Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych bibliotekach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.09.2017, 19:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie w domu pojawiły się dziś "Bajki robotów" Lema Smile

Przy okazji, ukazała się niedawno biografia Lema pióra (albo komputera Wink ) Wojciecha Orlińskiego, reklamowana jako pierwsza w Polsce i jeszcze tak obszerna. Syn Lema także wydał książkę o ojcu.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sequencer
kaseta FeCr

PostWysłany: 15.09.2017, 09:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś zaszalałem i kupiłem 33 tomy Stanisława Lema, które wypuściła Agora.
Do tego w taniej książce kupiłem coś takiego:
"Sława i fortuna Listy Stanisława Lema do Michaela Kandla 1972-1987" - wydawnictwo chyba tylko dla tych, co muszą mieć wszystko od Lema.

Widziałem, że wyszła biografia ale raczej się nie skuszę...

EDIT:
Świetny był miniserial dołączony na DVD do jednego z tomów Laughing
Windmill

PostWysłany: 15.09.2017, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zazdroszczę takiego wydawnictwa. Kiedyś sprzedałem na Allegro kilkadziesiąt Lemów różnej maści (to znaczy przeróżne to były wydania,często pierwsze) i teraz ogromnie żałuję, bo skompletować teraz taka kolekcję wprawdzie można, lecz już nie za te psie pieniądze co wtedy.

Cóż to był za miniserial?

Lisy Lema bardzo mnie ciekawią, jakie są w tonie, cze też potrafią śmieszyć jak jego książki, o czym traktują, czy są bardziej naukowe, czy osobiste itd. Z tego co wiem,listów Lema ukazało się chyba więcej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.09.2017, 08:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja kiedyś zaszalałem i kupiłem 33 tomy Stanisława Lema, które wypuściła Agora.

Mi brakuje 4 lub 5 tomów, które mam nadzieję dokupić kiedyś z 2. ręki.

sequencer napisał:
Świetny był miniserial dołączony na DVD do jednego z tomów

Jeśli masz na myśli DVD dołączone do pierwszego tomu, to był to niemiecki serial Ijon Tichy - gwiezdny podróżnik. Całkiem zgrabny, nawet jak na Niemców i ich poczucie humoru. W serialu wznieśli się ponad swój standardowy humorystyczny poziom i kilka razy się uśmiałem. Wink

Oprócz świeżej biografii Lema (na OFF Fesivalu było akurat przedpremierowe spotkanie autorskie, na którym namiot literacki zapełnił się bardzo szczelnie, co cieszy), warto zainteresować się też nową-starą pozycją: Planeta LEMa. Felietony ponadczasowe, wydaną w ubiegłym roku przez Wydawnictwo Literackie.
sequencer
kaseta FeCr

PostWysłany: 18.09.2017, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Jeśli masz na myśli DVD dołączone do pierwszego tomu, to był to niemiecki serial Ijon Tichy - gwiezdny podróżnik. Całkiem zgrabny, nawet jak na Niemców i ich poczucie humoru. W serialu wznieśli się ponad swój standardowy humorystyczny poziom i kilka razy się uśmiałem. Wink

Właśnie o ten chodzi. Jak dla mnie był przeuroczy Smile

Było to tak: Agora bodajże w 2009/2010 r. wypuściła serię 16 książek Lema, które w większości bardzo mi się spodobały. Do ostatniego tomu, "Sknocony kryminał" dołączona była płyta DVD z serialem o którym wspomniałeś.
Później, w związku z dużą popularnością serii, wypuścili jeszcze 17 tomów. Po dłuższym czasie postanowiłem zaszaleć i te też zdobyłem.
Maciek

PostWysłany: 18.09.2017, 16:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sequencer napisał:
Po dłuższym czasie postanowiłem zaszaleć i te też zdobyłem.

Mimo że to bardzo młoda seria i wydanie, to sporo części jest już niedostępnych i za niektóre można sobie trochę wołać Pierwszą siedemnastkę kupowałem na bieżąco, druga dokupiłem dopiero z rok temu i właśnie z niej brakuje mi tych kilka tomów. Ale dokupię na spokojnie Wink
Cure
digipack

PostWysłany: 18.09.2017, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sequencer napisał:

EDIT:
Świetny był miniserial dołączony na DVD do jednego z tomów Laughing

Dobrze czytać wątki o literaturze. Mimo, że mam tę kolekcję od początku (kupowałem na bieżąco), to dziś dowiedziałem się o DVD Smile
Sprawdziłem, rzeczywiście jest Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Windmill

PostWysłany: 28.12.2017, 12:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, trochę nowych książek się pojawiło w mojej jaskini:

Jarosław Sawic "Memu miastu na do widzenia" Wink
Georges Perec "Rzeczy"
Tadeusz Nowak "A jak królem, a jak katem będziesz"
Graham Greene "Sedno sprawy"
Krzysztof Kieślowski "O sobie"
Jane Austen "Duma i uprzedzenie"
Jan Paweł II "Pamięć i tożsamość"
Karol Dickens "Klub Pickwicka"
Stendhal "Czerwone i czarne"
Homer "Iliada"
Jerzy Krupiński "Na tropie Górnoślązaków"
Romain Rolland "Życie Beethovena"
Romain Rolland "Colas Breugnon"
Szymborska/Filipowicz "Najlepiej w życiu ma Twój kot"
Balthus "Korespondencja miłosna z Antoinette de Watteville 1928-1937"
Ingeborg Bachman/Paul Celan "Czas serca. Listy"
Evžen Boček "Dziennik kasztelana"
Evžen Boček "Ostatnia arystokratka"
Evžen Boček "Arystokratka w ukropie"
Mrożek/Tyrmand "W emigracyjnym labiryncie"

Następnym zakupem będą listy Mrożka z Lemem. Smile

Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 29.12.2017, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Windmill napisał:
Homer "Iliada"
W końcu jakaś poważna literatura Cool Pewnie tłumaczenie Jeżewskiej?
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 29.12.2017, 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może Franciszka Ksawerego Dmochowskiego ?

Bo nie przypuszczam, żeby to był przekład St. Staszica albo Jacka Idziego Przybylskiego Cool.
Powrót do góry
Arnold Layne
remaster

PostWysłany: 29.12.2017, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Windmill napisał:
Jarosław Sawic "Memu miastu na do widzenia"

Chyba nie chcesz Autorowi powiedzieć "do widzenia"? Wink
Windmill napisał:
Homer "Iliada"

Ten Homer to za karę? Very Happy
Windmill

PostWysłany: 29.12.2017, 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dmochowski tłumaczem był, panowie. Smile

Homer nie za karę, ale żeby stworzyć z "Odyseją" parę. Wink

Ostatnio zmieniony przez Windmill dnia 29.12.2017, 14:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 29.12.2017, 14:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
A może Franciszka Ksawerego Dmochowskiego ?

Bo nie przypuszczam, żeby to był przekład St. Staszica albo Jacka Idziego Przybylskiego Cool.
Brałem pod uwagę raczej Szmurłę albo Wieniewskiego; Dmochowski jakoś nigdy mnie nie ujął. Niemniej z polskich tłumaczeń — tych dokończonych — mimo wszystko najwyżej cenię Jeżewską; choć chyba nic nie przebije angielskiej próby Alexandra Pope'a Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 29.12.2017, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arnold Layne napisał:
Windmill napisał:
Jarosław Sawic "Memu miastu na do widzenia"

Chyba nie chcesz Autorowi powiedzieć "do widzenia"? Wink
Windmill napisał:
Homer "Iliada"

Ten Homer to za karę? Very Happy
Strzeż się, Arnoldzie. Ty mnie nie próbuj doświadczać jakbym był dzieckiem bezsilnym albo kobietą, dla której wojenne sprawy są obce! Znam się na walkach wybornie i znam się na zabijaniu. Wiem, jak na prawo i lewo wywijać tarczą z wołowej skóry wyschniętej i stawać z nią w boju nieustraszenie, wiem, jak mam runąć w bitewną wrzawę najszybszych rumaków i jak przy pieszym spotkaniu z groźnym Aresem zatańczyć Cool
Powrót do góry
Windmill

PostWysłany: 29.12.2017, 14:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

Skocz do: