Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Co nowego w naszych bibliotekach?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 08.05.2012, 23:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andrzej wrote:
Jakiś czas temu przeczytałem reklamowaną jako "powieść historyczna" książkę Śmiertelne żądła Berii Jeleny Prudnikowej. Wspominam o tym, by przestrzec ewentualnych czytelników przed bezkrytyczną akceptacją przesłania, które niesie ta lektura. Beria przedstawiony jest jako niczemu niewinna ofiara Chruszczowa - sam złapałem się na "kibicowaniu" Berii w pojedynku z jego przeciwnikami.

Ciekawy punkt widzenia. Chociaż... Beria faktycznie był ofiarą Chruszczowa, ale nie taką znów niewinną. Wszak Nikita Siergiejewicz musiał znaleźć "kozła ofiarnego", niewygodnie było by zastanawiać się nad rolą Chruszczowa w trakcie Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932/33...
Ale tak to już bywa z bandytami...
Back to top
View user's profile Send private message
Andrzej
digipack

PostPosted: 20.07.2012, 14:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nawiązując do książki z Berią w roli głównej - kto się nie boi, że na ekranie wyświetli mu się wraże logo Gazety Polskiej, może zapoznać się z recenzją nienawistnika Marcina Wolskiego:
http://www.gazetapolska.pl/17022-zrehabilitowac-diabla
Pzdr.
Tarkus
box

PostPosted: 26.07.2012, 09:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak czytam to "Ja, Urbanator" i mam dwa generalne zastrzeżenia:
- Urbaniak bardzo skąpo mówi o swoich płytowych dokonaniach z lat 70 (ogranicza się do "nagrałem / wydałem"), za to rozpisuje się o rapowo-jazzowych płytach, których łagodnie ujmując nie lubię
- facet ma ego wielkości średniego miasta. I te jego samozachwyty mnie bardzo irytują, co chwilę czytam o tym "jaki to ja jestem genialny, wizjonerski". Nagrał w zasadzie same genialne płyty, same genialne koncerty (no, prawie - w wątku alkoholowym jest wzmianka o zawalonej sztuce), a wszyscy go wprost uwielbiają - poza zawistnikami w Polsce, zwłaszcza w "Jazz Forum".

Poza tym miejscami to co Urbaniak mówi jest boleśnie infantylne. Ale z drugiej strony pochłaniam tę biografię namiętnie, bo to jednak mięsisty kawałek historii, a i facet ma o czym opowiadać. Nawet jeśli pierze brudy, albo najzwyczajniej pieprzy trzy po trzy lub przez kilka stron wywnętrza się na temat chlania wódy Smile Albo zachwyca się "Sax & Love", swoim chyba najbardziej kiczowatym i zbędnym "dziełem". Bo choćby za spojrzenie na scenę jazzową Polski lat 50 i 60 albo za panoramę muzyczną Nowego Jorku warto zapłacić za tę książkę pieniądz.

A już najbardziej wkurzam się na świadomość, że 99% najlepszych płyt Urbaniaka nie zostało wydanych na CD i nie wiem, czy kiedykolwiek się ukażą.
View user's profile Send private message Visit poster's website
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.07.2012, 10:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

To, że tak mało jest w tej książce o jego płytach zniechęciło mnie właśnie do zakupu. Ostatnio będąc w Media Markcie zobaczyłem na półce książkę Urszuli Dudziak ,,Wyśpiewam wam wszystko''. Niestety ale konwencja jest tu bardzo podobna, mnóstwo ploteczek, bajerów, które bardziej nadają się do kolorowych gazet niż rzetelnej autobiografii. O samej muzyce, z tego co mogłem się zorientować przeglądając ją , jest niestety bardzo mało.

Jeżeli chodzi o reedycje kompaktowe klasycznych płyt Urbaniaka to nie jest aż tak źle. Z jego najlepszego okresu działalności (1971-1975) nie ukazały się dwie płyty, ciągle czekam na nagrany w 1972 roku w RFN ,,Paratyphus B''. Z kolei z najciekawszych albumów nagranych w tym okresie w USA ciągle brakuje ,,Atmy''.
Spośród tych, które już się ukazały (,,Live recording'', ,,Constelation in concert'', ,,Fusion'', ,,Inactin'', ,,Fusion III'' to jakość dźwięku jest na nich bez zarzutu. Nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja z ich dostępnością, ja kupowałem je ładnych kilka lat temu. W oryginale nie mam ,,Fusion III'', ale jest na pewno polska reedycja tej płyty z 2009 roku i amerykańska z 2012.
Back to top
Freefall

PostPosted: 26.07.2012, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fusion III kupiłem w MM za 19.00 zł. Genralnie to chyba płyty sa dostepne, ale trzeba sie trochę nachodzić.
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 26.07.2012, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

W sklepach można kupić "Constellation" i "Fusion III". Reszta jest nie-do-stę-pna. A jeśli już, to kosztuje absurdalne pieniądze. Zaś brak "Atmy" to niewytłumaczalna zbrodnia po prostu.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 29.07.2012, 21:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
facet ma ego wielkości średniego miasta

Co w porównaniu do jego "objętości" jest i tak skromne Wink
Tarkus wrote:
Urbaniak bardzo skąpo mówi o swoich płytowych dokonaniach z lat 70 (ogranicza się do "nagrałem / wydałem"), za to rozpisuje się o rapowo-jazzowych płytach, których łagodnie ujmując nie lubię

Fakt, też za nimi nie przepadam...
Tarkus wrote:
Poza tym miejscami to co Urbaniak mówi jest boleśnie infantylne.

Nie tyle "boleśnie", co zabawnie "infantylne" Very Happy
Tarkus wrote:
Ale z drugiej strony pochłaniam tę biografię namiętnie, bo to jednak mięsisty kawałek historii, a i facet ma o czym opowiadać. Nawet jeśli pierze brudy, albo najzwyczajniej pieprzy trzy po trzy lub przez kilka stron wywnętrza się na temat chlania wódy Smile

Też pochłaniałem namiętnie Very Happy
Zwłaszcza "wódczane" historie Wink
Tarkus wrote:
Bo choćby za spojrzenie na scenę jazzową Polski lat 50 i 60 albo za panoramę muzyczną Nowego Jorku warto zapłacić za tę książkę pieniądz.

Zapłaciłem - z 25% rabatem na Targach Książki - i mam na niej autograf Głównego Bohatera Very Happy
Jak będę miał chwilę czasu, to opublikuję foty z tegorocznych Targów. Zdjęcia Urbaniaka, Urszuli Dudziak, Marka Gaszyńskiego, Marii Czubaszek...
Co prawda Maria Czubaszek na niczym nie gra - nie licząc nerwów poirytowanych - lecz jest żoną Wojciecha Karolaka. Tego pana chyba nie muszę tu przedstawiać...
Tarkus wrote:
Zaś brak "Atmy" to niewytłumaczalna zbrodnia po prostu.

Niewytłumaczalna i niebywała. Amen.
Back to top
rafalt104
longplay

PostPosted: 06.08.2012, 14:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Very Happy Jedno z największych marzeń dzieciństwa ziściło się . Właśnie dostarczono mi z "komiksiarni" na Grodzkiej najdłuższy i najpiękniejszy polski komiks . KAJTEK I KOKO W KOSMOSIE - pierwsze pełne wydanie przygotowane według oryginalnej wersji z "Wieczoru Wybrzeża" . 662 strony , 99,99 złociszy i ciary na plecach Wink Ja sie cieszyć ! Very Happy
Back to top
Freefall

PostPosted: 06.08.2012, 14:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

rafalt104 wrote:
Ja sie cieszyć ! Very Happy

Ja ciebie rozumieć Very Happy. Mam wszystkie Kajtki i Koki, a także Kajki i Kokosze! Janusz Christa to mój ulubiony polski autor komiksów.
Back to top
rafalt104
longplay

PostPosted: 06.08.2012, 15:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Brat Rafalt 104 radować się że starszy (o kilka miesięcy) Wink brat Freefall podzielać i rozumieć mój entuzjazm . Very Happy

To przepiękne uczucie móc poznać całą tę historię tym bardziej że wychowaliśmy się na wersji okrojonej z 1974 roku która przez wiele lat była uważana za właściwą . A tu masz ! Wszystko to co w "Wieczorze Wybrzeża" dodatkowo zremasterowane tak aby trzymało sie "kupy" . Bowiem sam Christa troszeczkę namieszał na poczatku 90s . Wink
Back to top
Andrzej
digipack

PostPosted: 08.10.2012, 21:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Arnoldzie, co prawda nie czytałem, ale to może być coś dla Ciebie:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/147780/praski-elementarz
Zapewne Indi i Maciek też się skuszą.
Pzdr.
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 08.10.2012, 22:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andrzej wrote:
Arnoldzie, co prawda nie czytałem, ale to może być coś dla Ciebie:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/147780/praski-elementarz
Zapewne Indi i Maciek też się skuszą.

Andrzeju, dziękuję za informację. Trochę spóźnioną Wink , bo tę pozycję posiadam od lat ośmiu Wink .
Maćkowi i Indi gorąco polecam - doskonała lektura Very Happy
Back to top
Andrzej
digipack

PostPosted: 08.10.2012, 22:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
tę pozycję posiadam od lat ośmiu

Cholerka, mało brakowało Rolling Eyes.
Pzdr.
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 08.10.2012, 22:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andrzej wrote:
Cholerka, mało brakowało

No nie przeżywaj aż tak Wink.
Na spotkaniu w "Czułym Barbarzyńcy" - Targi Książki 2004 - Kaczorowski z zaciekawieniem obejrzał zdjęcia, które zrobiłem na grobie Hrabala...
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 13.10.2012, 16:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe, co powiedział Hrabal, gdy się o tym dowiedział...
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum