Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pink Floyd
Idź do strony 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.04.2007, 19:27    Temat postu: Pink Floyd Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No... nie mogłam się powstrzymać, żeby nie założyć tego wątku Twisted Evil.
Jestem zupełnie skażoną tym zespołem Very Happy.
Zapraszam do dyskusji Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
B.J.
box

PostWysłany: 15.04.2007, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to ta kapela, która zrobiła muzę do takiej kreskówki z cegłami?
;)

To była moja druga muzyczna miłość - po Yazoo :)
Ale ta była znacznie dojrzalsza. Miałem wszystkie płyty gdzieś tak do Momentary Lapse Of Reason. I do drugiej Watersa.
Z tego wszystkiego najlepszy jednak był skład z Sydem, a z późniejszych plyt najlepsza jest Wish You Were Here.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.04.2007, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja hmm... słyszałam wszystkie studyjne płyty Floydów, poza tym zdecydowaną większość solowych płyt muzyków oraz niezliczoną ilość bootlegów, tak Pink Floyd jest moją prawdziwą miłością Wink.
Zespołem interesuję się w zasadzie od niedawna, coś ok. + / - 3 lat i od tamtej pory pochłaniam dosłownie wszystko co stanie na mojej drodze Wink.

Mój ulubiony okres twórczości zespołu to właśnie okres "rządów" Rogera, post-watersowy okres w ogóle mi nie podchodzi, AMLOR w moim odczuciu to najgorsza płyta nagrana pod tym jakże wspaniałym szyldem- Pink Floyd, TDB to już o wiele lepszy album od swojej poprzedniczki, aczkolwiek w dalszym ciągu tylko (albo aż) dobry, jak na Pink Floyd.
Okres Sydowy bardzo lubię, Pipier ma w sobie magię nie do opisania, późniejsze płyty zresztą też, ale na Piperze występuje ten szczególny rodzaj magii, kiedy to człowiekowi cieszy się dziób na samą myśl Wink.

B.J. napisał:
Czy to ta kapela, która zrobiła muzę do takiej kreskówki z cegłami?

Dokładnie.... fajna bajka, prawda? Coś na wzór chińskich kreskówek Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
B.J.
box

PostWysłany: 16.04.2007, 08:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kasia S. napisał:
(...)
Okres Sydowy bardzo lubię, Pipier ma w sobie magię nie do opisania, późniejsze płyty zresztą też, ale na Piperze występuje ten szczególny rodzaj magii, kiedy to człowiekowi cieszy się dziób na samą myśl ;).

Ostatnio przesłuchałem parę bootlegów pod kątem Syda - również nagrania z Floydami. Przy okazji dowiedziałem się, że pierwotny monofoniczny mix The Piper... nigdy oficjalnie nie był wznawiany, a ponoć jest godny uwagi bardzo. Jeśli ktoś wie skąd go wziąć, będę wdzięczny za info.
Radek
Gość

PostWysłany: 16.04.2007, 08:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Przy okazji dowiedziałem się, że pierwotny monofoniczny mix The Piper... nigdy oficjalnie nie był wznawiany, a ponoć jest godny uwagi bardzo.

Był, był... w 1998 r. wyszła jakaś limitowana edycja. Niestety, nie mam.
Powrót do góry
Jos
Gość

PostWysłany: 16.04.2007, 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radek napisał:

Był, był... w 1998 r. wyszła jakaś limitowana edycja. Niestety, nie mam.

Potwierdzam, był. Czytałem recenzję w Tylko Rocku, w której to autor rozpływał się w zachytwach i zachęcał do kupna, argumentując że wersja stereo przy wersji mono to popelina.

Pzdr
Jos
Powrót do góry
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.04.2007, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, również słyszałam o takim czymś, jednak nie posiadam... ale (jak ja lubię to słowo) zorientuję się Wink.
W zarazie czego napiszę.
Powrót do góry
Radek
Gość

PostWysłany: 16.04.2007, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mała poprawka.
Sprawdziłem: zremasterowana wersja mono ukazała się o rok wcześniej, niż podałem - w 1997 r. (czyli w 30. rocznicę wydania). Tak wygląda jej okładka:
Powrót do góry
Szalony Gronostay
Gość

PostWysłany: 17.04.2007, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kompletnie nie trawię. Przeegzaltowane, fatalne wykonawczo i nudne jak flaki z olejem łajno z pseudofilozoficznymi tekstami. Najpierw śmieszne pioseneczki dla dzieciaków na przemian z 'psychodelicznymi odlotami', którą swą awangardowością maskowały twórczą niemoc, później już tylko nuuuda. Nie chce mi się o tym pisać. Fuj.
I jeszcze ten swoisty wpieniający kult otaczający grupę Confused
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.04.2007, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mówisz o Piperze, czy o Flojdach po całości? Jak to drugie, to zaprawdę powiadam ci, synu - zgrzeszyłeś, bluźnisz i wybiczujemy cię szczypiorkiem Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
buubi
singel analogowy

PostWysłany: 17.04.2007, 23:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Mówisz o Piperze, czy o Flojdach po całości? Jak to drugie, to zaprawdę powiadam ci, synu - zgrzeszyłeś, bluźnisz i wybiczujemy cię szczypiorkiem Smile

I solą ! Solą posypiem !! Zapomniałeś o soli !!! Wink
Powrót do góry
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.04.2007, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej pisze o "Piperze...", ale to chyba nie powstrzyma nas od wykonania zamierzonego biczowania, co nie? Wink

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 18.04.2007, 10:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szalony Gronostay napisał:
...łajno...

Ciekawa wypowiedź, choć niezbyt czytelna - patrz poprzednie komentarze. Gusta są sprawą subiektywną. Trochę mnie jednak dziwi aż tak radykalna opinia o debiucie płytowym Floydów. Aranże, brzmienie i przede wszystkim melodyka tamże jest unikalna i pełna inwencji - więc z zarzutem maskowania twórczej niemocy awangardowością zgodzić się nie mogę. Oczywiście nie musi to wcale do Ciebie trafiać, ale ja wolę szaleństwo Barretta od szaleństwa Gronostaya.
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.04.2007, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziwne, że nikt z Was nie załapał, że to żart. Przecież Szalony Gronostay wyraźnie napisał w wątku "Poznajmy się bliżej":
Szalony Gronostay napisał:
Gdy mam wymienić najukochańsze przeze mnie grupy, wymieniam swoją Wielką Szóstkę, czyli (chronologicznie Wink) Pink Floyd, King Crimson, Black Sabbath, Celtic Frost, Therion i Ulver.

Wytłuszczenie moje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
B.J.
box

PostWysłany: 18.04.2007, 12:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ohydna prowokacja! Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  Następny
Strona 1 z 89

Skocz do: