Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PUNK (is not dead?)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.09.2011, 12:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaggera zawsze bardziej interesowały panienki i forsa niż prochy.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.09.2011, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Dlatego własnie jeden z SHARP-ów powiedział: "Żaden Skinhead nie może być rasistą, bo musiałby zatuszować swoje czarne korzenie".

Otóż to. Obraz tej subkultury został wypaczony właśnie na przełomie lat 70/80. Nie dziwię się, że powstały odłamy typu SHARP. Nie chciałbym być identyfikowany jako nazista, bo noszę glany, i mam wygoloną głowę. A chyba każdemu tak wyglądająca postać z tym się właśnie kojarzy.

Cytat:
Jaggera zawsze bardziej interesowały panienki i forsa niż prochy.

Nie ma wątpliwości Smile Ale nie sądzę, żeby obracając się w takim środowisku, w takim czasie, stronił jakoś wielce od używek. Oczywiście nigdy bym nie powiedział, że Jagger to ćpun. To stary rock'n'rollowiec, ale i profesjonalista.
Tarkus

PostWysłany: 22.09.2011, 12:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E, subkultury silnie nacjonalistyczne i rasistowskie to były już w latach 50, a na pewno 60. A ciekawostką jest, że ogromnym kultem wśród skinów (tylko nie wiem, czy wyłącznie polskich, czy też to szerszy zasięg) cieszyła się "Mechaniczna Pomarańcza" Kubricka. Część stylówy Aleksa (szelki, glany, nieco przykrótkie spodnie) została przez nich zaadaptowana. W sumie szkoda, że nie meloniki - mielibyśmy podobną osobliwość, jak czescy metale w sandałach Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.09.2011, 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
E, subkultury silnie nacjonalistyczne i rasistowskie to były już w latach 50, a na pewno 60. A ciekawostką jest, że ogromnym kultem wśród skinów (tylko nie wiem, czy wyłącznie polskich, czy też to szerszy zasięg) cieszyła się "Mechaniczna Pomarańcza" Kubricka. Część stylówy Aleksa (szelki, glany, nieco przykrótkie spodnie) została przez nich zaadaptowana. W sumie szkoda, że nie meloniki - mielibyśmy podobną osobliwość, jak czescy metale w sandałach Smile

Takie subkultury pojawiały się już wcześniej, to fakt, ale jedną z podstaw subkultury skinheadów, prócz Modsów, byli Rudeboye, i członkowie innych czarnych gangów, więc u skinów rasizm nie występował raczej. A na pewno nie na tym opierała się ich postawa.
Tarkus

PostWysłany: 22.09.2011, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu pewnie trzeba byłoby się przyjrzeć Wyspom Brytyjskim w kontekście imigracji z byłych kolonii (Pakistan, Indie, Karaiby, Azja Płd-Wsch), bo to był najgłówniejszy impuls to skorelowania subkultur nacjonalistycznych z rasizmem. Stąd faktycznie lata 70. mogą być dobrą datą.
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 22.09.2011, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiscie uwazam, że cala ta punkowa rewolucja końca lat 70-tych od stony muzycznej była nowościa w procencie bliskim zeru. Przekazem włacsiwie tez (sami Beatlesi mieli przeciez Taxmana i Revolution, czysty antysystemowy bunt), to całe punkowe zjawisko tak mocno w pewnym momencie zaistniało bo idealnie trafiło w swoj czas (zjadanie ogona wybujałych form) i mocno odrożniło sie wyrazistym imagem.

Ponadto spotykam sie co jakis czas z opiniami, że pierwsze stricte punkowa płyta jest solowy debiut Lennona "Plastic Ono Band" z 70 roku. Co prawda myzcznie bywa lekki, ale jest tez cholernie szorstki i niechlujny jak w I Found Out czy Working Class Hero. Tekstowo bardzo nihilistczny i hedonistczny co jest typowe dla punk rocka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 22.09.2011, 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A najciekawsze jest to, że 'Never Mind...' produkował Chris Thomas, który kilka chwil wcześniej produkował płyty Procol Harum i współpracował z kilkoma innym starymi wyjadaczami. No i sam Glenn Matlock był ponoć fanem The Beatles.
Natomiast co do pierwszej płyty punkowej...hmmm...Mam trochę wrażenie, że od kilku lat coraz to nowi wykonawcy wskazywani są jako prekursorzy punku.
Bartosz
digipack

PostWysłany: 22.09.2011, 16:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Osobiście uważam, że cala ta punkowa rewolucja końca lat 70-tych od strony muzycznej była nowością w procencie bliskim zeru.

Peter Hammill napisał:
Natomiast co do pierwszej płyty punkowej...hmmm...Mam trochę wrażenie, że od kilku lat coraz to nowi wykonawcy wskazywani są jako prekursorzy punku.

Oj, Panowie, nie odkryję przed Wami ameryki stwierdzeniem, że w historii muzyki ciężko coś wyrysować odtąd dotąd, ani, że żaden nurt nie powstał z niczego.

Za pierwszą płytę punkową równie dobrze możemy uznać debiut Ramonesów, Kick Out the Jams MC5, jak i Psychedelic Sounds of the 13th Floor Elevators. Brudne, głośne zbuntowane granie jest tak stare jak rock.

Dla mnie osobiście punk jest nazwą nie tyle gatunku, ani nawet idei - czy to polityczno-społecznej, czy muzycznej - ale swoistego przesilenia, które miało miejsce w drugiej połowie lat 70tych. Po prostu - stara konwencja muzyki rockowej się zdarła, dotychczasowi giganci powoli się kończyli i ich miejsce zajęli młodzi. Warto przy tym zauważyć, że chociaż na poziomie deklaracji punk miał być całkowitym zaprzeczeniem klasycznego proga to w gruncie rzeczy w znacznej mierze poszedł w jego ślady. Przecież jeszcze zanim wypalił się punk powstał post punk! I co? Czy rzeczywiście to, co grali The Cure, Joy Division, Pere Ubu, The Chameleons, PIL, This Heat i wielu innych jest antytezą pierwszej połowy lat 70tych? Nie wydaje mi się...

[/url]
Powrót do góry
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 22.09.2011, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest. Jak choćby powrót do brzmień syntetycznych, które - chyba - punk rock odrzucał na rzecz brzmienia gitarowego. Ponad to - tutaj również pewien nie jestem - post punk i to całe new wave itd. w pewnym momencie wróciło do grania w dużych salach czy halach, podczas gdy punk rock krytykował starsze grupy, że grając w dużych salach oderwały się od publiczności.
WOJTEKK

PostWysłany: 22.09.2011, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie zapominając o The Stooges

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 22.09.2011, 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I o The Troggs i o The Seeds i o jeszcze paru kapelkach z anglosaskich garaży.

Generalnie w miarę o nowatorstwie w obrębie punka można mówić w przypadku II fali (The Exploited, GBH, DRI, Discharge). Wciąż prymitywnie, ale znacznie mocniej, znacznie agresywniej, bezkompromisowo. Owczesny metal rozwijający się równolegle to jednak były melodie, jak w hardrocku, tylko ostrzej podane, a punki podały czad bez silenia się na "ładnie". Fajnie to potem tak powoli ewoluowalo, ewoluowało, aż wyewoluowało w grindcore. Te kilkunastosekundowe pieprznięcia na płytach Napalm Death. Ale to i tak pikuś przy zespołach nurtu crust. Oglądałem kiedyś na wideo koncert S. O. War - koleś co chwilę podchodził do mikrofonu i growlował, zespół w tym czasie na kilka sekund robił czad. Po jakiejś minucie powiedziałem do kumpla "Dziwny kawałek, tyle pauz rytmicznych". Kumpel spojrzał jak na głupka i powiedział "Ale oni już chyba 15 kawałek grają" Wink
Tarkus

PostWysłany: 09.10.2011, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TZN. Xenna się reaktywowała. Przez grzeczność nie spytam: "po co?".
WOJTEKK

PostWysłany: 09.10.2011, 20:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie, bo chyba nie chodzi o kasę? Może jeszcze coś mają do powiedzenia?

Powrót do góry
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 28.12.2012, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest wątek o punku,a my gryzmolimy przy UFO jak telesfory jakieś.
Cały ten offtop trzeba tu przenieść,ale jak to niech admin powie.
Po kilku postach zaczyna nam się klarować o co mi chodziło.
Szacunek punkowcy mieli i powinni dla potentatów hard-rocka. Dlaczego miałoby być inaczej. Szacunek szacunkiem, a granie przez punk-rockowe zespoły hard-rocka i odwrotnie to inna sprawa. Można to nazwać wzajemnym nie wchodzeniem sobie w paradę. Gdy jeździłem do Jarocina nie byłem metalem tylko rockersem wytarte dzinsy,flanela opaska na czerepie. Farbami pomalowana podkoszulka bo koszulek firmowych zespołów nie było jeszcze w obiegu. Jakieś tam błyskotki na szyji fajka w gębie wino w garści i tyle. Mydło dla punka żółwik przy korycie i tyle. Jednak muzyka nie dla mnie,a moja dla nich wszystko z szacunkiem
Powrót do góry
Dudia
epka analogowa

PostWysłany: 28.12.2012, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia jak się to przenosi więc nie będę tego robił.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

Skocz do: