Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[NKR] Włochy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 21.11.2011, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem ostatnio wreszcie możliwość zapoznać się z trzypłytową edycją płyty PFM ,,Cook'' (Live in USA). Wrażenia w sumie mieszane.

Negatywy:

- edycja trzypłytowa , liczyłem zatem na mnóstwo materiału , którego nie było w wersji oryginalnej , tymczasem tutaj spotkał mnie zawód , de facto nowymi utworami w tym zestawie są ..Is my face on straight'' oraz ,,River of life'' , reszta to inne , bardzo zbliżone wersje utworów , będących już na wersji oryginalnej , spokojnie można było umieścić te rzeczywiście nowe kompozycje wraz z oryginalną płytą i spokojnie weszłoby to wszystko na jeden CD a tak mamy bombastyczne wydawnictwo , który tylko wzbudza wielkie oczekiwania nadzieje
- koncertowa wersja ,,River of life'' nie dorównuje poziomem tej z wersji studyjnej , nic dziwnego , że oryginalnie nie została umieszczona na płycie

Pozytywy:

- bardzo dobra jakość dzwięku , tego się obawiałem w przypadku tych dodatkowych nagrań , na szczęście wszystko jest ok
- wszystko rekompensuje ,,Is my face on straight'' w ponad 17 minutowej wersji z wybornymi improwizacjami Flavio Premoliego na syntezatorze , palce lizać , na takie smaczki właśnie czekałem , Panowie w tym utworze po raz kolejny potwierdzili , że są wyśmienitymi instrumentalistami i improwizatorami , inny znamienny przykład to znana z wersji oryginalnej ..Alta loma five till nine'' , wyborne improwizacje Paganiego i Mussidy

W sumie dla fanów zespołu rzecz cenna , tym bardziej , że jest to materiał z najlepszego okresu grupy. Wówczas PFM przypominał króla Midasa , czego się nie tknęli zamieniali w złoto (1971 - 1974). Lata 1975 - 1977 przyniosą jeszcze dwa bardzo dobre albumy (,Chocolate kings'' i ,,Jet lag'') , nie będą to pozycje bez skazy , niemniej potwierdzające klasę zespołu. Osobiście żałuję , że nowym wokalistą został wtedy Lanzetti , który jakoś nie pasuje mi do stylistycznego oblicza zespołu , ponadto jego sztuka wokalna nigdy mnie nie przekonywała (vide Acqua Fragile).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 08.11.2013, 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak Wam się podoba La Maschera Di Cera z albumem "Le Porte Del Domani"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 08.11.2013, 23:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba jako jedyny pisałem o tej płycie - świetna. Zarówno w wersji włoskiej, jak i (co zaskakujące) w wersji angielskiej, bo wokalista ma normalny akcent, a nie italglisz. Sentymentalny retro progresywny powrót do najlepszych lat italo-proga.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

Skocz do: