Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Administracja i moderowanie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 71, 72, 73  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
digipack

PostPosted: 19.12.2017, 00:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Generalnie jestem za, choć wątek tutaj nie wystarczy, potrzeba by wówczas działu, ponieważ obecny silnik forum uniemożliwia przenoszenie postów do konkretnych, istniejących już tematów. Ale takiej możliwości archiwizowania niektórych dyskusji brakuje, popieram. Podobnie jak powinien istnieć zamknięty dział dla służb porządkowych (admin + moderatorzy) abyśmy mogli wygodnie i jawnie przed sobą nawzajem omawiać strategie działania w niektórych sytuacjach. W przypadku dyskusji "statystycznej" nie zdążyłem zareagować - jak się pojawiłem na forum, to już postów nie było. Oczywiście posiadam kopię części tamtych wypowiedzi w pliku, ponieważ jednak jest to zapis niekompletny, nie zamierzam dokonywać rekonstrukcji. W tej sytuacji rzeczywiście lepiej byłoby założyć np. odrębny wątek poświęcony statystyce, tak jak to zaproponował Bednaar (możliwe, że nawet tak za jakiś czas uczynię, chyba że ktoś mnie uprzedzi - ale to też będzie dobrze).
Back to top
View user's profile Send private message
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 19.12.2017, 07:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Podobnie jak powinien istnieć zamknięty dział dla służb porządkowych (admin + moderatorzy) abyśmy mogli wygodnie i jawnie przed sobą nawzajem omawiać strategie działania w niektórych sytuacjach.

To nie macie takiego? Myślałem, że na każdym forum jest Smile
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 19.12.2017, 11:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do niedawna też tak myślałem, na każdym innym forum, z którego korzystałem, tak było. A tutaj niespodzianka, komunikujemy się tylko drogą PW. Jest to dosyć niepraktyczne, zaś ostatnie incydenty pokazały, że przydałoby się opracowanie jednolitej strategii działania.
Back to top
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 19.12.2017, 12:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Do niedawna też tak myślałem, na każdym innym forum, z którego korzystałem, tak było. A tutaj niespodzianka, komunikujemy się tylko drogą PW.

Bo dawniej nie było aż takiej wielkiej potrzeby czyszczenia. Co kilka miesięcy trzeba było tylko posprzątać i zbanować pewną legendarną postać, co o repatriantach zza Buga pisała i Led Zeppelin - i starczało Smile
Admin
Site Admin

PostPosted: 19.12.2017, 12:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

To prawda - widać krawaty były kiedyś bardziej popularne Wink
Chcecie osobnego wątku? Nie ma problemu, da się zrobić.
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 21.12.2017, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Podobnie jak powinien istnieć zamknięty dział dla służb porządkowych (admin + moderatorzy) abyśmy mogli wygodnie i jawnie przed sobą nawzajem omawiać strategie działania w niektórych sytuacjach.

Dobry pomysł - faktycznie PW są mało praktyczne, jeżeli istnieje potrzeba zaangażowania w dyskusję całego zespołu administracyjno-moderatorskiego.

Ze swojej strony przepraszam, ale do Świąt będę minimalnie aktywny na FD - ktoś musi posprzątać mieszkanie przed Świętami Wink
Jeszcze wracając do ostatniego konfliktu - w tej sytuacji, jak i w podobnych, nie chcę odgrywać roli sędziego w celu określenia winnych i poszkodowanych. Nie staję po niczyjej stronie, jedynym moim celem jest likwidacja konfliktu. Wynika to częściowo z mojej osobowości - mam trudności z odczytywaniem emocji, czytania między wierszami itp. Dużo bardziej komfortowo czuję się np. w opracowaniach statystycznych wyników moich badań naukowych Wink - dlatego proszę nie oczekiwać ode mnie, że rozstrzygnę spór, wskazując winnych i pokrzywdzonych. Jedyne, co mogę zrobić, to usunięcie stosownych wpisów. Jeżeli uważacie, że do obowiązków moderatorskich należy też rozsądzanie sporów - to niestety nie nadaję się do tej funkcji.
Okechukwu
digipack

PostPosted: 21.12.2017, 14:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Ledwo wróciłem z weekendu, a tu już konieczna interwencja - przeczyściłem wątek WG (najbardziej kontrowersyjny temat ostatnio) usuwając zbędne posty, niektóre edytując oraz poprawiając błędnie wklejone tabele. Żart Okechukwu okazał się udany, skoro niektórzy wzięli go na poważnie, ale mimo wszystko proszę o unikanie takich pranków, które mogą doprowadzić do takiego stanu, że zaczniemy skakać sobie do gardeł.

Ponadto przychylam się do prośby Bednaara, aby nie kontynuować zbędnego sporu, który wywiązał się ostatnio w temacie "Czego teraz słuchacie?" od dyskusji poświęconej Soft Machine. Eskalacja konfliktu będzie oznaczać konieczność użycia moderatorskiej miotły.

Żart był reakcją na to co działo się ostatnio w "WG"- a jego intencją było wykazanie groteskowości zarzutów, jakie w niej padały.

A co do Wyatta myślę, że spór nie naruszył kanonów savoir-vivre'u.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bednaar

PostPosted: 21.12.2017, 14:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:

A co do Wyatta myślę, że spór nie naruszył kanonów savoir-vivre'u.

Nie naruszył, ale mocno odbiegł od tematyki wątku. Zaproponowałem więc zainteresowanym kontynuację w nowo założonym temacie w dziale "Pozostałe".
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 21.12.2017, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnych rzeczy nie da się od siebie oddzielić, a osobny wątek nie ma sensu. Czasami dobry jest taki pozorny off-topic, żeby przy okazji podyskutować nie tylko o samej muzyce, ale o sprawach związanych z nią jak wódka z zakąską.

http://artrock.pl/
Back to top
Bednaar

PostPosted: 21.12.2017, 19:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

No nie wiem, to się już ciągnie przez kilka podstron.
Wiem, że zaczęło się od Wyatta (dla mnie to przede wszystkim muzyk, jego przekonania polityczne nie obchodzą mnie), ale teraz Koledzy doszli do porównań PRL vs. chińska rewolucja. Trochę długi ten off-topic. Oby nie doprowadziło to do sytuacji: tu dygresja, tam dygresja, a temat diabli wzięli Wink
WOJTEKK

PostPosted: 21.12.2017, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Spokojnie, zaczęło się skonczy się właściwie już się skończyło.

Back to top
Admin
Site Admin

PostPosted: 22.12.2017, 01:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zamiast zamykać forum (cóż za pomysł!), proponuję raczej poświęcić więcej czasu w tym świątecznym okresie swoim bliskim. Może pomóc bardziej niż zazwyczaj przy sprzątaniu? Albo w zakupach, gotowaniu-pieczeniu, ubieraniu choinki, posiedzeniu z dziećmi (wnukami!), podjechaniu do apteki po leki bo ktoś zaniemógł?
Jak widzicie możliwości jest mnóstwo. I ostatnią z nich jest "wyzłośliwianie się" na forum. Dajmy sobie wszyscy szansę na przyjemne, rodzinne spędzenie Świąt, pamiętając, że sami tutaj - na FD - wielokrotnie razem czuliśmy się prawie jak jedna rodzina, a już z pewnością wspólnota.
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 22.12.2017, 02:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Jeszcze wracając do ostatniego konfliktu - w tej sytuacji, jak i w podobnych, nie chcę odgrywać roli sędziego w celu określenia winnych i poszkodowanych. Nie staję po niczyjej stronie, jedynym moim celem jest likwidacja konfliktu. Wynika to częściowo z mojej osobowości - mam trudności z odczytywaniem emocji, czytania między wierszami itp. Dużo bardziej komfortowo czuję się np. w opracowaniach statystycznych wyników moich badań naukowych Wink - dlatego proszę nie oczekiwać ode mnie, że rozstrzygnę spór, wskazując winnych i pokrzywdzonych. Jedyne, co mogę zrobić, to usunięcie stosownych wpisów. Jeżeli uważacie, że do obowiązków moderatorskich należy też rozsądzanie sporów - to niestety nie nadaję się do tej funkcji.

Mam podobnie, dlatego również nie zamierzam osądzać użytowników. I nie uważam tego za problem, a za stan właściwy: skoro reprezentujemy już władzę wykonawczą, to nie ma powodu, żebyśmy jeszcze byli władzą sądowniczą zarazem.

Okechukwu wrote:
Żart był reakcją na to co działo się ostatnio w "WG"- a jego intencją było wykazanie groteskowości zarzutów, jakie w niej padały.

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale ostatnio pojawiło się tyle dziwnych sporów, że teraz nawet najbardziej absurdalny żart może zostać wzięty na poważnie i wywołać całkiem realne konsekwencje. Zatem nie ma żartów.

WOJTEKK wrote:
Pewnych rzeczy nie da się od siebie oddzielić, a osobny wątek nie ma sensu. Czasami dobry jest taki pozorny off-topic, żeby przy okazji podyskutować nie tylko o samej muzyce, ale o sprawach związanych z nią jak wódka z zakąską.

W sumie racja, nie da się tego całkiem oddzielić. Wyatt czy artyści związany ze sceną RIO to wykonawcy mocno zaangażowani, często o wyrazistych i kontrowersyjnych poglądach politycznych, wręcz ciężko o tym nie wspominać, a i żeby krytykować, również nie widzę przeciwwskazań. Byleby to była krytyka czy analiza manifestowanych przez nich poglądów, a nie pretekst do wyszukiwania sobie na FD politycznych oponentów i obdarzania ich epitetami. Dopiero kiedy coś takiego się pojawi, to miotła pójdzie w ruch.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 22.12.2017, 13:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

A propos moderowania. Zauważyłem, że nasi moderatorzy zachowują się jak ten leśniczy z tego dowcipu o Niemcach i partyzantach - nie wnikając w szczegóły każą wszystkim się zamknąć i być grzecznymi. Ten kto kogoś tam zwyzywał zwykle jest karcony na równi z tym , który zwyzywany coś tam odburknie, albo gwałtownie domaga się reakcji moderatorów. moderatorzy nie są po to, żeby problemy przyklepywać, tylko rozwiązywać.

Back to top
Bednaar

PostPosted: 23.12.2017, 10:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Admin wrote:
Zamiast zamykać forum (cóż za pomysł!), proponuję raczej poświęcić więcej czasu w tym świątecznym okresie swoim bliskim. Może pomóc bardziej niż zazwyczaj przy sprzątaniu? Albo w zakupach, gotowaniu-pieczeniu, ubieraniu choinki, posiedzeniu z dziećmi (wnukami!), podjechaniu do apteki po leki bo ktoś zaniemógł?
Jak widzicie możliwości jest mnóstwo. I ostatnią z nich jest "wyzłośliwianie się" na forum. Dajmy sobie wszyscy szansę na przyjemne, rodzinne spędzenie Świąt, pamiętając, że sami tutaj - na FD - wielokrotnie razem czuliśmy się prawie jak jedna rodzina, a już z pewnością wspólnota.

Otóż własnie się tym zająłęm - dlatego też nie mam czasu na forum.
Pozdrawiam świątecznie Smile

Wojtku - pisałem o tym, że nie czuję się na siłach, by wnikać w spór. Przeczytaj jeszcze raz mój wpis z 21.12.2107, godz. 10:55. Jeżeli sądzicie, że moderator powinien rozsądzać spory - to nie czuję się kompetentny.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 71, 72, 73  Next
Page 72 of 73

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum