Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przetrwają najsilniejsi - THE BEATLES
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 11.04.2007, 18:17    Temat postu: Przetrwają najsilniejsi - THE BEATLES Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DYSKOGRAFIA:

Please Please Me (1963)
With The Beatles (1963)
A Hard Day's Night (1964)
Beatles for Sale (1964)
Help! (1965)
Rubber Soul (1965)
Revolver (1966)
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
Magical Mystery Tour (1967)
The Beatles (1968)
Yellow Submarine (1969)
Abbey Road (1969)
Let It Be (1970)
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 11.04.2007, 18:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PODSUMOWANIE:

1. Abbey Road (1969)
2. The Beatles (1968)
3. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)

4. Magical Mystery Tour (1967)
5. Revolver (1966)
6. Let It Be (1970)
7. A Hard Day's Night (1964)
8. Help! (1965)
9. Rubber Soul (1965)
10. With The Beatles (1963)
11. Please Please Me (1963)
12. Beatles for Sale (1964)
13. Yellow Submarine (1969)
Pepper
cylinder Edisona

PostWysłany: 30.05.2007, 07:20    Temat postu: Re: Przetrwają najsilniejsi - THE BEATLES Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indi napisał:
DYSKOGRAFIA:

Please Please Me (1963)
With The Beatles (1963)
A Hard Day's Night (1964)
Beatles for Sale (1964)
Help! (1965)
Rubber Soul (1965)
Revolver (1966)
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
Magical Mystery Tour (1967)
The Beatles (1968)
Yellow Submarine (1969)
Abbey Road (1969)
Let It Be (1970)

1White album
2 Abbey road
3 Sgt pepper
4 A hard day's night
5 Help
6 Magical mystery tour
7 Revolver
8 Rubber soul
9 Let it be
10 Please please me
11 With the beatles
12 Yellow submarine
13 Beatles 4 sale
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 22.11.2007, 13:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie to wygląda tak:

1. White Album
...przepaść...
2. Sgt. pepper's
3. Magical Mystery Tour
4. Abey Road
5. Revolver
6. Past Masters 2
7. Let It be
8. Help
9. A Hard Days Night
10. Rubber Soul

11. Past Masters 1
12. Beales For sale
13. Please Please Me
14. Yellow submurine
15. With The Beatles

Uwzględniam Past Mastersy bo to w sumie autorski materiał nie dostępny nigdzie indziej - dopełnienie dyskografii.

Jako, że to jest mój ulubiony zespoł podam jeszcze moją dziesiatkę solowych poczynań Żuków:

1. Plastic Ono Band
2. All Things Must Pass
3. Imagine
4. Walls & Bridges
5. Ram
6. Back To The Egg
7. Wild Life
8. Living In the Material World
9. Mind Games
10. Memory Almost Full
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.11.2007, 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A u mnie
1.Revolver
2.Abbey Road
3.Magical Mystery Tour (wydanie amerykańskie)

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 22.11.2007, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojtku, a Sierżant Pieprz?
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.11.2007, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potem.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
starman5695
cylinder Edisona

PostWysłany: 15.08.2020, 11:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Moje typy:
1. White Album
2. Revolver
3. Abbey Road
4. Rubber Soul
5. Magical Mystery Tour

John Lennon
Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.08.2020, 13:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

starman5695 napisał:
Witam,
Moje typy:
1. White Album
2. Revolver
3. Abbey Road

Zgadzam się, choć kolejność nie ma dla mnie znaczenia.
Powrót do góry
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.08.2020, 13:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ja jestem jakimś wybitnym antytalentem w dziedzinie wyszukiwarek, czy też nie było żadnej strzelanki (w sensie wątku "Nie ma mocnych") do Beatlesów? Shocked
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 15.08.2020, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie wyniki strzelanki - przeniesione jeszcze z czasów poprzedniego forum (o którym jednak nic nie wiem) - masz wyżej. Wink Widać jest to taka oczywistość, że nikomu nie przyszło do głowy przeprowadzić nową edycję.
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.08.2020, 13:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, ale mi chodzi o wątek "nie ma mocnych", który rządzi się innymi zasadami (i na pewno inne wyniki generuje). Ostatnie strzelanki, do LedZepów i Kultu, to był właśnie ten wątek, a nie "przetrwają najsilniejsi". Zresztą wszystko jedno, 2007 to było dość dawno.
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 15.08.2020, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W historii forum było kilka różnych systemów - Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć, Przetrwają najsilniejsi - ale to wszystko sprowadza się do kategorii "strzelanka".
I&I
remaster

PostWysłany: 15.08.2020, 19:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

starman5695 napisał:
Witam,
Moje typy:
1. White Album
2. Revolver
3. Abbey Road
4. Rubber Soul
5. Magical Mystery Tour

Sam miód. Jestem za. Ale kolejność, tak jak w przypadku crescenta, nie gra specjalnie roli.
Powrót do góry
starman5695
cylinder Edisona

PostWysłany: 02.09.2020, 11:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indi napisał:
PODSUMOWANIE:

1. Abbey Road (1969)
2. The Beatles (1968)
3. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)

4. Magical Mystery Tour (1967)
5. Revolver (1966)
6. Let It Be (1970)
7. A Hard Day's Night (1964)
8. Help! (1965)
9. Rubber Soul (1965)
10. With The Beatles (1963)
11. Please Please Me (1963)
12. Beatles for Sale (1964)
13. Yellow Submarine (1969)

Dodaję ciekawą recenzję Bartka Koziczyńskiego "Abbey Road" z TerazMuzyka:

W tym miejscu kończy się skala. Przydałoby się gwiazdek sześć. Biorąc pod uwagę cudzysłów, w jaki wzięty był Sgt. Pepper’s i rozstrzelony charakter Białego albumu – Abbey Road to absolutnie najlepsza płyta Beatlesów. Być może arcydzieło numer jeden w historii rocka. The Beatles po raz ostatni zebrali się w komplecie (materiał Let It Be powstał wcześniej) i pokazali za co naprawdę ich cenimy. Za bezgranicznie piękne piosenki.

Widać to tym bardziej, że dostajemy je bez dopalaczy. Nie ma tu przesadnej ilości wymyślnych produkcyjnych sztuczek. Nie ma dzikich poszukiwań stylistycznych. Liczą się melodie. Kompozycje, pełne zaskakującej – zważywszy na schyłkowy etap kariery – świeżości i energii. Zacznijmy od tego, że znormalniał nawet największy kombinator, Harrison. Zamiast błądzić po Indiach, przedstawił cudo pod tytułem Something. Prostą, acz kunsztowną balladę – orkiestrowo podbarwioną przez Martina, choć najważniejszy jest w niej bas (w ogóle płyta basem stoi) i solowe partie gitary wstawiające solówko-motywy. Równie atrakcyjnie wypada druga kompozycja gitarzysty, Here Comes The Sun. Też podbarwiona orkiestrowo, tyle że z szybszym tempem i półakustyczną aranżacją. Ale, ale... Pewnie poczuł się także Ringo Starr, przygotowując Octopus’s Garden – pyszną, trochę submarinową (jest nawet podwodne bulgotanie), beztrosko przebojową piosenkę.

Skoro ci dwaj poradzili sobie tak dobrze, to trudno znaleźć przymiotniki dla roboty Lennona i McCartneya. Ten pierwszy odpowiada przede wszystkim za dwa klasyczne czady. Otwierający album Come Together z wokalnym „szurnięciem” na początku (podobno to wyciszone shoot me), ciężkim refrenem i psychodeliczną solówką... Oraz I Want You (She’s So Heavy) ze znakomitym riffem na otwarcie, balladowym środkiem i repryzą owego riffu majestatycznie kończącą tych siedem minut. McCartney znów uderzył z flanki wodewilowo-musicalowej, z jeszcze większą lekkością niż zwykle. Zabawny Maxwell’s Silver Hammer (śmieje się nawet w trakcie śpiewania pan wokalista) to coś, co po prostu narzuca się do nucenia. Genialnym pomysłem było podłożenie pod refren odgłosów metalicznych uderzeń, a świeżo zakupiony przez Harrisona klawisz Mooga wprowadza niesłyszany wcześniej u Beatlesów klimat. Ballady z lat 50. posłużyły Paulowi z kolei za inspirację Oh! Darling. Przebił oczywiście pierwowzory, w dodatku zaśpiewał to z niebywałą ekspresją.

Na drugiej stronie winylu najważniejsze zaczyna się od trzeciej pozycji. Piosenka You Never Give Me Your Money otwiera „medley” czy też suitę, a przy tym sama jest wieloczęściowa, złożona z kilku odmiennych (dorzucało się trzech kompozytorów) części. W Sun King słychać psychodeliczne harmonie wokalne i przestrzenną gitarę (Albatros się kłania) – pseudohiszpańskie słowa nadają temu leniwy klimat wakacji. Dalej mamy kilka miniaturek, nieco słabszych, z których najważniejsza jest Golden Slumber – preludium wprowadzające Carry That Weight. Bardzo ważną kompozycję. Pojawia się w niej jeden z tych wielkich beatlesowskich refrenów, w rodzaju All You Need Is Love, ale czuć pewną melancholię, czuć że to finał... Choć prawdziwym finałem jest The End – zaczynający się czadowo i nieco chaotycznie, a kończący w klimacie lirycznym. Doklejone po tym wszystkim dziwne, gwałtownie urwane 20 sekund Her Majesty tylko podkreśla pustkę, jaka następuje, gdy skończymy słuchanie. Beatlesi nie dali nam nic więcej. [2009]

John Lennon
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: