Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czesław Niemen
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 29.01.2015, 12:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słuchał ktoś i porównywał wydanie Digiton 1991 i Polskie nagrania 2014 płyty Enigmatic? Mam okazję kupić pierwsze z nich i mam dylemat czy jest sens wymieniać.
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 01.02.2015, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Digiton chodzi za nieprzytomnie wielką kasę na aukcjach, więc jeśli kosztować cię to będzie do pięciu dych, bierz w ciemno.
View user's profile Send private message Visit poster's website
tryton65
longplay

PostPosted: 02.02.2015, 07:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quasarsphere wrote:
Słuchał ktoś i porównywał wydanie Digiton 1991 i Polskie nagrania 2014 płyty Enigmatic? Mam okazję kupić pierwsze z nich i mam dylemat czy jest sens wymieniać.

Twisted Evil Wymieniac nie ma sensu.Nalezy miec OBA wydania.
Ja mam 12 x ELP "Brain Salad Surgery" i niektöre brzmia zupelnie inaczej jak oryginalny Vinyl.
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 02.02.2015, 12:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Digiton chodzi za nieprzytomnie wielką kasę na aukcjach, więc jeśli kosztować cię to będzie do pięciu dych, bierz w ciemno.

Z czego widziałem to enigmatic można gdzieniegdzie zdobyć nawet do 100 zł. Ale to co się dzieje z czerwonym albumem przechodzi ludzkie pojęcie. Na allegro widziałem wydanie Digiton prawie za 500 zł.
Back to top
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 02.02.2015, 14:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie porównywałem, ale wszystko te nowe wydania Polskich Nagrań brzmią świetnie, więc nie ma co się zastanawiać - zwłaszcza, że edytorsko to perełka Smile.
[Rad nierad]
epka analogowa

PostPosted: 03.02.2015, 20:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
zwłaszcza, że edytorsko to perełka Smile.

Niestety, to perłowe tło szczególnie wyraźnie eksponuje niechlujstwo w opracowaniu tekstów towarzyszących wznowieniom. Smile
Backside

PostPosted: 04.02.2015, 00:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie zrozumiałem o jakie tło chodzi (to pod tekstem?) i nie wiem w którym miejscu wykazano się "niechlujstwem w opracowaniu tekstów" Smile.
Domin189
krucha płyta jednostronna

PostPosted: 04.02.2015, 07:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Eee, ten pierwszy "Enigmatic" Digitonu był taki sobie. Zdecydowanie lepiej wypada edycja Polskich Nagrań z 1996 roku. Nie miałem do tej pory okazji przesłuchać jedynie dwóch reedycji - Digitonu z serii "Niemen Retrospekcja" i Polskich Nagrań, wydanej w 2004r., lecz wycofanej szybko z obiegu.

Dobrze, że Piotr Chlebowski przestał pisać teksty do bookletu Wink
[Rad nierad]
epka analogowa

PostPosted: 04.02.2015, 10:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
Nie zrozumiałem o jakie tło chodzi (to pod tekstem?) i nie wiem w którym miejscu wykazano się "niechlujstwem w opracowaniu tekstów" Smile.

Nawiązałem do tego, że określiłeś te edycje jako "perełki". Napiszę to nieco inaczej...
Mamy kawał muzyki, bardzo dobrze brzmiącej, naprawdę ładnie opracowaną stronę "plastyczną" wznowień, ale w wielu miejscach (i na różne sposoby) szwankuje tzw. rama wydawnicza. Przydałoby się zacząć najprościej - od porządnej korekty*, ale też na niej nie powinno się skończyć. Smile
Zamierzam kiedyś szerzej napisać o tym w innym miejscu, więc tu musi być bez przykładów. Wink

* Zakładam, że w kwestii poprawności nie ma osób nieomylnych, ale bylejakość jakoś nie pasuje do Niemena, zwłaszcza że tak chętnie chcemy traktować jego twórczość jako dobro narodowe.
[Rad nierad]
epka analogowa

PostPosted: 04.02.2015, 10:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Domin189 wrote:
Digitonu z serii "Niemen Retrospekcja"

Do niedawna ta wersja była jedyną w mojej płytotece. Od dawna jej nie słuchałem, ale od początku Wink pewne rzeczy mnie tam denerwowały.
Domin189
krucha płyta jednostronna

PostPosted: 12.02.2015, 23:17    Post subject: Grupa Niemen - Musicorama '72 Quote selected Reply with quote

Na popularnym portalu internetowym z treściami audio-video pojawił się obszerny fragment koncertu Grupy Niemen z opolskiej Musicoramy:

"Strange Is This World"
"Com uczynił" (zagrane na bis)

...cóż, zapewne ta publikacja opóźni/uniemożliwi wydanie koncertu w formie oficjalnego CD (a przynajmniej będzie dobrą wymówką!).

Według uzyskanych przeze mnie informacji, których zweryfikować nie sposób, powyższe nagrania pochodzą z cudem uratowanej taśmy z zarejestrowanym dźwiękiem - materiał wideo został skasowany, rzekomo z powodu szkodliwych treści, które ze sobą niósł. Podczas tego występu Grupa Niemen wykonała premierowo "Piosenkę dla zmarłej" - niestety, z pomyłkami w tekście Wink Mimo wszystko, jest to całkiem niezły bootleg.

Jeśli do 2023 roku spadkobiercy nie zdecydują się wydać tego materiału, to może znajdą się tacy, którzy zechcą to uczynić...
rockowy
digipack

PostPosted: 13.02.2015, 00:14    Post subject: Re: Grupa Niemen - Musicorama '72 Quote selected Reply with quote

Domin189 wrote:
powyższe nagrania pochodzą z cudem uratowanej taśmy z zarejestrowanym dźwiękiem - materiał wideo został skasowany

"Cudem uratowana taśma" od lat spokojnie leży sobie w radiowym archiwum. Nawet w dwóch kopiach.
Backside

PostPosted: 13.02.2015, 01:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Cudem uratowana taśma" była już gotowa do wydana przez Yesterday w ramach tej serii z polskim rockiem, ale w ostatniej chwili pewna osoba stwierdziła, że jednak nie Wink.

Ale ja nie słyszałem chyba tego, a brzmi super!!! Czekam na wydanie CD Smile.

O, jest jeszcze "Opole 76" z gadaniem: https://www.youtube.com/watch?v=C7sqRv6tBSA
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 17.02.2015, 18:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapoznałem się niedawno z bootlegowym materiałem pt. "Pieśni". Dziwnym dla mnie jest że do tej pory nie wydano tego oficjalnie, a są tutaj prawdziwe perełki, np. Co się stało matko z moim snem, Hymn do Matki Ziemi, Pieśń Wojów. Powinno te utwory przedstawić szerszej publiczności a nie nachalnie promować Płonącą stodołę, Papugi i Dziwny Świat...
Back to top
Backside

PostPosted: 17.02.2015, 20:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat "Co cię stało matko" było wydane w powiązanym z genezą utworu materiale, czyli oratorium "Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony" (na CD jako "Srebrne dzwony"). Poza Niemenem to mało progresywna rzecz, ale jednak bardzo fajna Smile.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Next
Page 34 of 36

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum