Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o literaturze
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozosta貫
View previous topic :: View next topic  
Author Message
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 16.12.2017, 18:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
G這s Pana - S. Lema

Fenomenalna pozycja! Planuj w豉郾ie do niej wr鏂i, ale ci庵le co mi si pojawia do czytania wi璚 odwlekam i odwlekam. Warto r闚nie wiedzie, 瞠 to ulubiona pozycja syna, czyli Tomasza Lema, wspomina o tym w Awanturach na tle powszechnego ci捫enia.
Z tego co pami皻am to czyta這 mi si bardzo dobrze, w mojej opinii trudniejszy w odbiorze jest Golem XIV, ale to oczywi軼ie kwestia gustu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sequencer
kaseta "chrom闚ka"

PostPosted: 18.12.2017, 09:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

G這s Pana czyta貫m jakie 7-8 lat temu i pami皻am, 瞠 bardzo mi si podoba i bardzo dobrze si go czyta這.

Ostatnio przeczyta貫m powie嗆 鑽un Williama Burroughsa (wci庵aj帷a) a obecnie czytam Po瞠gnanie jesieni Witkacego.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 18.12.2017, 10:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

W這dek wrote:
Fenomenalna pozycja!

Ja z 6-7 lat temu dobrn掖em mo瞠 do 1/3 i si podda貫m. Mo瞠 kiedy podejd drugi raz.

W這dek wrote:
w mojej opinii trudniejszy w odbiorze jest Golem XIV

A widzisz, W這dku, to z kolei ulubiony Lem mojej m康rzejszej po這wy. G這s Pana czyta這 jej si du穎 gorzej. Wink
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 19.12.2017, 23:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poniewa w dziale "Czego s逝cham" rozszala si komunizm to id帷 za ciosem polecam wszystkim zainteresowanym komiks "Rok 1917 jak to by這". Rzecz zupe軟ie niepozorna, do zdobycia na r騜nych aukcjach czy w zakurzonych komisach za par z這tych. Tymczasem uwa瘸m, 瞠 jest to jeden z najlepszych komiks闚 wszechczas闚. Komiks zmajstrowany w 1987 r. w ZSRR, chyba by ostatkiem si ratowa ten bezsens, z rewelacyjn kresk, niezwykle sugestywnymi rysunkami, fantastyczn narracj. Totalna propaganda, ale jednocze郾ie arcydzie這 komiksu. Polecam, 廝鏚這 doskona造ch hase na lata.
http://allegro.pl/rok-1917-jak-to-bylo-i7026871397.html?reco_id=5d6c31aa-e508-11e7-b655-246e9680c9a8&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product#thumb/1
Back to top
View user's profile Send private message
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 21.12.2017, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo ciekawa informacja. Nie spotka貫m si z tym komiksem, cho troch mam tego towaru. Dzi瘯i za inspiracj Wink .
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 23.12.2017, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

W這dek wrote:
Cure wrote:
G這s Pana - S. Lema

Fenomenalna pozycja!

Zgadzam si.
Dodam, 瞠 dla mnie to po prostu czysta filozofia. Pogl康y bezgranicznie inteligentnego cz這wieka na wiele aspekt闚 篡cia codziennego, 篡cia w uj璚iu kosmosu, absolutu. Delikatne akcenty s-f, to taka dekoracja, spe軟iaj帷a by mo瞠 zadanie wentyla bezpiecze雟twa (w mniemaniu autora?).

Wg mnie klasa niesamowita, ale ogromnie trudna.

Teraz chyba chwil odetchn od Lema i chwyc 奸epowidzenie. Mam jednak niepokoj帷e przeczucie, 瞠 po Lemie, pozosta貫 ksi捫ki mog wydawa si s豉bsze ni s w rzeczywisto軼i (po prostu na zasadzie kontrastu).
Zobaczymy Smile
Leptir

PostPosted: 23.12.2017, 19:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

„奸epowidzenie” na pewno warto przeczyta, cho przyznam, 瞠 spodziewa貫m si po tej ksi捫ce wi璚ej. Zreszt od Lema tak zupe軟ie nie uciekniesz, bo koncepcja 篡cia pozaziemskiego w tej powie軼i przypomina mi jako 篡wo pewn klasyczn pozycj naszego pisarza. Wink
Leptir

PostPosted: 23.12.2017, 19:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja obecnie czytam "Traw" Sheri S. Tepper - inn okrzyczan ostatnio powie嗆 SF. Zapowiada si nie幢e, ale zobaczymy, jak b璠zie dalej. Smile
Tarkus
box z pe軟 dyskografi i gad瞠tami

PostPosted: 28.12.2017, 09:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie na tapecie Leksykon film闚 postapokaliptycznych, tom 1 Adama Horowskiego. Bardzo rzetelne kompendium gatunku z filmami powyci庵anymi z najmroczniejszych zak徠k闚 filmowych magazyn闚 czasami Smile[/b]
View user's profile Send private message Visit poster's website
Cure
digipack

PostPosted: 11.01.2018, 16:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
„奸epowidzenie” na pewno warto przeczyta, cho przyznam, 瞠 spodziewa貫m si po tej ksi捫ce wi璚ej. Zreszt od Lema tak zupe軟ie nie uciekniesz, bo koncepcja 篡cia pozaziemskiego w tej powie軼i przypomina mi jako 篡wo pewn klasyczn pozycj naszego pisarza. Wink

Pod wyboldowanym stwierdzeniem mog 鄉ia這 si podpisa.
Momentami wci庵aj帷e, momentami kwadratowe. Ot po prostu, z braku laku, mo積a przeczyta.

Wzi掖em na tapet Valis PKD. Na razie za mn kilkadziesi徠 stron. Je郵i, jak to g這si przedmowa, ksi捫ka ta zosta豉 napisana podczas 12 dniowego maratonu - to jestem pe貫n podziwu w stosunku do tego ja郾iejszego, mierzonego genialno軼i, a nie szale雟twem, umys逝 autora.
Leptir

PostPosted: 11.01.2018, 21:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:

Momentami wci庵aj帷e, momentami kwadratowe. Ot po prostu, z braku laku, mo積a przeczyta.

Nie chcia貫m Ci zra瘸, bo ju zacz掖e czyta. Prawda jednak jest taka, 瞠 zm璚zy貫m j z trudem. Smile Mimo wszystko jednak uwa瘸m, 瞠 warto by這 j przeczyta, cho熲y po to, 瞠by mie pogl康 na temat tak okrzyczanej ksi捫ki. Faktycznie - jak si nie ma czego innego to ujdzie, do klasyk闚 literatury SF jej jednak daleko.
Layla
kaseta "chrom闚ka"

PostPosted: 12.01.2018, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Te jestem mi這郾iczk Stanis豉wa Lema, nawet bardziej jego jajcarskich pozycji jak "Dzienniki gwiazdowe" czy "Kongres futurologiczny" ni tych powa積iejszych (by mo瞠 jeszcze do nich nie dojrza豉m), cho od jakiego czasu nie mam wi瘯szego kontaktu z jego tw鏎czo軼i, co jest wielkim b喚dem z mojej strony. Musz si nastawi na kolejne podej軼ie do "Cyberiady" wkr鏒ce.

Aktualnie mam na tapecie pozycj autorstwa Egona Naganowskiego pt. "Podr騜 bez ko鎍a: opowie嗆 o 篡ciu i tw鏎czo軼i Roberta Musila". Tytu m闚i du穎, ja dopowiem tylko, 瞠 po raz pierwszy mam do czynienia z pozycj literaturoznawcz tycz帷 si musilologii i bardzo si ciesz z tego faktu nie tylko z tego powodu, 瞠 jestem 篡wo zainteresowana tematem, ale te dlatego, 瞠 zosta豉 ca趾iem nie幢e napisana. Zapis jest klarowny (co bardzo lubi w tego typu ksi捫kach), a do tego pe貫n szczeg馧闚 i sam w sobie ciekawie napisany. Najwi璚ej jest oczywi軼ie na temat flagowego dzie豉 Musila, czyli "Cz這wieka bez w豉軼iwo軼i" oraz por闚na do Jamesa Joycea i "Ulissesa", co - ani jedno, ani drugie - w sumie nie dziwi. Jestem w 1/5 dzie豉, na razie wi璚ej czytam o 篡ciu ani瞠li tw鏎czo軼i pisarza, mam nadziej, 瞠 wkr鏒ce wspomniany "Cz這wiek" zostanie rozebrany na czynniki pierwsze, cho poznawanie kulis闚 tego, jak od pocz徠ku powstawa, r闚nie mo積a czyta z wypiekami na twarzy. Zamierzam za jaki czas si璕n望 po inn pozycj literaturoznawcy, ale r闚nie wa積, mianowicie po "Telemach w labiryncie 鈍iata: o tw鏎czo軼i Jamesa Joyce’a ". Kto jak kto, ale Egon Naganowski ma wyczucie, jakich autor闚 analizowa i opisywa!
Back to top
Windmill
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 12.01.2018, 16:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Podr騜 bez ko鎍a: opowie嗆 o 篡ciu i tw鏎czo軼i Roberta Musila" le篡 na mojej p馧ce ju od kilkunastu lat w oczekiwaniu na sw鎩 czas. W ko鎍u nie jest to kr鏂i鏒ka ksi捫eczka, ale ogromna ceg豉 (mam na my郵i wy陰cznie gabaryty). Szkoda tylko, 瞠 Naganowski nie napisa ksi捫ki o tw鏎czo軼i Hermanna Brocha.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Windmill
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 03.02.2018, 18:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapraszam do lektury ksi捫ki Jarka Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/2018/02/jarosaw-sawic-budka-suflera-memu-miastu.html

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
B.J.
box

PostPosted: 26.02.2018, 20:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ze Stanis豉wem Lemem rozmawia Grzegorz Braun. Koniecznie Exclamation
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozosta貫 All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Next
Page 38 of 39

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum