Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anawa
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 05.02.2012, 10:01    Temat postu: Anawa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polski zespół, którego niemal wszystkie nagrania są po prostu wspaniałe.
A płyta nagrana z Andrzejem Zauchą to arcydzieło polskiego rocka!

I taka grupa nie miała jeszcze swojego tematu na FD ... przykre.
Ale już ma! Smile

Niepewnie idziesz pochylony
Drogą co nigdzie nie prowadzi
Tak jak po fali, tak jak po linie
Jak nad przepaścią idziesz drogą

Nie widzisz ziemi pod stopami
W powietrzu lekko zawieszony
Skupiony nad swych każdym ruchem
W nieostry obraz zapatrzony
Ostrożnie idziesz w dal bez celu
Ostrożnie swym tanecznym krokiem

Jak łatwo serce wpada w gniew
Jak łatwo gniew przechodzi w żart
Jak łatwo widzisz w życiu cel
Jak łatwo stwierdzasz jego brak
Jak lekko tańczysz w tył i w przód
Nie dotykając w tańcu dróg

Jak linoskoczek zręcznie idziesz poprzez świat
Jak linoskoczek zawsze swym cyrkowym krokiem
Jak linoskoczek, jak po linie zawieszonej
Jak linoskoczek nad przepaścią idziesz drogą

Tak jak po fali, tak jak po linie…

Anawa i Andrzej Zaucha w studio krakowskiej telewizji, mini recital zarejestrowany w 1973 roku.

Ostatnio zmieniony przez pesada dnia 05.02.2013, 22:55, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.02.2012, 11:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Występ telewizyjny jest bardzo fajny i jakiś czas temu przypomniał Polakom o tym wcieleniu Anawy, ale na wznowienie płyty na CD przestałem liczyć. Dysponuję tylko kopią i jeśli uda mi się znaleźć, odświeżę sobie za jakieś pół godziny, po Live at George's Club Heńka.
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.02.2012, 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muzycznie skład z Zauchą jest świetny, szczególnie partie instrumentalne. Jednak tekstowo wydają się momentami przesycone pompą, powagą. Trzeba mieć odpowiedni nastrój na przesłuchanie tej płyty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 05.02.2012, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkel napisał:
na wznowienie płyty na CD przestałem liczyć

Nie przestawaj Wink
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.02.2012, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to zaciskam kciuki Wink
remaster

PostWysłany: 06.02.2012, 17:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Majkel napisał:
na wznowienie płyty na CD przestałem liczyć

Nie przestawaj Wink
To może jeszcze rzucisz jakąś przybliżoną datą?
Powrót do góry
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.02.2012, 19:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdybym ją tylko znał, to bym rzucił. The Long and Winding Road
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 06.02.2012, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quasarsphere napisał:
Muzycznie skład z Zauchą jest świetny, szczególnie partie instrumentalne. Jednak tekstowo wydają się momentami przesycone pompą, powagą. Trzeba mieć odpowiedni nastrój na przesłuchanie tej płyty.

Jasne, ze trzeba. W koncu teksty traktują o problemach egzystencjalnych.
Z tego powodu co mlodsi forowicze powinni, byc moze, najpierw "oswoic sie" z lzejszą Anawą,
np. tą z 1970 roku, z Markiem Grechutą.
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 06.02.2012, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkel napisał:
Występ telewizyjny jest bardzo fajny i jakiś czas temu przypomniał Polakom o tym wcieleniu Anawy, ale na wznowienie płyty na CD przestałem liczyć. Dysponuję tylko kopią i jeśli uda mi się znaleźć, odświeżę sobie za jakieś pół godziny, po Live at George's Club Heńka.

Winyl zostal wznowiony na CD dwukrotnie:
- w 1993 roku przez Digiton (DIG 138)
- w 2004 roku jako czesc 5 plytowego boxu Andrzeja Zauchy C'est la vie

Niestety, obydwa wznowienia blyskawicznie wyprzedano i bardzo trudno je upolowac,
w dodatku wersja z boxu Zauchy jest nieco inna od oryginalu, albowiem zawiera kilka nagran w wersjach radiowych.
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.02.2012, 00:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś zgrywkę z winyla, oraz kopię, która pochodziła z kompaktu. Pamiętam, że były pomiędzy nimi różnice w miksie. Chociażby taki 'Abyś Czuł 'rozpoczynał się, i brzmiał trochę inaczej. Ja jednak wolę wersję winylową.
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.02.2012, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anawa z Zauchą to naprawdę fajny album, aczkolwiek jego "wielkość" jest nieco przemitologizowana. Moim skromnym zdaniem równoległe działania Grechuty z WIEM łykały dokonania Anawy bez popitki. Niemniej - słucha się przyjemnie i chętnie kupiłbym wznowienie na CD. Jak ja żałuję, że nie kupiłem wznowienia Digitonu - nie ma chyba polskich CD, które byłyby lepszymi lokatami kapitału.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 08.02.2012, 11:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na "Magii Obłoków" jest po prostu więcej miejsca na improwizacje. Nie oznacza to wcale, że muzycy ze składu Anawy byli gorszymi improwizatorami niż instrumentaliści z "WIEM"(wystarczy posłuchać utworów "Abyś Czuł", "Ta Wiara" czy "Uwierz w Nieznane"). Po prostu koncepcja muzyki była nieco inna- na Anawie z Zauchą głównie wokalna, na "Magii" wokalno- instrumentalna. I dobrze, bo Zaucha miał ogromne możliwości wokalne, więc błędem byłoby ich nie wykorzystywać.
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 08.02.2012, 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anawa z tandemem Jan Kanty Pawluśkiewicz - Marek Grechuta byla bardzo dobra.
Okazalo sie jednak, ze Anawa z JKP, bez Grechuty, potrafi jeszcze bardziej podniesc swoj poziom,
natomiast Anawa bez JKP, za to z Grechuta, juz nie bardzo.
I chociaz Grechucie udalo sie skompletowac sklad alternatywny dla Anawy,
wraz z zespolem Wiem, to jednak zastepcy Pawluskiewicza juz nie znalazl.
Zreszta sam Grechuta mial chyba tego swiadomosc, bo Szaloną lokomotywe nagrali znowu wspolnie.
Jesli dolozyc do tego spora przewage wokalna Zauchy nad Grechuta,
to oczywistym staje sie prymat Anawy nad Wiem.
Co wcale nie umniejsza dokonan Grechuty z tym drugim zespolem,
albowiem w obliczu arcydziela wyblaknie nawet bardzo dobra plyta.
Powrót do góry
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 08.02.2012, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quasarsphere napisał:
Miałem kiedyś zgrywkę z winyla, oraz kopię, która pochodziła z kompaktu. Pamiętam, że były pomiędzy nimi różnice w miksie. Chociażby taki 'Abyś Czuł 'rozpoczynał się, i brzmiał trochę inaczej. Ja jednak wolę wersję winylową.

Najprawdopodobniej byla to kopia CD z boxu Zauchy, bo wlasnie tam "Abys czul" jest w wersji radiowej.
Powrót do góry
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 08.02.2012, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno Zaucha był o niebo lepszym wokalistą niż Grechuta, patrząc z punktu widzenia techniki, skali, możliwości interpretacyjnych itd. Z drugiej strony wnosił do tandemu z Pawluśkiewiczem bez porównania mniej niż Grechuta, jeśli chodzi o kompozycje.Pawluśkiewicz na Anawie skomponował wszystkie utwory i jak zwykle w takich przypadkach bywa, mimo że większość jest wybitna, trafiały mu się ewidentne zapchajdziury (np. nijaka „Widzialność marzeń”). Tutaj zabrakło właśnie drugiego kompozytora w postaci Grechuty Więc dla mnie wychodzi idealna równowaga- równie wysoko oceniam „Korowód” jak Anawę z Zauchą. „Magię” nieco niżej, mimo że jest oczywiście najbliższa estetyce rocka.„Magia” natomiast zdecydowanie najbardziej podoba się obcokrajowcom ze wszystkich projektów Pawluśkiewicz/Grechuta. Powód jest prosty- jest w dużej mierze instrumentalna, a inne płyty sporo tracą, gdy nie rozumie się tekstów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: