Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tangerine Dream
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 05.12.2007, 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie jestem typem - jak śpiewał śp. Wojtek Skrowroński "Ja to się cieszę byle czym" , no może troszkę, Wink , ale jedno jest pewne, że mi szkoda czasu czy energii na dywagacje - czy to jest mp3, OGG, FLAC, Wav, SHN. APE, WMA, MPC itd. Wolę na to machnąć zwyczajnie ręką. Jak utwór nie jest drastycznie przycięty, nie brzmi jakby spod poduszki to słucham. A mogę każdego zapewnić, iż zaczynałem od właśnie winyli, kaseciaków, potem były CD, DVD a z plikami z komputera zetknąłem się na końcu. Tak więc ignorantem ze stadem słoni na moich uszach nie jestem. Very Happy Zbieram bootlegi od ładnego kawałka czasu i sporo wiem o jakości dźwięku. Są bootlegi Crimson, Floydów czy Softów, że czy mp3, FLAC - czy włoski CD - brzmi to i tak do ...pewniej części ciała. Nadrabianie miną niewiele pomoże.

Nie znaczy, że nie szanuję tych, którzy dbają o każdy detal swojej kolekcji - i w sposób natchniony eliminują "najsłabsze ogniwa". Jednak sorry, ale w kółko powtarzane FLAC to brzmi super i "żadnych mp3" - kojarzy mi się usilnie z "Słowacki wielkim poetą był". Bo był i nie trzeba o tym w kółko powtarzać jak jakiejś mantry.
mir
remaster

PostWysłany: 05.12.2007, 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja do Slowackiego wielki sentyment czuje i tak Very Happy

pzdr

mir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 05.12.2007, 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę informacji o bootlegach jest na tej stronie, ale niestety nic nie ma o Confrontation.

Jakuzie, też tak wyczytałem. Tyle, że utwór Beach Scene znalazł się już w pierwszej edycji "Thief" (1981, o ile mnie pamięć nie myli), natomiast Confrontation zamieszczono w amerykańskiej wersji z tego samego roku. Podkreślić należy, że Confrontation nie jest - w odróżnieniu od Beach Scene - kompozycją TD. Z tego, co pamiętam (nie mam w tej chwili płyty pod ręką), Beach Scene ma bardzo podobny początek. Sprawdzę zreszta zaraz po powrocie do domu. Wydaje mi się, że na ostatniej reedycji znalazły się oba te utwory. Powiem szczerze, interesuje mnie wersja koncertowa, a szczególnie solo gitarowe.

Mirku. Na pewno masz bardzo dużo racji, ale jeśli czegoś nie możesz usłyszeć z pięknie wydanego CD, to odsłuchasz w mp3, jeśli interesuje Cię to na prawdę. W przypadku tego konkretnego utworu nie wiem nawet, czy zespół wykonywał go na żywo. Tak to jest, że wiele ciekawostek jest nieosiągalnych i czasem nie ma co kręcić nosem.

ps. shoutbox zdechł? Wyświetla komunikat o błędzie Confused
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 05.12.2007, 11:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy Dlatego Mariuszu wykonalem pare przerobek dla Ciebie na mp3, zebys sie dobrze z tym poczul Wink Rezultaty niebawem - poczta Laughing

Oczywiscie zgadzam sie z Twoja teza Cool

Zaraz poszukam Confrontation, ale w mojej mizernej pamieci nie moge sobie przypomniec bym sie kiedykolwiek z tym utworem w wersji "na zywo" spotkal. Jesli to byl utwor wpleciony w soundtrack filmu i nie byl autorstwa TD, to czy oni go wykonywali na plycie? Mam w tej chwili w rece LP Thief, ale tego kawalka tu nie ma. Sa dwie wesje Beach Scene (pierwsze kompozycje na stronach A i B). Zaraz sprawdze na okladce filmu (kupilem specjalnie dla TD i mimo ze film to kategoria B, spodobal mi sie).

pzdr

mir
Powrót do góry
Mariusz
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 05.12.2007, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego, co mi wiadomo, to właśnie solo gitarowe w wersji studyjnej wykonywał autor utworu, a resztę zagrali TD.
Dla mnie finałowa scena filmu właśnie z podkładem w postaci Confrontation jest rewelacyjna.
Powrót do góry
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.12.2007, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A kim był ten tajemniczy autor/gitarzysta?
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 05.12.2007, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Craig Safan

mir
Powrót do góry
Mariusz
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 05.12.2007, 12:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Craig Safan
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 05.12.2007, 12:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chyba faktycznie Craig Safan był Wink
Dzięki Smile
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 05.12.2007, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z pobieznej lektury na necie wynika, ze TD raczej nie zagrali tego kawalka na potrzeby filmu. Byli wowczas juz po nagraniach do sciezki dziwkowej i na tourne wiec Safian sam sie przylozyl do nagrania tego utworu. Bede szperac nadal Wink

mir
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 05.12.2007, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piszę czysto teoretycznie bowiem Thief-a nie posiadam Embarassed. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że zamówię "na dniach".

Rzeczywiście, sytuacja wygląda niezbyt ciekawie.

1. są dwie wersje płyty Thief:
- wydana na rynek amerykański (1981 - winyl?): zawierająca "Confrontation" ale nie zawierająca "Beach Scene",
- wydana dla pozostałej części świata (z różnych lat): nie zawierająca "Confrontation" ale zawierająca "Beach Scene".

2. jako teoretykowi trudno mi porównywać oba utwory, są zapewne różne:
- informacja z http://www.mooza.pl/biografie.html?a=wiecej&id=54 mówi o przemianowaniu tytułu (jeżeli dobrze rozumiem) w wersji CD,
- można jednak znaleźć informacje, że "Beach Scene" jest rozbudowaną wersją utworu "Beach Theme" (kompozycji TD),
- tymczasem o "Confrontation" pisze się - composed and performed by Craig Safan,

3. utworu "Confrontation" najprawdopodobniej brak na płytach koncertowych TD,

4. utwór "Beach Scene" a właściwie "Beach Theme" znajduje się na kilku płytach TD - w większości są to składanki, jedyną kompleksową wydaje się być płyta koncertowa:
1998 Valentine Wheels, Live in London http://www.progarchives.com/album.asp?id=10365
(istnieje również dość tanie wydanie tej płyty, o którym wielokrotnie wspominałem).

5. jeżeli chodzi o Tangerine Tree/Leaves można ten utwór znaleźć na następujących płytach:
- Tangerine Tree Volume 33: London 2003
- Tangerine Tree Volume 65: Glasgow 1997
- Tangerine Leaves Volume 65: Manchester 1997
- Tangerine Leaves Volume 71: London 1997
(ogólnie mówiąc Leaves to słabsza jakość od Tree; dodatkowo vol.71 to zapewne ten sam koncert co Valentine Wheels).

6. jest dostępna jubileuszowa edycja Thief-a zawierająca wszystko co możliwe - niestety dość droga:
http://www.generator.pl/x_C_I__P_5713086-5710001.html

Pzdr.
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 05.12.2007, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę jaki zdolny ten nasz Andrzej. I jaki pracowity! Very Happy Wink
Powrót do góry
Mariusz
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 06.12.2007, 08:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Andrzeju za wyczerpującą informację. Europejski winyl kiedyś miałem i tak mi się właśnie zdawało, że to Beach Theme było rozmnożone. 1998 Valentine Wheels, Live in London także posiadam, ale wysłuchanie koncertowego Beach Theme nie rozwiązuje sprawy. Pewnie rzeczywiście Confrontation nie było grane na żywo. A szkoda.
Zastanawia mnie natomiast sformułowanie "performed by Craig Safan". Czy oznacza to, że wszystkie instrumenty zostały nagrane przez Safana? Jeśli tak, to trochę dziwne wydaje się zamieszczanie tego utworu na płycie TD. A nie ma ktoś przypadkiem dostępu do tej amerykańskiej edycji z 1981r.? Tam pewnie byłaby najpełniejsza informacja.
Powrót do góry
warcabowicz
singel analogowy

PostWysłany: 26.01.2008, 15:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chciałem dorzucić że ostatnio oglądałem film "Risky business" (m.in. świetny Tom Cruise) z muzyką właśnie TD, niesamowicie podniosła ta muza range i jakość tego młodzieżowego flmu wg mnie. Gorąco polecam.
Teraz na obejrzene czeka Sorcerer, ponoć też dobry soundtrack wyszedł tam.

No i jeszcze pytanie do Was , czy ktoś dysponuje w jakiejś postaci (najlepiej elektronicznej:) płytą "the park is mine" ? Słyszałem to to kiedyś i pamiętam że dobre było i z chęcią bym sobie odświeżył.
Oto co znalazłem w necie o tym dziele:

"Muzyka do telewizyjnego filmu "The Park is Mine" miała niechlubną szansę być kolejnym nie opublikowanym soundtrackiem Tangerine Dream. Producent filmu, wytwórnia CBS, w 1991 roku zdecydowała o wydaniu na CD pełnej ścieżki dźwiękowej, lecz bez porozumienia i zgody zespołu. Soundtrack ten jest jednak uznawany w oficjalnych dyskografiach grupy Edgara Froese. Był także ostatnim, przy którym współpracował Johannes Schmoelling, który opuścił Tangerine Dream w 1986 roku. Po kilku miesiącach zastąpił go Paul Haslinger"
jaclaw
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 13.04.2008, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TD mam prawie wsio,

najwazniejsze ze 99% z drzewek projektu TT & TL lat 70
kazdy koncert inny Smile

nowy adres stronki
http://www.voices-in-the-net.de/

zapraszam do poczytania mojego tematu na forum studio nagran
o drzewku TD

http://forum.studio-nagran.pl/viewtopic.php?t=2027&start=0
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

Skocz do: