Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Administracja i moderowanie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 26.01.2019, 10:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Wojtusiu drogi, jak zwykle w punkt! Będziesz pewnie musiał wspomóc stevie-go na artrocku - bo gdzieś musisz pisać, prawda?

Znajdę jakieś forum o bundeslidze. A co do artrocka, to tam forum juz prawie nie ma.

Co do braku ochotników na admina - to po prostu nikomu się za bardzo nie chce, bo to jednak trochę roboty jest. I to nie jest kwestia stanu forum, tylko braku ochoty do roboty.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.01.2019, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Zamykaj forum

B.J. wrote:
Proszę o 2-3 dni na zarchiwizowanie użytecznych treści i - przede wszystkim - kontaktów.
Zamknięcie FD idealnie wpisuje się w postęp cywilizacji.

Chyba jest ku temu czas. To co mieliśmy napisać praktycznie zostało zapisane (dla potomności) a wielka gra, plebiscyty i kto umarł nie jest już tak konieczne.
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 26.01.2019, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale o piłce noznej można w miłym towarzystwie pogadać.

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 26.01.2019, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Absolutnie się nie zgadzam, ciągle korzystam z polecanych nowych płyt, a i te plebiscyty to też jest okazja, żeby poznawać rzeczy o których nie wiedziałem. Inna sprawa, że jak sama nazwa wskazuje forum jest skazane na wymarcie...

Duch 1532
remaster

PostPosted: 26.01.2019, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ależ wymarcie dinozaurów to przecież nieprawda. Niektóre mają się dziś dobrze:

Albatros to ptak z rodziny diomedeidae, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Back to top
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.01.2019, 13:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Ale o piłce noznej można w miłym towarzystwie pogadać.

Fakt. Dziś Piątek kontra Milik w oczekiwaniu na Extraklasę.
Freefall

PostPosted: 26.01.2019, 15:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może jednak znajdzie się ktoś, kto jakoś tam ogarnia sprawy informatyczne i ma trochę czasu?
Back to top
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 26.01.2019, 21:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to się trochę płakać chce, jak się czyta o zamknięciu FD, jednej z nielicznych oaz normalności we współczesnym świecie. Może jednak potrzebny byłby taki shutdown, jak Trump urządził w USA? Wink

Metafora z ptakami i dinozaurami ciekawa. Mało osób wie, że dinozaury, a przynajmniej część z nich przeistoczyła się w ptaki właśnie. Może i taki nasz los? Jakoś się zmienić i dostosować? Odlecieć?

U wszystkich trudno z czasem, a u mnie ostatnio już totalna jazda. A słuchajcie, może gdyby zrobić jakieś takie kompromisowe rozwiązanie, mniej męczące, np. dyżury po 1 lub 2 dni dla poszczególnych osób? Nie wiem czy to jest możliwe od strony technicznej czy logistycznej. Może i Jakuz wtedy by został nie czując się tak zmęczony?
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 26.01.2019, 21:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:

Metafora z ptakami i dinozaurami ciekawa.
Żadna, jak sam pokazałeś, metafora:
Quote:
Mało osób wie, że dinozaury, a przynajmniej część z nich przeistoczyła się w ptaki właśnie.
Po prostu dla wygody i efektowności mówi się o wyginięciu tych stworów, podczas gdy ci bracia mniejsi tyranozaurów wesoło sobie fruwają Very Happy
Albatros to ptak z rodziny diomedeidae, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 26.01.2019, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sądzę, że prawie cała praca admina polega na "działaniu z doskoku". Raz na rok zrzutka, interwencje w sytuacjach awaryjnych, no i ewentualnie usprawnienia, jakieś dodanie nowych funkcji czy przejście na inny serwer to już zupełna rzadkość i inicjatywa admina. Przez większość czasu admin może sobie spać (przynajmniej na sprawnie technicznie funkcjonującym forum), to nie moderator Wink

Pomógłbym chętnie, bo pracuję jako programista, ale niestety "kompletny brak czasu" to moje trzecie imię, po pierwszym i bierzmowanym.
Back to top
Jakuz

PostPosted: 26.01.2019, 23:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Duch 1532 wrote:
Po prostu dla wygody i efektowności mówi się o wyginięciu tych stworów, podczas gdy ci bracia mniejsi tyranozaurów wesoło sobie fruwają Very Happy

Niezupełnie Smile Bo faktycznie większość GATUNKÓW dinozaurów wyginęła te - cicrca about - 65 mln. lat temu. Szacuje się, że ponad 90% z nich. A dzisiejsze ptactwo nosi ponoć w sobie genową spuściznę po naszych braciach Wink ale na pewno nie po tyranozaurach na przykład Smile

Monstrualny Talerz wrote:
A słuchajcie, może gdyby zrobić jakieś takie kompromisowe rozwiązanie, mniej męczące, np. dyżury po 1 lub 2 dni dla poszczególnych osób? Nie wiem czy to jest możliwe od strony technicznej czy logistycznej.

No niestety, wg polskiego prawa tego typu publiczne forum jak nasze musi mieć konkretną - jedną osobę fizyczną - jako administratora. W końcu władza musi mieć zawsze jakiegoś janusza-jakuza w celu pociągnięcia do odpowiedzialności w razie czego Wink

zlatan wrote:

Sądzę, że prawie cała praca admina polega na "działaniu z doskoku". Raz na rok zrzutka, interwencje w sytuacjach awaryjnych, no i ewentualnie usprawnienia, jakieś dodanie nowych funkcji czy przejście na inny serwer to już zupełna rzadkość i inicjatywa admina. Przez większość czasu admin może sobie spać (przynajmniej na sprawnie technicznie funkcjonującym forum), to nie moderator Wink

No, prawie Wink
Back to top
Bednaar

PostPosted: 27.01.2019, 01:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do "braku ochoty do roboty" - no jednak administrowanie forum wymaga jakiejś wiedzy informatycznej. Zatem normalne, że nie każdy czuje się na siłach, np. ja nie jestem informatykiem i wiem, że nie poradziłbym sobie z taką robotą. Z drugiej strony każdy też wypiera się brakiem czasu, co jest zrozumiałe, bo każdy ma swoje zobowiązania rodzinne, zawodowe i zrozumiałe też jest, że są one ważniejsze niż zobowiązania forumowe. Może jednak mimo wszystko któryś z Forumowiczów-informatyków przemyśli jeszcze sprawę?
A propos tyranozaurów - najnowsze badania wskazują, że miały ciało pokryte piórami, zatem nie byłbym taki pewien co do negowania ich jako genetycznych protoplastów współczesnych ptaków Cool
Jakuz

PostPosted: 30.01.2019, 20:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
A propos tyranozaurów - najnowsze badania wskazują, że miały ciało pokryte piórami, zatem nie byłbym taki pewien co do negowania ich jako genetycznych protoplastów współczesnych ptaków

Nie wiem czy dyskusja o dinozaurach na Forum Dinozaurów jest off-topem Wink ale pewnie w administracji owszem. Ale co tam! Jeszcze jedna dygresja - Bednaar - to też niezupełnie tak jak piszesz. Przynajmniej na razie. Otóż te "pióra", o których piszesz mają niewiele wspólnego z piórami współczesnych ptaków.
Mają inną budowę, prawdopodobnie inną strukturę i spełniały prawdopodobnie inną funkcję. Ich zapis kopalny jest na razie bardzo nieliczny więc tak naprawdę wiemy dziś tyle, że NIEKTÓRE GATUNKI dinożarłów (jak mawia słusznie WojtekK) miały ciało pokryte "czymś w rodzaju" ptasich piór - i tyle, bo jak wspomniałem te niby pióra były inne niż sobie wyobrażamy - prawdopodobnie dużo twardsze, grubsze i raczej tylko przypominały pióra wróbla, orła czy innego, współczesnego pelikana.
No i tak jak wcześniej pisałem - nadal nie znaleziono kopalin T-Rexa czy innego Allozaura, które mogłyby sugerować, że również te wielkie drapieżniki z jury czy kredy były pokryte tymi "piórami".

Natomiast w temacie : wiecie co? To naprawdę przykre jest. Tyle się tutaj pojawiło opinii, że to forum wyjątkowe, taka enklawa w sieci bez hejtu i z pełną kulturą, że dorobek wspaniały i trzeba to podtrzymać, że to miejsce wyjątkowe w internecie, wreszcie.
I co?
Nie znalazł się nikt, kto chciałby poświęcić trochę swojego czasu i wziąć na siebie odrobinę odpowiedzialności. Jak widać wszystkim Wam jest wygodnie bo przecież jakuz jakoś to ogarnie, przestanie strzelać fochy i wszystko zostanie jak dawniej, kiedy niczym się przejmować nie musieliście, z wyjątkiem "dopieczenia" rywalowi w jakiejś błahej dyskusji czy hejtowania Moderacji - bo dlaczego nie?
Tak jak napisałem - smutne to, przygnębiające a jednocześnie potwierdzające niestety, że podjąłem właściwą decyzję. Ano tak.

Informuję więc szanownych państwa, że forum będzie działać, dotąd aż będzie działać. Potem przestanie.
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 30.01.2019, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Napiszę, że gorycz uzasadniona i nie jestem w stanie ofiarować nic konkretniejszego. W zasadzie co drugi tydzień u mnie to wyjazd służbowy. Gorzej, bo informatycznie jestem jak bułgarska wycieczka na występie polskiego kabaretu. Coś co obliczone na półtora godziny, trwa 40 minut, góra!
Nie mam umiejętności, dlatego proponowałem wynajęcie osoby potrafiacej takiemu zadaniu sprostać. Ale to chyba też niemożliwe?
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.01.2019, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeczytałem "Podręcznik młodego administratora" oraz "Informacje Techniczne" zamieszczone przez Ciebie Jacku i niestety nie mam zielonego pojęcia o czym tam piszesz.

Natomiast faktycznie trochę się dziwię, że są u nas osoby dla których może to jest 'bułka z masłem', którym zależy aby forum nadal funkcjonowało (tak piszą) ale... no cóż brak czasu...
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next
Page 80 of 84

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum