Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sens kolekcjonowania muzyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.04.2008, 00:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Póki co prowadzę Very Happy
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.04.2008, 06:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
A ja swego czasu - Over Hammilla - 150 - Allegro Embarassed

Ze złota był????????

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 24.04.2008, 07:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dwa razy przekroczyłem Rubikon - 1. zapłaciłem 90 zł za digipak 2066 & Then - Reflections oraz 100 zł za King Crimson Collectors Club live in Kassel. W obu przypadkach tak bardzo chciałem je mieć. Jednak potem miałem kaca moralnego. Z całym szacunkiem dla przedmówców, nie ma w tym nic do domy, że wywaliło się worek z pieniędzmi za daną płytę i licytowanie się kto dał więcej ( czytaj kto bardziej przepłacił ). Nie wydaje mi się, że odzwierciedla to kto bardziej kocha i przeżywa w środku muzykę. Choć mówią, że sztuka w najlepszym wydaniu jest bezcenna. Rolling Eyes
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.04.2008, 07:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A gdzie tu ktoś napisał, że jest to powód do dumy? Shocked
Wydaje mi się, że większość z nas traktuje to raczej w kategorii małego szaleństwa, takiego a momentary lapse of reason Wink, które zdarza się co jakiś czas. Bywa, że zachowujemy sie jak dzieci, które widząc wyśnioną zabawkę użyją wszelkich metod, żeby rodzice nam ją kupili Wink

p.s. - Wojtekk - z żadnego tam złota, ale wiesz Kto po niej stąpał? Laughing
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 24.04.2008, 07:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie kwestia dumy, tylko kwestia zorientowania się jak daleko potrafi sięgać szaleństwo Very Happy Zwykle mam węża w kieszeni i staram się kupować jak najtaniej, ale czasami nie da się. W przypadky obu tych plyt nie żałowałem w ogole, bo przy pierwszych przesłuchaniach jaja mi urwało. Ale teraz to juz trudniej wydać taka dużą kasę, bo ceny płyt raczej spadają

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 24.04.2008, 08:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
(...) Ale teraz to juz trudniej wydać taka dużą kasę, bo ceny płyt raczej spadają

Na szczęście! Smile
Ale zawsze znajdą się rzeczy raz wydane i out of print, z dyzym prawdopodobieństwem, że wznowień nie będzie.

A odpowiadając na pytanie o zakupione pojedyncze płyty, to u mnie 3 szt. po 140 zł każda. Zwykłe płyty Hendrixa z normalnymi pudełkami i standardową poligrafią (dwie mają dodatkowe książeczki formatu ~A5).
Oficjalnie wydane, aczkolwiek raczej już nie będą wznawiane.
Byłem wtedy u szczytu mej fascynacji i kolekcjonerskiej pasji.
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 24.04.2008, 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sens jest taki, że człowiek w każdej chwili może sięgnąć po upragniony tytuł. Czasami (a nawet często) nagle w naszych głowach pojawia się jakiś motyw, jakaś melodia, nucimy ją bez przerwy, nie możemy przestać o niej myśleć. Wtedy posiadanie płyty z taką piosenką czy muzyką okazuje się być błogosławieństwem. Wracamy do domu i włączamy upragnioną płytę. Po za tym im więcej płyt, tym większy wachlarz możliwości zaspakajania swoich muzycznych potrzeb. Jednego dnia bowiem możemy mieć ciśnienie na folkowe klimaty, innym razem na bardziej jazzowe, improwizowane granie itd itp.
Andy

PostWysłany: 24.04.2008, 14:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

$170.00 za orginalny winyl NIRVANA - LOCAL ANAESTHETIC na Spiral Vertigo, i to w czasach, kiedy zielony kosztowal ponad 4 zl. Razz
Kilka innych winyli Vertigo (CLEAR BLUE SKY, WARHORSE, TUDOR LODGE, ASSAGAI, GRACIOUS) w granicach $100.00 - $150.00

Najdrozszy polski winyl - NURT - 40 Euro. Very Happy
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 24.04.2008, 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale Ty sobie kupiłeś?
Andy

PostWysłany: 24.04.2008, 15:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Hammill napisał:
Ale Ty sobie kupiłeś?

Oczywiscie, ze ja. Very Happy Wszystkie powyzsze stoja u mnie na polce.
Tarkus

PostWysłany: 24.04.2008, 15:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dyskretny urok burżuazji Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 24.04.2008, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niby tak, ale z drugiej strony uważam, że jak ktoś pracuje i ma jakąś pasję, to czemu ma sobie nie pozwolić na porządną płytę. Inni pakują pieniądze w podróże zagraniczne czy samochody i inne przyjemności, a ktoś inny woli zainwestować w płyty. Ja się zaliczam do tych drugich. Nie ma nic za darmo. Na coś się trzeba zdecydować. Albo rybka, albo akwarium Wink
Andy, gratuluję dobrego zestawu. Rozumiem, że wszystkie te płyty są na spiralnym Vertigo. Te wersje zawsze cieszą się wzięciem i są drogie.
Andy

PostWysłany: 24.04.2008, 16:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Hammill napisał:
Rozumiem, że wszystkie te płyty są na spiralnym Vertigo. Te wersje zawsze cieszą się wzięciem i są drogie.

Oczywiscie. Very Happy Mam tych plyt okolo 30. Kiedys mialem ambicje zebrac caly katalog spiralnego Vertigo, ale odpuscilem. Niektore z tych plyt, np. GORDON - Same chodza po ponad $500.00
Niewiele tansze, w granicach $300.00 - $400.00 sa: HOKUS POKE - EARTH HARMONY, LEGEND - MOONSHINE, LINDA HOYLE - PIECES OF ME, JOHN DUMMER BAND FEATURING NICK PICKETT - BLUE i kilka innych.
Mam na mysli orginalne, brytyjskie wydania tych plyt. Tloczenia niemieckie, amerykanskie czy inne sa o wiele tansze.

Ostatnio zbieram cd niemieckiej LONG HAIR Records. Nie dosc, ze swietne muzycznie, to wydawane sa w malych nakladach a niektore z nich juz sa praktycznie niedostepne. Podejrzewam, ze za 20 - 30 lat osiagna status jakim dzisiaj ciesza sie vinyle wytworni Vertigo, Transatlantic czy Neon.
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 24.04.2008, 16:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja staram się zbierać płyty tak żeby w miarę rozsądnie zapłacić. To jest możliwe, ale trzeba długo szukać i mieć dużo szczęścia. Oczywiście za pewne tytuły nie zapłaci się mało, jest to niemożliwe. Najgorsze jest to, jak zapłacisz nawet te 30-50 funtów i dostaniesz jakiś zniszczony egzemplarz, pomimo, że sprzedawca opisywał płytę jako niemal idealną. Oczywiście można odesłać, ale rozgoryczenie pozostaje. Za to jest dużo radości, jak egzemplarz okarze się ładniejszy niż w opisie. Miałem niedawno taką niespodziankę.
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.04.2008, 17:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myśle, że już czas zacząć zbierać winyle - dzisiaj nawet widziałem dość taniego Dark side of the moon (35th anniversary, ale w starej orginalnej okładce) za 59,99 zł. Choć licze się z tym, że to dość dostępny tytuł dlatego tak tanio.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 3 z 29

Skocz do: