę pałeczkę perkusyjną podpisaną "Matt Abts" Smile Dość poważnie zużyta i o to chodzi Smile
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.07.2007, 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlugo by pisac. W Stanach najlatwiej jest zdobyc autografy na koncertach klubowych. Na tych duzych, stadionowych raczej nie ma szansy.
Za najcenniejsze ktore sie mi zdobyc uwazam kilka plakatow slynnego projektanta okladek plyt Rogera Deana. Poz tym mam:
Polska
SBB - wszystkie plyty winylowe. Tylko Piotrowski i Apostolis.
Maanam - Kora i Jackowski
Perfect - wszystkie plyty winylowe i 1 cd. Bez podpisu Holdysa.
Dzem - cd w skladzie z Dewodzkim.
Wszystkie plyty Riverside i Satellite podpisane przez caly zespol. INDUKTI, Collage, winyl Testu podpisany przez Kozakiewicza, winyl No To Co podpisany przez caly zespol oraz 2 winyle Jacka Kaczmarskiego podpisane przez niego.
Zagranicznych jest jeszcze wiecej, wiec tylko kilka tych najwazniejszych: 3 winyle ELP podpisane przez Emersona, 3 cd i 2 dvd Camela podpisane przez Latimera, 3 winyle King Crimson podpisane przez T. Levina, plyty UFO, Metamorfosi, Le Orme, PFM, Ozoric Tentacle, Hawkwind, Magma, japonskie KBB i Kenso, Strawbs i kilka innych mniej znanych
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 12.07.2007, 17:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam plakat z podpisami całego składu Dżem z okresu z Dewódzkim. W moim mieście był kiedyś koncert i potem gdy panowie zwinęli się i poszli do domu kultury to tam miałem okazję się z nimi spotkać.
Mam też autograf Carlosa Johnsona, całkiem niezły gitarzysta bluesowy. Mojemu kumplowi na tym koncercie spadła pod nogi jego struna i taką ma pamiątkę, mi został tylko podpis Smile Podobało mi się wtedy, że zakładał nową strunę praktycznie nadal grając.
Powrót do góry
Kuki
pirat stereo

PostWysłany: 12.07.2007, 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyne osiagniecie - autograf Lecha Janerki na... pacze Jin-Lingow.
Powrót do góry
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 13.07.2007, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wszystko pikuś.
Była dziewczyna mojego kumpla, sprzedała niejakiemu Peterowi Gabrielowi bransoletkę na prezent urodzinowy dla żony i Piotrek podpisał się pod wydrukiem z terminala obsługującego karty kredytowe. Niestety autograf powędrował do banku Wink
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostWysłany: 17.07.2007, 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktyczne, sprawa nie do przebicia. Tym bardziej, jak ktoś ma tylko autografy Maanamu na płycie O!

Miałem kiedyś sporo plakatów z podpisami polskich wykonawców ale przepadły w dziejowej zawierusze Wink
Powrót do góry
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 27.08.2007, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to i ja się pochwalę Smile.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 27.08.2007, 13:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdzieś mam autografy całego Marillion. Niby nic - ale składu AD 1987 Very Happy
Mam też sporo podpisanych płyt VDGG i Petera Hammilla

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bartek
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 16.09.2007, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W końcu mogę się pochwalić muzycznymi autografami:

http://gallerybartek.fotopic.net/p45057103.html
http://gallerybartek.fotopic.net/p45057099.html

No a za nieco ponad miesiąc mam nadzieję otrzymać autografy od "grubej Ryby" Very Happy
Powrót do góry
Radek
Gość

PostWysłany: 13.11.2007, 17:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do dyskusji się nadaję, ale ten temat bardzo mi się podoba - nie tylko ze względu na bardzo pozytywnie kojarzący się tytuł.
Autografy lubię. Kiedy jest okazja, by je zdobyć, chętnie poczekam po koncercie na wykonawców 15-20 minut, ale już nie wyobrażam sobie (kilku)godzinnego oczekiwania, szczególnie w sytuacji, kiedy nie ma żadnej pewności, że poświęcenie się opłaci. Postaram się czasami coś tu wrzucić, bo parę cennych (dla mnie) podpisów udało mi się zdobyć.
Oto jedna z ostatnich zdobyczy, autografy Treya Gunna i Pata Mastelotto:

Powrót do góry
chris
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.12.2007, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aby nam ten watek calkiem nie uwiadl Wink , kilka pamiatek z ostatnich koncertow: dobrego (1) i rewelacyjnych (2)(3) .
(1)Ray Wilson
(2) Manu Katche, Jan Garbarek, Rainer Brüninghaus
(3)Clem Clempson

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: