Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ash Ra Tempel/Ashra/Manuel Göttsching/The Cosmic Jokers...
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kośmin
maxi-singel analogowy

PostPosted: 24.06.2007, 13:37    Post subject: Ash Ra Tempel/Ashra/Manuel Göttsching/The Cosmic Jokers... Quote selected Reply with quote

jak zapatrujecie sie na twórczość jednego z najwybitniejszych muzyków na naszej planecie? nowator, eksperymentator, twórca nowych stylów muzycznych, jeden z filarów berlińskiej szkoły elektronicznej... Wybór najlepszego dzieła jest zadaniem niemozliwym, bo praktycznie wszystko czego się dotknął Manuel Göttsching jest po prostu GENIALNE a rozstrzał stylistyczny imponujący. muzyka, o której bardzo mało sie mówi, jest nieslusznie pomijana a przecież nierzadko ciekawsze jest to od wyświechtanych i czasem przereklamowanych mainstreamowych nazw. znacie, lubicie?

http://www.ashra.com/
Back to top
View user's profile Send private message
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 24.06.2007, 16:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja typuje "Blackouts", ale faktycznie, ma w dorobku wiele świetnej muzyki. Manuel jest nieco niedoceniony, prawie jak D. Stewart Wink
Back to top
Bart
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 27.06.2007, 07:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Blackouts jest swietna - tu zgoda. Ja jednak lubie te plyte:

Tylko 3 utwory: Dream, Despair, Desire. Dobre do sluchania do snu.
Bart
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 28.06.2007, 04:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do Cosmic Jokers: znam Galactic Supermarket, Gilles Zeitschiff i The Cosmic Jokers. Zadna z nich jednak mnie do konca nie przekonuje. Za chaotyczne jak dla mnie.
bt
singel analogowy

PostPosted: 17.09.2007, 21:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bart,jeżeli podoba Ci się Dreams and Desire to również powinny Ci się podobać New Age of Earth oraz Innventions for Electric Guitar.Te 2 ostatnie rónież są bardzo spokojne,wyciszone,medytacyjne.Można wręcz powiedzieć,że te trzy tworzą swego rodzaju trylogię.
Back to top
kośmin
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.09.2007, 18:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bart wrote:
Co do Cosmic Jokers: znam Galactic Supermarket, Gilles Zeitschiff i The Cosmic Jokers. Zadna z nich jednak mnie do konca nie przekonuje. Za chaotyczne jak dla mnie.

Jak dla mnie tam żadnego chaosu nie ma, jeśli już to muzykę nazwał bym spontaniczną. Dla mnie wszystkie pięć płyt to arcydzieła i uważam je za najlepsze krautrockowe dokonania.

bt wrote:
Bart,jeżeli podoba Ci się Dreams and Desire to również powinny Ci się podobać New Age of Earth oraz Innventions for Electric Guitar.Te 2 ostatnie rónież są bardzo spokojne,wyciszone,medytacyjne.Można wręcz powiedzieć,że te trzy tworzą swego rodzaju trylogię.

Nigdy bym nie powiedział, że to trylogia. Każdy album jest trochę inny, ciekawe, ciekawe... Co sądzicie o Private Tapes? imho sporo pereł się na nich znajduje.
Back to top
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 29.09.2007, 23:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
Co sądzicie o Private Tapes? imho sporo pereł się na nich znajduje.

Private Tapes jest świetne - choćby za " Ultramarine" i "Eloquentes Wiesel". Średnio jestem nastawiony do wcześniejszych produkcji - spod ART - ale ogólnie może być. Ciekawe są książeczki - wywiady z MG, zdjęcia itp.
Back to top
Andrzej
digipack

PostPosted: 06.12.2007, 18:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie - mogę prosić o jeszcze kilka opinii o Private Tapes? w szczególności chodzi mi o wydawnictwo Best Of Private Tapes (2CD).
Pzdr.
PS. Gdzie można kupić dwie płyty nagrane z Schulze? myślę tu o:
- Friendship,
- Gin Rosé at the Royal Festival Hall.
W generator.pl niestety nie.
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 06.12.2007, 19:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Spróbuj tutaj :

http://www1.gemm.com/item/ASH--RA--TEMPLE/FRIENDSHIP/GML967863106/
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.10.2008, 09:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Indi wrote:
Maciek wrote:
Jaki? Jak to mawiają w gimnazjum - wyje-zaje-jedwa-fajny.
To mocno gitarowy album, na którym gitara wywołuje u słuchacza efekt deja-vu. To mocno gitarowy album, na którym gitara wywołuje u słuchacza efekt deja-vu.
Można powiedzieć, że to pewneog rodzaju gitarowy wynalazek. Może nie na skalę koła, ale małego kółka. Zębatego. Gitarowy to mocno album, na którym gitara efekt deja-vu u słuchacza wywołuje.

Świetnie to ująłeś, Maćku! Trudno się z Tobą nie zgodzić, warto sięgnąć po tę płytę. Jest trochę inna niż pozostałe dokonania Manuela, ale w tym jej siła.

Cure wrote:
O tak, Inventions For Electric Guitar - to zacna płyta. Jedna z najważniejszych płyt lat 70 ubiegłego wieku - moim skromnym zdaniem.

Dla mnie, to od tej płyty wszystko się zaczęło i to "Inventions" rozpoczyna okres właściwy Manuela*. Tak charakterystyczny, tak kosmiczny i taki, jaki wszyscy lubimy.
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 03.11.2008, 09:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

TuThe Private Tapes Vol. 1-5. Powiedzcie mi, warto tego posłuchać czy raczej dać sobie spokój bo to nie dla mnie?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Andrzej
digipack

PostPosted: 03.11.2008, 19:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak w pierwszym czytaniu - daj sobie spokój. Być może się mylę ale to raczej nie dla Ciebie. Kupiłem kiedyś wydawnictwo Best Of Private Tapes (2CD). Jeszcze nie przesłuchałem Embarassed. Co zacznę, to coś mi przeszkadza - chyba musi być klimat do tego odpowiedni.
Pzdr.
Maciek

PostPosted: 04.11.2008, 19:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodku - szczerze Ci odradzam "lekturę" The Private Tapes Vol. 1-5 - to raczej nie Twoja bajka.
Wszystkim innym - gorąco polecam! Smile
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 04.11.2008, 21:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo Panom dziękuję! Tak się składa, że niechcący to ściągnąłem i będę teraz musiał chyba wykasować. Mimo wszystko rzucę uchem, choć nastawiliście mnie odpowiednio. Może na szybkich? Rolling Eyes
Kurcze, sugerowałem się instrumentem - wiadomo (taaa, wiadomo!), że gitarzysta by jakiejś "elektryki" nie grał - a tu taki psikus. No i teraz mam za swoje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maciek

PostPosted: 05.01.2011, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
Czy ktoś miał okazję przesłuchać box "Correlations Complere" Ash Ra? Godne to polecenia?

"Correlations Complete" nie słyszałem, ale słyszałem "The Making of" czyli 60% tego, co znajduje się na wspomnianym przez Ciebie boxie. A jak się do tego dołoży znajomość samego albumu "Correlations" to można powiedzieć, że zna się 100% zawartości boxu Smile

Pierwsze wspomnienie mam takie, że muzyka bardzo fajna, ale jakość dźwięku taka, jakby to nagrywali przy pracująym silniku Robura albo w jakiejś piwnicy w Michałkowicach Smile Odświeżę sobie i dam znać.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum