Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Bezludna wyspa
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kośmin
maxi-singel analogowy

PostPosted: 03.03.2017, 18:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
2066 and Then to typowy heavy progressive, który nie ma nic wspólnego z krautrockiem bo ten to Faust, Guru Guru czy Can. Prog Archives tu akurat IMO się nie myli.

dokładnie - heavy/hard progressive
dobra muza
Back to top
View user's profile Send private message
kośmin
maxi-singel analogowy

PostPosted: 03.03.2017, 18:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
jay.dee wrote:
No ale chyba to oczywiste, że kraut- czy italo- są terminami zdecydowanie bardziej geograficznymi niż stylistycznymi. Przynajmniej ja ich w takim sensie używam.

W przypadku italo to może geograficznymi, ale kraut to jednak pewna stylistyka, bez wpływów bluesa, bez tych anglosaskich brzmień. Stąd takie zespoły jak Can, Faust, Neu!, Amon Duul to właśnie 100% krautrock.

plus np. francuski Lard Free - piękny kraut
Back to top
View user's profile Send private message
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 03.03.2017, 20:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
wg mnie sama idea płyt na "Bezludną Wyspę" zakłada, że nie jest to zestawienie płyt najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych, tylko takich, z których słuchania czerpiemy największą przyjemność. Nie wiem, czy inni to tak różnicują, ale u mnie Top 20 płyt, które uważam za najwybitniejsze w historii rocka i jazzu różniłby się w ładnych paru punktach od płyt na "bezludną wyspę". Dlatego mnie Locanda w ogóle nie dziwi - jest to muzyka skrajnie nieoryginalna (zestawienie stylistyki Banco i Genesis), epigońska, nie mająca absolutnie żadnego znaczenia nawet w historii tak peryferyjnego w sumie gatunku jak włoski rock progresywny. No, ale co poradzę, słucham jej zawsze z ogromną przyjemnością. Do Top 21 jej nie wstawiłem, ale w setce pewnie by się zmieściła.

Bardzo dobrze to ujales Jarku, absolutnie sie z Toba zgadzam. Nie bralbym na "bezludna wyspe" mojej Top 20/21, bo w sumie bylyby to tylko i wylacznie klasyki brytyjskiego prog-rock z lat 1970-73. Na bezludna wyspe wzialbym przekroj tego czego slucham, a nie tylko plyty z jednego gatunku.
Poza tym trafiles w 10-tke jesli chodzi o wybor plyt "z których słuchania czerpiemy największą przyjemność". Dlatego tez na bezludna wyspe wzialbym Stormy Six, a nie Locanda delle Fate.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum