Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wishbone Ash
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.03.2011, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dorzucę swoje 3 grosze, bowiem miałem przyjemność być na tym samym koncercie. Baardzo pozytywne zaskoczenie!

Przede wszystkim - kapitalne brzmienie zespołu i to nie tylko za sprawą idealnego nagłośnienia. Gitarki i chórki chodziły idealnie, jak w oryginalnych wersjach z lat 70.. No, może czasem Andy nie wyciągał idealnie wszystkich górek, ale to był naprawdę drobiazg. Zespół zagrał bez zbytnich popisów, na luzie i z ogromną radością, którą w jeszcze większej ilości dało się też odczuć wśród dosyć licznie zgromadzonej publiczności. Jak wspomniał Cure - średnia wieku wahała się pomiędzy 40 a 50 rokiem życia, ale nie jeden siwy włos przekonał się co to znaczy ruszyć głową. Blisko 2 godziny naprawdę świetnego grania - jeśli tylko nadarzy się okazja, z pewnością będę chciał zaliczyć koncert z ich kolejnej (mam nadzieję) trasy. Dla uzupełnienia dorzucę jeszcze setlistę z Wrocławia.
Cure
digipack

PostWysłany: 02.03.2011, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś w linku nie uwzględnił bisu. Był na deser Jail Bait.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 05.12.2011, 16:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nową płytę drużyna Powella nagrała. Elegant Stealth się album zowie. Fragmenty są całkiem miłe, ale całości jeszcze nie słyszałem. Fachowiec już słyszał? Warto?
digipack

PostWysłany: 05.12.2011, 19:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to o mnie, to z kimś mnie mylisz Majkelu Idea. Muzycznie zapuściłem się ostatnio zupełnie wyjątkowo - nowych Yes-ów nie kupiłem, dopiero po Twoim poście zorientowałem się, że Łiszbon coś nagrał. Notka na stronie rockserwisu, powiedziałbym, wręcz entuzjastyczna. Może sobie pod choinkę sprawię.
Pzdr.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 05.12.2011, 19:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Singiel przeciętny: http://www.youtube.com/watch?v=DniVSukxjIc
Ale i tak się cieszę z płyty, bo to oznacza nową trasę koncertową, a jeśli zawitają do Polski (no dobrze, jeśli zawitają gdzieś w promieniu 200 km od Gliwic) to z przyjemnością się wybiorę. Tegoroczny występ Powella i spółki we Wrocławiu był kapitalny.
Majkel

PostWysłany: 05.12.2011, 20:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Jeżeli to o mnie, to z kimś mnie mylisz Majkelu

A kogóż by innego? Trocha wstyd, żebym ja Cię uświadamiał w sprawie Łiszbonów Wink
Maciek napisał:
Singiel przeciętny

Myślę, że trochę powyżej przeciętnej Wink
digipack

PostWysłany: 15.02.2012, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Surfując Cool po jutubie, wpadłem na kilka filmików z wrocławskiego koncertu Łiszbonów. Przypomniawszy sobie entuzjastyczne relacje Cure i Maćka, wklejam linki do czterech odnalezionych kawałków. Być może będą one dla Nich miłą pamiątką.

Warrior: http://www.youtube.com/watch?v=WbUNW5SAdPY
The King Will Come: http://www.youtube.com/watch?v=iunpb6iOwzw
Front Page News: http://www.youtube.com/watch?v=MgsHe5KAUjE

i nieco gorszej jakości

Throw Down the Sword: http://www.youtube.com/watch?v=bXM2k0SJqnA

Pzdr.
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.02.2012, 06:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zagrali Persefone? W zeszłym roku w Gdańsku zagrali bo "dużo ludzi w Polsce o to prosi" Smile
Powrót do góry
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.02.2013, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Remastery Argusa można kupić w wersji jednopłytowej:
http://www.megadisc.pl/p/WISHBONE_ASH/Argus__Live_In_Memphis_Promo_LP_WISHBONE_ASH

i dwupłytowej (wersja deluxe)
http://www.megadisc.pl/p/WISHBONE_ASH/Argus__BBC_Live_In_Concert_-_Deluxe_Edition_2CD_WISHBONE_ASH

Czy ktoś z Was porównywał te dwie wersje? Czy brzmią one inaczej?
Na koniec jeszcze pytanie jak remastery mają się do starej wersji Argusa (chyba z 1991 r. MCA)

Ostatnio zmieniony przez dziobak dnia 15.02.2013, 13:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.02.2013, 13:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Starą wersję "Argusa" należy zakopać głęboko w glebie i zapomnieć. Mam remaster z pierwszego linka i dla mnie brzmi kapitalnie, mocno i świeżo. A koncertowy bonus to wisienka na torcie. Z tego drugiego deluksa znam bonusowy dysk (wyszedł wcześniej osobno), jest tam naprawdę dłuuuuuugaśna wersja "Phoenixa". Ale jak remaster deluxe brzmi w porównaniu do "mojej" wersji, nie wiem.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.02.2013, 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info.
Wyszukałem gdzieś w internecie, że oba remastery brzmią podobnie.

Przy okazji inne pytanie. Czy wiecie coś na temat wznowienia There's the Rub?
Powrót do góry
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 15.02.2013, 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zasadnicza różnica jest taka, że ten jednopłytowy remaster to jest również nowy miks zrobiony przez Martina Turnera, a takie majstrowanie dla niektórych może być wystarczające do tego, żeby tego nie kupować. Wersja dwupłytowa to ponoć oryginalny miks. Czy różnice pomiędzy nimi są duże - nie wiem - ja mam remiks (bo wyszedł wcześniej) i różnica pomiędzy pierwszym wydaniem na CD, rzeczywiście brzmiącym słabo, jest kolosalna.

Na pewno na plus edycji jednopłytowej trzeba zapisać dodaną w całości EPkę Live From Memphis - na dwupłytowej głupki wycięli Jail Bait Confused.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 04.04.2014, 20:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świetna jest najnowsza płyta "Blue Horizon".
Wysłuchawszy kilka razy najnowsze dzieło WA mogę pokusić się o skreślenie kilku zdań nt. nowego wydawnictwa: Jest to bardzo przyjemna płyta - utrzymana jest w klimacie pop-rockowym z folkowymi i progresywnymi naleciałościami. Muzycy udanie połączyli styl retro z nowoczesnym brzmieniem, dzięki czemu album nie nuży długaśnymi solówkami a'la lata '70. Utwory są przemyślane z ciekawymi partiami instrumentalnymi. Najbardziej zwraca moją uwagę utwór Way Down South - taki lekko Dire Straits'owy, ze znakomitą - prawdziwie rockową (po wyciszeniu w środkowej części utworu) solówką gitarową, która brzmi jak "żywcem" wyjęta z rasowego rockera.
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 04.04.2014, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszał ktoś może wydanie CD BGO Records płyty Live Dates? Jak jest z jakością brzmienia? Czy lepiej niż w wydaniach MCA?
Powrót do góry
Majkel

PostWysłany: 21.11.2015, 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martin Turner kontra Andy Powell. Ten drugi posługuje się nazwą Wisbone Ash, ale który jest fajniejszy (bardziej łiszbonowy)?
Obaj nagrali w ostatnim czasie nową muzykę, znaczy Andy rok temu. Nie ma na żadnej z płyt ani Persefony ani Feniksa, ale obu słucha się z przyjemnością (no, może poza koszmarną piosenką Lovers, na której umieszczenie na płycie Turner musiał się zgodzić chyba po pijaku). Generalnie Martin podszedł do tematu w bardzo klasyczny sposób. Bas lidera chodzi jak trzeba, gitarzystów dobrał sobie dziadek całkiem sprawnych, gdyby tylko nie ci Kochankowie zakichani. Momentami słuchając Written in the Stars człowiek przenosi się 40 lat do tyłu. Może trochę mało gitarek grających unisono... Za to gdzieniegdzie ostrzejszy riff się trafia. Niestety mankamentem tej płyty jest łamiący się wokal. Powellowe Wishbone - jest równe i ładne, gitarowe. Nie ma się do czego przyczepić. Na koncercie fragmenty Blue Horizon nie gryzły się wcale ze starym repertuarem, jak byłem rok temu. Tylko śpiew jest, jak na mój gust, za miękki. Ładne obie płyty, dla mnie remis ze wskazaniem na Powella jednak (cały czas mam w pamięci kawałek nr4 na płycie Martina Wink ). Ale wolałbym, żeby się panowie pogodzili, nagrali coś razem i przyjechali zagrać jeszcze raz do piekarskiej Andaluzji Smile . A tymczasem, za zgodę obu, puszczę sobie There's the Rub.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: