Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o literaturze
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cure
remaster

PostPosted: 26.09.2017, 12:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Autobiografia Casha zaliczona.

Największy plus książki to gawędziarski styl. Czytelnik, a przynajmniej ja, ma wrażenie, że siedzi z Cashem w jakimś barze wychylając co chwilę szklaneczkę rudej na myszach. Bywa przez to czasami chaotycznie (skaczemy z tematu na temat), ale zazwyczaj jest bardzo fajnie, z dużym dystansem do siebie. Cash nie zostawia na niektórych swoich życiowych wyborach suchej nitki. Czasami się przechwala, a czasami zaskakuje zdrowym podejściem do tzw. biznesu muzycznego.
Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę.
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 30.09.2017, 23:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

(O Lalce)

Cure wrote:
Jedna z najgorszych lektur jakie kiedykolwiek czytałem, a już pamiętnik subiekta dołował po całości.
Co było gorsze? Chyba Ludzie Bezdomni i pamiętnik Joasi. Zgroza.

Jeden z moich bardzo dobrych znajomych, księgarz, antykwariusz, filozof i melonam, z którym mam bardzo dużo wspólnych sympatii muzycznych i poglądów filozoficznych, stwierdził jakiś czas temu, że Lalka, to najwybitniejsza polska powieść. Nie żartował. Uargumentował to bardzo rozsądnie i rzeczowo, ale chyba jeszcze nie dorosłem do tego, żeby zmierzyć się z takim zadaniem i zweryfikować swoją ocenę tego dzieła. Mam problem z niektórymi książkami, w których jeden z głównych bohaterów mnie czymś zirytuje.

Dlatego obecnie czytam kolejną książke Billa Brysona, który po wielu latach powrócił do podróży po Wielkiej Brytani. Bałem się, że nie będzie tak dobrze jak za pierwszym razem (Zapiski z małej wyspy), ale poczucie humory Brysona nie tylko nic się nie stępiło, ale zdziadziało w taki fajny sposób, że jest jeszcze bardziej bezlitosne dla ofiary. Jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić we wspomnianej książce, to idtiotyczne tłumaczenie tytułu na język polski. Z The Road to Little Dribbling: More Notes From a Small Island zrobiono Herbatkę o piątej!. Jeśli Bryson o tym wie, to kwestią czasu jest podpalenie domu tłumacza.
Białystok
digipack

PostPosted: 30.09.2017, 23:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wokulski był w wieku wielu aktywnych tu Dinozaurów. Powinieneś łatwiej Maćku go teraz zrozumieć. Razz
Maciek

PostPosted: 30.09.2017, 23:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przy ludziach, których potrafię zrozumieć, Wokulski jawi się niczym dziecięca, obrazkowa książeczka o owocach kupiona w kiosku z prasą. Wink
Absolutnie nie odmawiam mu prawa do (nie)szczęścia, ani nie oczekuję, że będzie kowbojem, choćby takim jak Lemoniadowy Joe (wymiawiaj po słowiańsku: Joe, nie po amerykańsku: Dżoł Wink).
Białystok
digipack

PostPosted: 30.09.2017, 23:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mówisz o Słowakach, kibicach Ruchu czy tak ogólnie? Wink
Maciek

PostPosted: 01.10.2017, 00:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak ogólnie.
Zachowanie Słowaków rozumiem już niestety tak dobrze, że wolałbym go znów nie rozumieć, jak kiedyś. Wink

Przy okazji, nie pamiętam czy polecałem tu już jedną z niewielu słowackich książek, którą poleciłbym bez najmniejszych obaw komuś, kto nie jest słowacystą. Samka Tale księga o cmentarzu - dowcipna (prawie jak u Czechów) i obnażająca wiele wad Słowaków książka.
Tarkus
box

PostPosted: 03.10.2017, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Jeśli Bryson o tym wie, to kwestią czasu jest podpalenie domu tłumacza.

Tłumacz w kwestii tytułu ma najczęściej niewiele do powiedzenia - wydawnictwo wie lepiej. To samo dotyczy zresztą też filmów / seriali. Stąd mamy różnorakie potworki, za które obrywa tłumacz, a nie janusz translacji z wydawnictwa / dystrybutora.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
Page 35 of 35

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum