Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czesław Niemen
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.08.2017, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

widzę, że wszyscy się w to zaopatrują ostatnio. Bo ja też.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.08.2017, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zaopatrzony w w oryginalne winyle Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tarkus

PostWysłany: 14.08.2017, 08:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Tez to zakupiłem. Słucham tego po raz pierwszy od co najmniej 10 lat. Muzyka nic a nic się nie zestarzała, wprost przeciwnie. Myśle że w tamtych czasach można by to porównać z np. wczesnym King Crimson czy innymi gigantami . Dla mnie numer 1 polskiego rocka.

I tylko szkoda, że nigdy później Niemen nie zdobył się na coś równie odważnego - "Requiem dla Van Gogha" to chyba najbardziej niesamowita i wymagająca kompozycja w historii polskiej muzyki rockowej (choć tu bardzo szeroko pojętej).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sariusz
szpula

PostWysłany: 05.10.2017, 08:55    Temat postu: duo Urbaniak-Niemen maxi-SP Extravaganza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kołyszący numer reggae zatytułowany "High Horse" najpierw śpiewała Urszula Dudziak, ale wiosną 1986r. kompozytor Michał Urbaniak nagrał go z Czesławem Niemenem.
Płytkę, na której oprócz wspomnianego utworu znalazł się cover "Pod Papugami", zmiksował Ed Terry- spec od tanecznych beatów. Okolicznościowy krążek upamiętniał zmarłego w 1985r. Mateusza Święcickiego, a także zapowiadał koncert polskich artystów pod szyldem Polish Extravaganza w Studio 54. Pół roku po wydaniu tego maxisingla przez firmę Lato Music muzycy wystąpili w Polsce na Jazz Jamboree'86.

W czerwcu 2017 winylowego maxisingla z dwoma utworami wydano wreszcie w Polsce. Do winyla dołączono singiel CD, a tracki poddano nieznacznej renowacji brzmienia. Niedawno na Liście Przebojów Trójki utwór "High Horse" zajmował miejsca w czwartej dziesiątce -> http://lp3.polskieradio.pl/notowania/?rok=2017&numer=1856

PS Na LP3 jest ciekawie: pojawili się tam m.in.: Mick Jagger, Roger Waters i Procol Harum... Jak za dawnych lat.
Sariusz
szpula

PostWysłany: 18.02.2018, 21:48    Temat postu: The Best of Niemen - PN 2018 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W nadchodzącym tygodniu sieć Empik zapowiada wznowienie przez label Polskie Nagrania składanki "The Best of Niemen" wydanej premierowo w 1979r. i zawierającej przeboje Czesława nagrane w latach 1966-68. Płyta ukaże się na winylu (orientacyjna cena ok.80 zł) i na CD (ok 36 zł).
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 19.02.2018, 19:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie ciekawi czy jest w ogóle w planach wydanie wznowienia na kompakcie Idee Fixe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 19.02.2018, 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Jak kupię na CD Aerolit i Idee Fixe to mogę już spokojnie zemrzeć Wink

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tarkus

PostWysłany: 19.02.2018, 22:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przecież Aerolit na CD to żadne wielkie mecyje. A Idee Fixe to legenda większa, niż rzeczywista wartość płyty.
Jeśli Warner utrzyma dotychczasowe tempo, dotrą do Idee w okolicy 2022.
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.02.2018, 06:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Przecież Aerolit na CD to żadne wielkie mecyje. A Idee Fixe to legenda większa, niż rzeczywista wartość płyty.
Jeśli Warner utrzyma dotychczasowe tempo, dotrą do Idee w okolicy 2022.

Jeśli nie masz problemu wydać na Aerolit około 2 stówek ^^
W ogóle cała sytuacja z Niemenem mnie bardzo dziwi, przecież to nasza, jedna z największych, kulturalna wartość narodowa. Powinna być dostępna w każdym kiosku i spożywczaku na zawołanie. Są takie płyty o których ma się wrażenie że leżą na półkach sklepów muzycznych od zawsze, a tu... jak by ktoś robił specjalnie na przekór.

Powrót do góry
Domin189
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 22.02.2018, 23:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
(...) Idee Fixe to legenda większa, niż rzeczywista wartość płyty.

Ech, gdyby kiedyś ukazał się box na wzór opasłych, wielopłytowych wydawnictw King Crimson... to by było coś!

Na początek - podłej jakości nagrania koncertowe z Laboratorium z 1975r., następnie pełna wersja koncertu z Jazz Jamboree 1975, wraz z zapowiedzią i strojeniem się zespołu. Nie mogłoby zabraknąć legendarnych koncertów z Leningradu 1976 oraz Berlina 1978. Być może istnieją jeszcze inne, przyzwoite jakościowo koncerty z tego okresu. Warto byłoby ocalić od zapomnienia "Pieśń Wernyhory" wykonaną podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich 1977, może w formie unikatowego singla, wespół z "Moją ojczyzną" z Leningradu?

Co ciekawe, zachowało się względnie sporo materiałów video z tego okresu - piętnastominutowy, kontrowersyjny materiał nakręcony przez amerykańską NBC jesienią 1975, poświęcony Niemenowi i smutnej codzienności w PRL; film dokumentalny w reż. Krzysztofa Rogulskiego "Niemen"; obszerny fragment "Twarzą do Słońca" nagrany o świcie dla krakowskiego oddziału TVP w 1977; reportaż TVP "Czesław Niemen - nagranie płyty"; fragment Jazz Jantar 1977 z Laboratorium; "Przed nami Bombaj" - wywiad z Niemenem przy okazji wyjazdu do Indii oraz wykonanie utworu "Idącej kupić talerz Pani M." z Mieczysławem Górką i Zbigniewem Namysłowskim.

Być może to pozwoliłoby nie tylko utrzymać legendarny status tego LP, ale jednocześnie przekonać nieprzekonanych o jego wyjątkowej wartości. Zawsze miałem pewne zastrzeżenia, co do jakości finalnego produktu. Mam wrażenie, że "Aerolit" brzmi zdecydowanie lepiej, choć był nagrywany wcześniej.

Rozmarzyłem się Razz
Domin189
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 23.02.2018, 14:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu - pod koniec marca ma się ukazać LP "Katharsis" na winylu! Surprised Już tylko krok dzieli nas od wznowienia "Idee fixe" na czarnym krążku Cool
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 23.02.2018, 15:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,6647,Katharsis,Czeslaw+Niemen

Faktycznie. Jak tak dalej pójdzie to chyba trzeba będzie się zaopatrzyć w gramofon. Koledzy zapewne pomogą w wyborze? Smile

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 23.02.2018, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warner zaczyna mnie powoli wkurzać z tą swoją polityką wydawniczą. Winyl, potem długo, długo nic, ewentualnie CD. Jakby łaskę robili.
Cure
digipack

PostWysłany: 23.02.2018, 22:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deformator napisał:
http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,6647,Katharsis,Czeslaw+Niemen

Faktycznie. Jak tak dalej pójdzie to chyba trzeba będzie się zaopatrzyć w gramofon. Koledzy zapewne pomogą w wyborze? Smile

To już teraz wiem, dlaczego nmint z epoki chodzi po jakieś 30/40.
Domin189
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 24.02.2018, 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
To już teraz wiem, dlaczego nmint z epoki chodzi po jakieś 30/40.

nie rozumiem. Rozwiniesz myśl? Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Następny
Strona 36 z 38

Skocz do: