Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Sens kolekcjonowania muzyki
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.07.2016, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znów nam ucieka geneza wejścia w statystyki i średnie. Chodziło tylko o pokazanie, że to JEST możliwe Wink Kwestia czy ktoś woli słuchać jednej płyty rocznie czy też lubi sobie przesłuchać 100 razy tej samej płyty nie ma tu żadnego znaczenia, bo to, podkreślę to kolejny raz, kwestia indywidualna.

Nie ma uniwersalnej metody na poznawanie i słuchanie muzyki - i całe szczęście. Na przeciwległym biegunie przykładu zlatana można umieścić jakiegokolwiek fana jednego konkretnego gatunku / zespołu. Znam osoby, które słuchają TYLKO Pink Floyd. Są też fani np. Depeche Mode, którzy też niczego innego nie słuchają, za to kupią każdą rzecz, w której występują litery D i M. Zresztą nie o konkretnych wykonawców tu chodzi.

Dla mnie ważniejszą sprawą niż brnięcie za daleko w encyklopedyczną wiedzę, jest odczuwanie przyjemności za sprawą muzyki w konkretnym momencie. A że przyjemność może się czaić w tylu różnych gatunkach i na tylu różnych koncertach, to już moja strata Wink
Nie mam zbyt dobrej pamięci do nazwisk, dat i tych wszystkich ciekawych historyjek, ale za to często udaje mi się puścić moim znajomych po prostu fajną płytę lub zabrać kogoś na fajny koncert, bez wchodzenia w szczegóły encyklopedyczne.
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 28.07.2016, 14:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

No, no trochę jak z tym zbieraczem książek, którego zapytano"
A gdzie trzymasz te co przeczytałeś/ przesłuchałeś?
Zwykle sięgając po płytę, której nie znam potrzebuję 3-4 przesłuchań w warunkach domowych lub zbliżonych do takich by uporządkować emocje/wrażenia i te zwerbalizować. Oczywiście, są płyty od pierwszego wejrzenia ale też są takie gdzie zauroczenie po poznaniowe nie przychodzi, a intuicja z tyłu głowy kołacze żeby jeszcze jedną szansę dać.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Page 28 of 28

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum