Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gong
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.03.2011, 20:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest też fajny półoficjalny koncert jednej z mutacji Gonga - Paragong "Live 1973", nagrany tuż po odejściu Allena i Smyth. Blake tam daje fajne solo na harmonijce ustnej Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.03.2011, 23:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
"Live 1973"

Na pewno '73? Allen i Smyth 2 lata później odeszli. Chyba, że w czajnikowych czasach były jeszcze jakieś perturbacje, o których nie wiem Smile.

A Blake jest mega kozakiem! Szkoda, że po '75 nie poszedł bardziej w taki prog-fusionowe klimaty, bo miał ogromny potencjał. No, ale ostatecznie solowo płytki też "niczego sobie" Very Happy.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.03.2011, 09:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na bank 73 i na bank bez Allena i Smyth. Możliwe, że mieli jakieś przeboje z używkami. Gong Appreciation Society to wydało z 15 lat temu. Zresztą, włala : http://www.discogs.com/Paragong-Live-73/release/504877
Doczytałem, że w tamtym okresie David i Gilli na kilka miesięcy dali sobie spokój z Gongiem, zresztą to był okres niezłej rotacji w składzie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.01.2014, 09:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba by trochę rozbujać ten zapomniany temat, zwłaszcza, że za 10 miesięcy koncert w Katowicach Wink

Czy ktoś z Was czuje się na siłach napisać króciutki przewodnik po płytach Mother Gong? Choćby po jednym zdaniu o każdej płycie.

Słuchałem kiedyś Fairy Tales i nie porwało mnie, ale to było już jakiś czas temu i musiałbym to sobie odświeżyć. Z racji średniej reakcji odpuściłem sobie kolejne płyty tego składu, choć widzę, że dosyć niezłe recenzje zebrała The Owl and the Tree z 1990 roku, z Allenem w składzie.

edit:
A przy okazji - temat ma 33 odpowiedzi i ponad 18 tysięcy wyświetleń. Chyba musimy zacząć zwracać większą uwagę na to, co piszemy Wink
Maciek

PostWysłany: 13.01.2014, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O Mother Gong w takim razie innym razem. Póki co pierwszeństwo ma moje dzisiejsze odkrycie (warto szperać na stronie Planet Gong):

Maciek napisał:
Rovo and System 7 - Phoenix Rising (2013)

Laczki spadają! Kurka, ale tu się dzieje. Space, space, space i do tego żywa sekcja. A słyszeliście kiedyś jak Hillage gra repertuar Mahavishnu? No to macie okazję Smile Potężna płyta.

Obszerny wywiad i kulisy współpracy Rovo i System 7. Sporo fragmentów z płyty, a ostatnie 30 minut filmu to koncert Smile
Rzecz godna uwagi. Momentami brzmi to jak Gong z najlepszych lat, momentami jest tu sporo Manuela G., a chwilami słychać Ozric Tentacles. Świetnie razem grają.
http://www.youtube.com/watch?v=XrIM3a0uz8g
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 14.01.2014, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku, a słyszałeś inną odnogę Gongu, stworzone przez Didiera Malherbe Hadouk Trio? Panowie (Malherbe, Loy Ehrlich i Steve Shehan) grają etniczny jazz, pełen pięknych melodii, ale i eksperymentów. Ja polecam płyty "Utopies" i "Air Hadouk".

Tu masz próbkę:
http://www.youtube.com/watch?v=RvgKwC4RGiM
Maciek

PostWysłany: 14.01.2014, 10:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałem Smile Wczoraj zostałem porażony ilością współczesnych odnóży Gongów i nowych płyt. Na pewno sięgnę niebawem po rekomendowane przez Ciebie płyty - dzięki Wink
Maciek

PostWysłany: 14.01.2014, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indi napisał:
Didiera Malherbe

Nie dam sobie nic uciąć, ale z dużym zaskoczeniem odkryłem dziś, że ze wszystkich gongowych muzyków, Didier Malherbe grał chyba na największej liczbie płyt wszystkich możliwych odmian Gongu. A przynajmniej jest w ścisłej czołówce aktywistów. Słychać go zarówno na większości płyt z Allenem, pojawia się też w składzie Pierre Moerlen's Gong, a do tego wszystkiego tego tworzy swoje Hadouk Trio, o którym wspominała Indi, a które ja też gorąco polecam Smile
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.01.2014, 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tygodnik "Razem" 1983
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mir
remaster

PostWysłany: 14.01.2014, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indi napisał:
Maćku, a słyszałeś inną odnogę Gongu, stworzone przez Didiera Malherbe Hadouk Trio? Panowie (Malherbe, Loy Ehrlich i Steve Shehan) grają etniczny jazz, pełen pięknych melodii, ale i eksperymentów. Ja polecam płyty "Utopies" i "Air Hadouk".

Agnieszko, alez fantastyczne granie! Idealny balans miedzy dobrym mainstreamem oraz etno. Super. Nie znalem tego ale juz zamowilem Laughing Dziekujemy za rakomendacje Exclamation

pzdr

mir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 16.01.2014, 17:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, Maćku i Mirku, że Hadouk przypadło Wam do gustu. Teraz wydali nową płytę, ale jako kwartet - "Hadoukly Yours". Można jej posłuchać w całości na YT: http://www.youtube.com/watch?v=y2zW4-AqGKI

mir napisał:
Nie znalem tego ale juz zamowilem Laughing

Ja też zamówiłam Laughing dwie brakujące płyty ("Shamanimal" i "Baldamore") już do mnie lecą Cool
mir
remaster

PostWysłany: 16.01.2014, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Agnieszko, takimi wpisami spychasz mnie na krawedz ruiny finansowej, bo jako istota podatna na bodzce zewnetzrne, bede teraz musial zaopatrzyc sie w cala dyskografie Hadouka, choc moze udam, ze kwartet to juz nie, skoro dotychczas bylo trio Wink

pzdr

mir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 05.06.2014, 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:
Gong - 26.11.2014 PL-Katowice

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Przypomniałem sobie o tym koncercie, sprawdzam i...chyba nic z tego - na stronie zespołu jest już dokładna rozpiska trasy i Polski niestety brak. Choć termin 26.11 teoretycznie został wolny.

We wrześniu za to wychodzi nowa płyta.
No i jeszcze plakat, na którym rzuca się w oczy Allen w bardzo dobrej formie Smile

Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.08.2014, 15:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś posiada wydane przez Gonzo płyty Paris Bataclan 1976 i mógłby się nią podzielić Smile? Moje niezawodne źródło wyjątkowo zawiodło Wink.
Maciek

PostWysłany: 29.08.2014, 13:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A w poniedziałek premiera najnowszego albumu grupy

Ponadto, Allen jest po operacji, która zmusiła zespół do odwołania koncertów czerwcowych i lipcowych, ale reszta trasa póki co odbędzie się chyba zgodnie z programem. Niestety Polski w rozpisce brak i chyba się to już nie zmieni. Zostaje więc tylko Praga Sad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: