Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przetrwają najsilniejsi - METALLICA
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
remaster

PostPosted: 24.10.2012, 16:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jedna i druga płyta ma WYŁĄCZNIE fenomenalne utwory. Tylko, że Ride The Lighting fenomenalne bardziej Wink "Escape" to jeden z nich. Jeśli to jest wypełniacz to ja jestem Kaczor Donald.

Jak dla mnie Fight Fire With Fire jest łudząco podobny do Angel Of Death innego zespołu. Identyczna motoryka. Oczywiście ten inny zespół nagrał swój utwór 2 lata po Metallice.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Moonchild
epka analogowa

PostPosted: 24.10.2012, 17:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

No dobra może nie wypełaniacz,ale IMO odstaje trochę od reszty.
Back to top
View user's profile Send private message
rafalt104
longplay

PostPosted: 24.10.2012, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Jak dla mnie Fight Fire With Fire jest łudząco podobny do Angel Of Death innego zespołu.

Owszem - podobieństwo jest niezaprzeczalne utworu Slayera . Natomiast ten anioł śmierci pomimo ze jest dwa lata pózniejszy ma sie tak (brzmieniowo Rolling Eyes realizacyjnie Rolling Eyes ) do walki ognia z ogniem jak nieprzymierzając kot z podwórka do afrykańskiego lwa . Wink
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 25.10.2012, 02:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

rafalt104 wrote:
"Disposable Heroes" – 8:16
"Leper Messiah" (Hetfield, Ulrich) – 5:40
"Orion" [instrumentalny] (Hetfield, Ulrich, Burton) – 8:27
"Damage, Inc." (Hetfield, Ulrich, Burton, Hammett) – 5:32

Oto druga strona albumu MoP . Zastanawiam się gdzie są te słabe momenty którymi Majster od Tapet przegrywa z "goniącym błyskawice"

Question Rolling Eyes Wink

A gdzie ja napisałem że są słabe momenty?
I jak się mają te utwory do Battery, Welcome Home czy tytułowego? Czy aby napewno nie odstają?
A jak się mają do Creeping Death czy The Call of Ktulu z 2 części RtL?

Gusta gustami ale master bez wątpienia 2 stroną odstaje. Przegrywa dla mnie, dla kogoś innego nie musi, oba albumy są równie dobre ale Ride jest dużo bardziej wyrównany.
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.10.2012, 08:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Porównywanie RTL i MOP to tak jak dyskusja nad tym, czy lepsze jest Audi, czy BMW. Obie płyty to moim zdaniem szczyt formy Metalliki, jednak na RTL jest więcej dzikości, czadu, spontaniczności, MOP jest moim zdaniem nieco bardziej przemyślana - w przypadku thrashu wolę jednak dzikość i czad Twisted Evil
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.10.2012, 09:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Porównywanie RTL i MOP to tak jak dyskusja nad tym, czy lepsze jest Audi, czy BMW.

No jak to? Jasne, że BMW, nie wiedziałeś Wink
Back to top
rafalt104
longplay

PostPosted: 25.10.2012, 10:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przy całej sympatii do RtL to jednak na MoP mają swe miejsce najszybsze riffy (Disposable heroes , Damage inc.) . Z drugiej strony MoP nie posiada tak monumentalnej , dramatycznej i pomnikowej kompozycji jak Call of Ktulu . Dlatego też skłaniam się coraz bardziej w kierunku usadowienia tych albumów ex aequo na najwyższym "pudle" .
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 25.10.2012, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Gusta gustami ale master bez wątpienia 2 stroną odstaje. Przegrywa dla mnie, dla kogoś innego nie musi, oba albumy są równie dobre ale Ride jest dużo bardziej wyrównany.

Jeżeli odstaje to naprawdę nieznacznie. Jeżeli cokolwiek na Masterze jest mniej znakomite niż na RtL to chyba tylko Damage, Inc.. Chociaż... czy aby na pewno?

Nie wiem, może i nie mam odpowiedniego "gustu", ale naprawdę jakiejś wielkiej różnicy jakości między drugimi stronami omawianych płyt nie słyszę.

A co do prywatnego rankingu Mety, to:

1. Ride the Lightning / Master of Puppets - w zależności od dnia
2. Kill 'Em All
.
10. ...And Justice for All
11. Black
.
20. Reload
.
30. Load
.
136. St. Anger
.
.
.
..
...
34527981,43. Death Magnetic

Tak to się mniej więcej przedstawia Wink

Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 25.10.2012, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
rafalt104 wrote:
"Disposable Heroes" – 8:16
"Leper Messiah" (Hetfield, Ulrich) – 5:40
"Orion" [instrumentalny] (Hetfield, Ulrich, Burton) – 8:27
"Damage, Inc." (Hetfield, Ulrich, Burton, Hammett) – 5:32

Oto druga strona albumu MoP . Zastanawiam się gdzie są te słabe momenty którymi Majster od Tapet przegrywa z "goniącym błyskawice"

Question Rolling Eyes Wink

A gdzie ja napisałem że są słabe momenty?
I jak się mają te utwory do Battery, Welcome Home czy tytułowego? Czy aby napewno nie odstają?

Aby na pewno. "Disposable Heroes" oraz "Leper Messiah to bezapelacyjnie 2 najlepsze utwory na Masterze. Ten pierwszy to nawet pierwsza trójka najlepszych kompozycji zespołu, obok "One" i "Call of Ktulu". IMO.

rafalt104 wrote:
Z drugiej strony MoP nie posiada tak monumentalnej , dramatycznej i pomnikowej kompozycji jak Call of Ktulu .

To jedna z przyczyn, dla których zawsze będe stawiał na Ride The Lighting. Trzeba tez uczciwie powiedzieć, że to właśnie RtL jest bardziej przemyślana jako całość. To, że ma taki monumentalny i adekawtny finał to raz (trochę szkoda, że "Orion" nie kończy Mastera), a 2 - cała pierwsza strona, która sprawia wrażenie monolitu. Utwory przechodzą logicznie w kolejne i łączy je niesamowicie mroczny klimat.

Wg mnie tylko 2 zespoły w historii muzyki rockowej miały tak mocne 3 pierwsze płyty jak Metallica. Tak obiecujący początek. Black Sabbath i Led Zeppelin.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Moonchild
epka analogowa

PostPosted: 25.10.2012, 17:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja sobie porównam,lepsze utwory na albumie i zobaczymy co wygra(i tak wole MOP)

Na obu płytach jest 8 wałków wybiorę lepszy.

1.Fight
2.Master
3.Bell(minimalnie)
4.Remis
5.Disposable Heroes(minimalnie)
6.Lepper Messiah
7.Creeping
8.Damage INC.
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.10.2012, 18:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Porównywanie RTL i MOP to tak jak dyskusja nad tym, czy lepsze jest Audi, czy BMW.

No właśnie! Nie ma o czym gadać, BMW jest najlepsze (no i Mercedes rzecz jasna) Wink

rafalt104 wrote:
Przy całej sympatii do RtL to jednak na MoP mają swe miejsce najszybsze riffy (Disposable heroes , Damage inc.) .

Dla mnie te riffy jakieś super szybkie nie są (chociaż przyznam że ledwo początek Mastera potrafię na gitarze zmęczyć Wink ) i przy otwieraczu Rtl trochę wymiękają.

Ostatnio dość intensywnie przypominam sobie Mastera i Ride.
To zdecydowanie dwa najlepsze Metallicy w sumie razem z debiutem. Nie ma co do tego wątpliwości.

Myślę że Ride jest jeszcze nieco bardziej surowy, bardziej thrashowy i brak na nim słabszych momentów, utwory są zróżnicowane i porywające. Jest na tym albumie coś świeżego, grupa po raz pierwszy sięgnęła po takie środki wyrazu jak w Bell, Fade czy Ktulu.
Na Masterze są żelazne killery jak Welcome Home czy tytułowy ale nie jest to płyta tak równa. Niestety na stronie B dla mnie jest słabiej, Heroes czy Messiah niestety mnie aż tak nie porywają, Orion już nie ma tej mocy co Ktulu. Master wydaje mi się nieco mniej zróżnicowany. To jest echo Ride, otwieracz na podobnej zasadzie ale moim zdaniem mocy tamtego nie ma (takie bardziej patataj w stylu Ironów), tytułowy też mocny i zapadający w pamięć chociaż nieco bardziej rozbudowany, dalej killerska ballada przechodząca w mocne pierdyknięcie.

Master jest ciut mniej zaskakujący, mniej surowy ale co za tym idzie też bardziej wymuskany pod względem kompozycyjnym. Muzycy nieco dojrzeli. Myślę że uznaje się go za najlepsze dzieło mety min. dlatego że wyszedł w takim momencie kiedy grupa była już bardzo wysoko, ma takie przeboje jak tytułowy czy Welcome home, które poprostu wgryzają się w pamięć. Poza tym jeszcze piękna, rozpoznawalna okładka.

Myślę że gdyby w tym momencie wyszedł Ride on mógłby na tym nieco zyskać. Ale to nieistotne bo oba albumy są wspaniałe. A który lepszy to już co kto woli...
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum