Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gong
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.11.2015, 22:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zobaczyłem, że jest nowe wydanie to naiwnie myślałem, że to 4CD, remastery, z oryginalnymi okładkami, fajnymi książeczkami w jewel case'ach oczywiście, wszystko razem wsadzone do jakiegoś tam pudełka. W ten sposób nabyłem np. Lord Weird Slough Feg. Po przejrzeniu dyskusji widzę, że to box dla innego rodzaju kolekcjonerów.

W sumie mam tylko do wymiany Flying Teapot (posiadam wiekowe wydanie z 1996 r. Charly), pozostałe 2 tytuły z Trylogii, które mam mogą być (Virgin). Szkoda, że taki w tym był bałagan.

A czemu tak po nim jadą w Amazonie ?
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.11.2015, 00:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
...

Dzięki. Dla zainteresowanych - chronologia postów była wprost odwrotna Very Happy

Białystok napisał:
Jak zobaczyłem, że jest nowe wydanie to naiwnie myślałem, że to 4CD, remastery, z oryginalnymi okładkami, fajnymi książeczkami w jewel case'ach oczywiście, wszystko razem wsadzone do jakiegoś tam pudełka. W ten sposób nabyłem np. Lord Weird Slough Feg. Po przejrzeniu dyskusji widzę, że to box dla innego rodzaju kolekcjonerów.

W sumie mam tylko do wymiany Flying Teapot (posiadam wiekowe wydanie z 1996 r. Charly), pozostałe 2 tytuły z Trylogii, które mam mogą być (Virgin). Szkoda, że taki w tym był bałagan.

A czemu tak po nim jadą w Amazonie ?

Też wolę klasycznych wymiarów CD, ale że mi się tak dziennikarsko oberwało, to z trochę innej perspektywy patrzę Smile. Zresztą książki mają jednak tę przewagę, że masz dużej jakości zdjęcia i reprinty. 100x bardziej wolę tak to oglądać, niż przez mały booklet albo jakiś złożony na 10 części "plakat".

A czemu jadą to odpowiedziałem niżej - że kiedyś (do dziś?) wydawca oszukał członków zespołu. Tutaj pełny opis problemu:
https://www.facebook.com/Gong2032/posts/10156087261090224

Ach, i jest tu jeden kwiatek, o którym nie wspomniałem:
We know and can confirm as 100% corroborated fact that the Original Masters of these albums reside in the Virgin Records Archive, and that Charly has never at any time been given access to them, so Charly's claim to have used the Original Masters is false.

Czyli w skrócie - muzycy są przekonani, że wydawca powyższego boxu nie miał dostępu do oryginalnych masterów, bo te ma Virgin/Universal

edit
To jeszcze przypomnę, że niedawno Charly wydał też remaster "Camambertu" i właśni doczytałem, że on już jest "w porządku" - tj. akceptowany przez muzyków i nagrany z oryginalnych taśm.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.11.2015, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:

Dzięki. Dla zainteresowanych - chronologia postów była wprost odwrotna

Mea culpa - już jest po kolei.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 20.12.2019, 12:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daevid Allen "The Death Of Rock & Other Entrances"

hashish to ashes
lust to dust
deodorant death to the idolised bust
pot goes the lolly
pot goes the head
tonight we are mourning - Rock Music's Dead
goodnight Elvis, all those worms in your nose
we won't let 'em dig you up anymore
and goodnight Gene Vincent
and goodnight Eddie Cochrane
by golly, very sorry, nearly forgotten Buddy Holly
and goodnight Jim Morrison
and goodnight Bob Dylan number one, Bob Dylan number two, Bob Dylan number three
all those times born again and still everybody must get stoned
and goodnight Jimi Hendrix
and goodnight John Lennon - it's been a hard day's night but tomorrow never knows
and goodnight Janis Joplin - still wandering the bay area, looking to get her ghost laid
and goodnight Keith Moon - he knew where he was going but he got there too soon
and goodnight John Bonham
and goodnight Joy Division
and goodnight Sid Vicious - Zero was also your hero but Nancy was not your herion
and goodnight Teds & goodnight Punks & goodnight groupies & junkies & mods & drunks & mockers & konockers & rockers &...
and goodnight seventies
and goodnight eighties
and goodnight new age...
and goognight...

You Never Existed At All

https://www.discogs.com/Daevid-Allen-The-Death-Of-Rock-Other-Entrances/release/829680

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 26.12.2019, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem boxu "Love from the Planet Gong", to niech się nie zastanawia Smile. Fachowa robota w każdym calu.

Remastery "Flying Teapot", "Angel's Egg", "You" i "Shamal" (nie ocenię, jak brzmią), trochę nieznanych odrzutów (głównie inne take'i albo mixy), do tego soczyste i świetne jakościowo koncerty. Materiał live to lata 73-75, ale na początku jest jeszcze trochę tej starej, psycho-kosmo surowizny. Z kolei koncert z 75 to już Gong hillage'owy z kawałkami z jego pierwszej płyty, więc też spoko. Szkoda tylko, że nie ma nic konkretnego live z "Shamal". Dla zboczeńców jest za to DVD z mixem Quad.

Natomiast wydawniczo też 10/10. Wielkie pudełko 10'' z wyjmowanymi od boku 3 "segmentami". Jest książka, są piękne reprorodukcje różnych karteczek, press i tour booków (mozna wyjąć ze środka zszywacz i je trzymać jak oryginały). CD niestety wsadzone w nacięcia na planszy - jedyna kropla dziegciu w tej beczce herbaty.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: