Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Deep Purple
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 11.10.2016, 18:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
A właśnie, zapomniałbym o Live in California 74, które również bardzo lubię - zwłaszcza z obrazkami Wink

No, ale California Jam to był występ bardzo konceptualny.

Najpierw preparowanie gitary:

http://eil.com/shop/moreinfo.asp?catalogid=579510

... w duchu dwudziestowiecznej szkoły awangardy:

http://preparedguitar.blogspot.com.es/2013/04/keith-rowe-gear.html

... następnie zakończenie koncertu przy użyciu helikoptera, inspirowane słynnym Helikopter-Streichquartett Stockhausena:

https://en.wikipedia.org/wiki/Helikopter-Streichquartett

Powiedzmy sobie wprost - to nie jest muzyka łatwa.

Wink

Ostatnio zmieniony przez jay.dee dnia 22.01.2017, 20:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pereks
kaseta FeCr

PostWysłany: 11.10.2016, 19:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...ciekawy wywiad z Ianem Gillanem;

http://www.fabrykazespolow.pl/wywiad/item/109335-ian-gillan-gdy-jestem-wsrod-polakow-dostrzegam-ten-szczegolny-dar-pozytywnego-myslenia
Powrót do góry
jay.dee
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 11.10.2016, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jay.dee napisał:
LIVE

1. ostatnia trasa Mark III z 1975 roku, czyli Final Concerts, Made in Europe, etc
2. europejska trasa Mark II z 1970 roku, czyli Live in Stockholm
3. Highway Star i Lazy z Made in Japan

Spojrzałem na półkę, żeby upewnić się, czy nic istotnego nie przeoczyłem, i znalazłem te dwa zacne zestawy z BBC:

Powrót do góry
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.10.2016, 06:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I ja również przyłączam się do opinii, że Burn to podium w studyjnej purpurowej dyskografii. Cenię wyżej nawet od Fireball i Perfect Strangers. Tylko ostatni numer bym wywalił i zaorał Smile
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.01.2017, 18:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za niecałe 3 miesiące premiera nowego albumu Deep Purple. Pierwszy singiel (trochę dziwny) jest już dostępny od paru tygodni: https://www.youtube.com/watch?v=IfmXD90VWsg
Crowley
digipack

PostWysłany: 22.01.2017, 20:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za pierwszym razem mi nie podszedł ale teraz zawsze się cieszę, jak leci w radiu. Zwrotki baaardzo mi przypominają drugą, szybką część One of These Days. Tylko od jakiegoś czasu Gillan wydaje mi się zdecydowanie najsłabszym ogniwem w tym zespole, a jego maniera i głos zaczynają mnie denerwować. Może to po tym, jak zobaczyłem go w końcu na żywo, paradującego w piżamie po scenie.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.01.2017, 22:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
I ja również przyłączam się do opinii, że Burn to podium w studyjnej purpurowej dyskografii. Cenię wyżej nawet od Fireball i Perfect Strangers. Tylko ostatni numer bym wywalił i zaorał Smile

Lubię A200, fajny jest, syntezatorowy.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 12.03.2017, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drugi singiel:
https://youtu.be/HzavoVQhlOA

Jeśli reszta materiału będzie trzymała podobny poziom, będzie dobrze.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 13.03.2017, 07:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiedzmy, ze nieźle.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.04.2017, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku tygodni jestem atakowany zewsząd poniższą reklamą. Nie wytrzymałem w końcu i pomęczę nią również wasze oczy. Na dodatek coś mi się wydaje, że szata graficzna nie będzie tu wcale najsłabszą stroną.
Ritchie, co poszło nie tak? Rolling Eyes

B.J.
box

PostWysłany: 03.04.2017, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

7 krasnoludków Question
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 17.06.2017, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygłoszę teraz niepopularną opinię Wink Od dłuższego czasu moim ulubionym albumem Deep Purple jest "Come Taste the Band". Świetne połączenie hard rocka i funku, oraz naprawdę dobre kompozycje. Nie przeszkadza mi brak Blackmore'a, który zresztą kompletnie nie sprawdzał się w takiej stylistyce (vide "Stormbringer"). Za to Tommy Bolin idealnie się w niej odnajdywał, co nie powinno dziwić, skoro nagrywał z Billym Cobhamem i Alphonso Mouzonem Wink I jeszcze ten świetny duet wokalny Coverdale/Hughes - pierwszy śpiewający bardziej bluesowo, drugi soulowo (niedługo później Hughes nagrał stricte funkowo-soulowy album "Play Me Out", mało znany, a według mnie rewelacyjny).

Ogólnie uważam, że Deep Purple wydało więcej przeciętnych i słabych albumów, niż dobrych. Poza "CTtB" bardzo lubię także "In Rock", "Fireball", "Made in Japan", "Burn", "Made in Europe" i "Perfect Strangers". Fantastyczne są także DVD "Live in Concert 72/73" i "Live in California 74". Nieco mniej, ale też lubię longplaye "Deep Purple" i "Machine Head". Reszta dyskografii mogłaby dla mnie nie istnieć Wink A obecne poczynania zespołu tylko szargają jego nazwę.
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.06.2017, 17:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szargają bo brak w ich muzyce funku Razz
Tarkus

PostWysłany: 16.04.2018, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś jest zainteresowany, wychodzi trzypłytowa reedycja "Butterfly Ball And The Grasshopper's Fest" Glovera. Druga płyta to w połowie alternatywne miksy, a w połowie Butterfly Ball Radio Special, bardzo rzadka rzecz podobno. Natomiast CD3 to replika EP-ki "Love Is All". Cena przystępna - 20 funtów. Niby mam starą wersję, ale zastanawiam się czy się i na to nie dać skusić.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tarkus

PostWysłany: 20.04.2018, 10:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka - dziś mija dokładnie pół wieku od pierwszego występu Deep Purple (w duńskim Tastrup).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

Skocz do: