Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Deep Purple
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stranger
singel analogowy

PostPosted: 20.10.2014, 12:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeżeli wierzyć TR to:
Legenda znów w Polsce - Deep Purple pojawi się w naszym kraju i zaprezentuje się w łódzkiej Atlas Arenie. Koncert odbędzie się w październiku przyszłego roku.
"Smoke on the Water", "Soldier of Fortune", "Perfect Strangers" oraz wiele innych kultowych utworów na żywo - 25 października 2015 roku w Łodzi. Legenda rocka Deep Purple wystąpi w Polsce na jedynym koncercie.

Po ogromnym sukcesie lutowych występów, zespół postanowił wrócić do naszego kraju, tym razem zagrają w łódzkiej Atlas Arenie. Nie jest już tajemnicą, że muzycy pracują nad nową, dwudziestą w ich dorobku płytą studyjną i nie ma się co dziwić, krążek ”Now What?!” podbił serca fanów i pokazał, że zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i jest w świetnej formie.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 03.11.2014, 11:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

W weekend obejrzałem dwa koncerty Purpli z orkiestrą. Pierwszy, nowy dla mnie, z 2011 roku z Montreux i drugi, chyba dobrze większości znany z 1999 roku. Występ sprzed 15 lat pod wieloma względami uważam za najlepszy (z tych oficjalnie wydanych - innymi nie zawracałem sobie głowy) koncert Deep Purple z orkiestrą i bije on na głowę nie tylko wykonanie Concerto for Group and Orchestra z 1969 roku, ale jak się okazuje - również późniejsze romanse purpurowych z klasykami. Oczywiście orkiestra orkiestrze nie równa, bo wiele zależy od jej składu, dyrygenta czy granego repertuaru, no ale jak już grają, to porównania jakoś same się pojawiają.

Chciałem jednak o czymś innym Wink. Oglądając materiał z Montreux zwróciłem uwagę na niesamowitą radość i świetną formę Paice'a, który obijał swoje gary aż miło było patrzeć i słuchać. Glover też zdaje się być w świetnej formie i wnioski te wyciągam nie tylko na podstawie coraz dłuższych włosów niektórych muzyków Wink. Kolejny krzyżyk na karku najbardziej zdaje się ciążyć Gillanowi, u którego widać zmęczenie (być może chwilowe) i który kombinuje wokalnie jak może, ale wyciąga już coraz mniej rzeczy. W sumie nie ma się co dziwić, bo to naturalny proces, ale jakoś mnie to zasmuciło, tak po ludzku. Różnicę widać też u najmłodszego Morse'a, który mimo nadrabiania wieku swoim image coraz mniej kojarzy się z młodziutkim Indianinem. I teraz tak trochę inaczej na nich patrzę. Wydawało mi się, że przez ostatnich 10-15 lat nic się u nich nie zmieniło, w XXI wieku widziałem ich na żywo 3 razy i cały czas myślałem, że są tak samo sprawną maszynką koncertową jak np. dużo młodsze U2 czy nawet Metallica i pograją jeszcze z 10 lat, a to przecież różnica jednego pokolenia i niektórym z purpurowych w przyszłym roku studnie 70 lat. W tym kontekście radość i wyczekiwanie nowej płyty i trasy stały się u mnie nagle jakby większe, bo choć do niedawna gościli w Polsce co chwilę i to niekiedy w zaskakujących miejscach, to trzeba sobie zdać sprawę, że jeden z najważniejszych rockowych zespołów pomału dojeżdża do mety.
Cure
remaster

PostPosted: 03.11.2014, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
... to trzeba sobie zdać sprawę, że jeden z najważniejszych rockowych zespołów pomału dojeżdża do mety.

Przełożyć to można na wszystkie, jeszcze funkcjonujące, zespoły powstałe w latach 60.
To już ostatni dzwonek na duże trasy pod nazwami bandów.
Za chwilę zostaną niewielkie (akustyczne?) koncerty dziadków w klubach, ew. solowe występy, raz na miesiąc (np. patrz Anderson, który na jednym z ostatnich koncertów stracił głos, ale publiczność śpiewała kawałki za niego).
Back to top
Maciek

PostPosted: 03.11.2014, 11:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Przełożyć to można na wszystkie, jeszcze funkcjonujące, zespoły powstałe w latach 60.

Ale nie każdy z tych zespołów zagrał w Polsce w XXI wieku kilkanaście naprawdę dużych koncertów, często wyprzedając hale Wink Chodziło mi o to, że częstotliwość z jaką u nas grało Deep Purple (chwała im za to!) sprawiła, że myślałem o nich jak o zespole, który zawsze będę miał w zasięgu ręki Smile Trzeba też przyznać, że wstydu swoimi koncertami raczej nie przynosili.
No i obstawiam, że jak już zakończą działalność, to raczej wszyscy odejdą solidarnie na emeryturę, a nie rozjadą się w solowe trasy Wink
Cure
remaster

PostPosted: 03.11.2014, 11:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

No i obstawiam, że jak już zakończą działalność, to raczej wszyscy odejdą solidarnie na emeryturę, a nie rozjadą się w solowe trasy Wink

Morse na pewno jeszcze pociśnie chwilę gdzieś na boku.
Co do pozostałych - zgadzam się Cool
Back to top
stranger
singel analogowy

PostPosted: 06.11.2014, 00:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam nadzieję, że doczekają okrągłej rocznicy (złote gody) i zagrają koncert z udziałem wszystkich byłych (oprócz wiadomych...) i obecnych członków kapeli - to było by super zakończenie działalności - o ile Panowie myślą o takowej Wink
Back to top
Maciek

PostPosted: 06.11.2014, 10:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Taki koncert to bardzo fajny pomysł, tylko nie wiem czy ochrona wpuści Blackmoora w przebraniu elfa Wink
stranger
singel analogowy

PostPosted: 06.11.2014, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z niedawnego wywiadu z Blackmorem: Od jakiegoś czasu jestem w kontakcie z Ianem Gillanem i ustaliliśmy, że być może w którymś momencie zagram z Deep Purple dwa, trzy koncerty, aby sprawić fanom radość, przywołać wspomnienia. - to fragment wywiadu sprzed jakiś 3 miesięcy, więc może jeszcze nie wszystko stracone Rolling Eyes
Back to top
Maciek

PostPosted: 06.11.2014, 13:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wypada zatem trzymać kciuki za powodzenie akcji.
Ciekaw jestem bardzo czy Blackmoore jeszcze pamięta jak sypać węgiel do pieca Wink
stranger
singel analogowy

PostPosted: 06.11.2014, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

David Coverdale, Glenn Hughes, Joe Lynn Turner, Ian Gillan i Blackmoore na jednej scenie Shocked i na bis takie "Smoke on the water" płynnie przechodzące w..."Still of the night", a to z kolei w "Soldier of fortune" wszyscy się dobrze bawią Smile kurde! rozmarzyłem się Very Happy
Back to top
Maciek

PostPosted: 06.11.2014, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Być może na wszelki wypadek czekają z realizacją tego projektu do momentu, w którym uścisk ich rąk nie będzie już na tyle silny, żeby po koncercie wszyscy się nawzajem mogli podusić Wink
Crowley
digipack

PostPosted: 06.11.2014, 20:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba w ubiegłym miesiącu (albo jeszcze miesiąc wcześniej) czytałem w Teraz Rocku wywiad chyba z Ianem Paicem albo Rogerem Gloverem na temat koncertu dla Jona Lorda i ewentualnego udziału w nim Richiego. Wypowiadał się w nim dość krytycznie o jakiejkolwiek współpracy z Blackmorem.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 06.11.2014, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

To był Gillan. Powiedział, że nie ma opcji powrotu Blackomore'a do Purpli.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cure
remaster

PostPosted: 06.11.2014, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
To był Gillan. Powiedział, że nie ma opcji powrotu Blackomore'a do Purpli.

Czyli dalej Ryczemu zostaje granie po spelunach dla 100-120 osób.
Back to top
stranger
singel analogowy

PostPosted: 06.11.2014, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż...może panowie (póki co) nie doszli do porozumienia. Mam nadzieję, że jednak kiedyś to nastąpi Smile
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next
Page 12 of 14

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum