Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Administracja i moderowanie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 75, 76, 77  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 08.03.2017, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
crescent wrote:
Podlinkowanie wywiadu z muzykiem, który częściowo traktuje o jego poglądach politycznych, to żadne wykroczenie. Należałoby się jedynie powstrzymać od komentowania owych poglądów. Swego czasu dochodziło tutaj do glanowania i wylewania pomyj na niejakiego R.Wyatta z powodu jego poglądów. Jakoś nikt wtedy nie moderował, gdyż jak przypuszczam, owe ataki aprobował. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Znacznie bardziej irytujące jest wklejanie w swoim podpisie obrazków z ruchomymi robaczkami. Dziecinada.

Ciekawa racja, lecz nieco za szybkie to przejście do argumentum ad personam.

Tak wówczas - w przypadku Wyatta – jak i obecnie ostrzegam przed eskalacją dyskusji politycznej, a w szczególności przed sprowadzaniem dyskursu do wzajemnych wycieczek osobistych.

Zarówno ja, jak i Maciek jesteśmy zdania, że linki do wypowiedzi muzyków czy osób blisko związanych z branżą muzyczną - o ile w większości traktują o muzyce - nie są niczym złym, nawet jeśli zawierają poglądy polityczne autorów. Będziemy natomiast zwalczać wykorzystywanie tychże wypowiedzi do prezentowania poglądów politycznych forumowiczów.

Last edited by Leptir on 08.03.2017, 11:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
LPD
epka analogowa

PostPosted: 08.03.2017, 11:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Freefall wrote:
O jaki wywiad chodzi? Bo link zniknął i myślę, że większość czytających nie wie o co chodzi.

Jak się ma dowiedzieć skora poproszono (zasugerowano) mi, żeby link do wywiadu usunąć?!

A uważam, że rozmowa (całość trwa 28:41, a o polityce jest od 22:30 do 28:08, czyli jakieś 19,50%) dotycząca w znacznej większości muzyki i nowej płyty wydaje mi się bardzo ciekawa.
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.03.2017, 11:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podpisuję się pod zdroworozsądkowym stanowiskiem crescenta.

crescent wrote:
Podlinkowanie wywiadu z muzykiem, który częściowo traktuje o jego poglądach politycznych, to żadne wykroczenie. Należałoby się jedynie powstrzymać od komentowania owych poglądów.

I niechaj to będzie wyznacznikiem naszego funkcjonowania na forum.

PS:
Równocześnie zgadzam się z tym, w takim samym stopniu nie powinno dochodzić do akcji w stylu glanowania i wylewania pomyj na niejakiego R.Wyatta z powodu jego poglądów. Od tego wydarzenia minęło już trochę czasu i mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy mądrzejsi - przynajmniej na forum. Wink
Leptir

PostPosted: 08.03.2017, 11:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

LPD - wklej, proszę, jeszcze raz ten link w stosownym wątku. Nie widzę powodu, żeby go usuwać. Natomiast wszelkie przejawy wykorzystania go do politycznej dyskusji będziemy ciąć.

Last edited by Leptir on 08.03.2017, 12:01; edited 1 time in total
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 08.03.2017, 12:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wkleiłem już link, na poprzedniej stronie jest.
Back to top
LPD
epka analogowa

PostPosted: 08.03.2017, 12:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest na samym dole poprzedniej strony.
Back to top
Leptir

PostPosted: 08.03.2017, 12:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

OK, ponownie wkleiłem Twój post o Voo Voo - uzupełniony linkiem do wywiadu z Waglewskim - do wątku Muzyka polska. Proszę dalsze komentarze na ten temat wpisywać właśnie tam - oczywiście tylko te dotyczące zespołu Voo Voo i jego muzyki, te polityczne będą usuwane.
B.J.
box

PostPosted: 08.03.2017, 12:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cytat z Regulaminu FD:
Quote:
10. Na naszym forum nie ma miejsca dla polityki - w jakiejkolwiek formie.

Działania Panów Moderatorów przyjmuję ze zrozumieniem odwrotnie proporcjonalnym do rozumienia przez Nich Regulaminu.
Leptir

PostPosted: 08.03.2017, 13:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, nie bądźmy aż tak służbiści - na forum dla polityki miejsca nie będzie, ale nie widzę nic złego w umieszczaniu linków do zewnętrznych materiałów - o ile oczywiście zawierają treści związane z muzyką, a nie tylko polityką. Mam dużo zaufania do rozsądku i umiaru forumowiczów i liczę, że nie potraktują tego jako furtki do przemycania dyskusji politycznych. Jeśli okaże się, że się pomyliłem - będziemy interweniować.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.03.2017, 13:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Panowie, to może tak:

Link do wywiadu nie prowadzi do strony na naszym forum, jego źródło jest w innym miejscu - nie łamie regulaminu. Polityczne komentarze do takich i innych źródeł zewnętrznych, które będą się pojawiały na forum są złamaniem regulaminu. Jeśli ktoś bardzo chce tworzyć źródła zewnętrzne, na których będzie umieszczał swoje opinie o osobach wątpliwej reputacji - kimkolwiek by te osoby nie były, to niech to sobie robi, poza forum.
Wejść, przeczytać/zignorować, komentarz polityczny zachować dla siebie - proste i przy dobrych chęciach na pewno zadziała Smile
rockowy
digipack

PostPosted: 08.03.2017, 14:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
W dodatku jedna z wychwalanych osób jest wydawcą płyty artysty

Nie jest.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 08.03.2017, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:

Rozumiem, że to zapis stworzony w dobrej wierze, ale tak w 100% nie da się owej polityki uniknąć.
Należałoby wykluczyć choćby podawanie suchych informacji z twórczości wspomnianego R.Wyatta, twórców z kręgu RiO, F.Zappy, R.Watersa, Paula Simona, Petera Gabriela, pana Bono z U2, posła Kukiza i wielu innych.
Nie oznacza to, że należy te fakty, czy też komentarze dotyczące ich poglądów politycznych rozwijać i dyskutować o nich na forum. Wystarczy odrobina rozwagi i powściągliwości.

Dodam też, że sporo antywojennej, wręcz "lewackiej" ideologii odnajdujemy w psychodeliczno-pacyfistycznych dokonaniach muzycznych przełomu lat 60/70 (z Hendrixem włącznie). To też były w dużym stopniu aspekty polityczno-społeczne i siłą rzeczy nie da się ich wyrugować i traktować jak temat tabu. Można przy tej okazji wspomnieć jeszcze o brytyjskim młodzieżowym buncie w erze tatcheryzmu, o problemach z graniem jazzu w PRL, czy o rodzimym wysypie twórców punk i cold-wave w latach 80-tych. To również wpływ polityki na społeczeństwo i muzykę graną i tworzoną przez jego przedstawicieli.
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 08.03.2017, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Biedny Cornelius Cardew Smile
Back to top
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostPosted: 08.03.2017, 20:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
przy tej okazji wspomnieć jeszcze o brytyjskim młodzieżowym buncie w erze tatcheryzmu

Back to top
B.J.
box

PostPosted: 08.03.2017, 20:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wymyśliłem i nie promowałem punktu 10, ale skoro już jest, to widocznie po to, żeby go stosować w zależności od widzimisię Panów Moderatorów.

rockowy wrote:
B.J. wrote:
W dodatku jedna z wychwalanych osób jest wydawcą płyty artysty

Nie jest.

Rzeczywiście, pomyliłem się. Płyty Voo Voo i satelitów w ostatnich latach wydawała i dystrybuuje Agora i nie ma potrzeby nic więcej dodawać.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Administracja All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 75, 76, 77  Next
Page 66 of 77

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum