Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PUNK (is not dead?)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
album CD

PostWysłany: 27.10.2019, 00:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepszy numerek Kultu, który to zespół po raz pierwszy ujrzałem w klubie Riviera-Remont we wrześniu 1982 (stan wojenny).

Numer poniższy późniejszy, ale najjaśniejszy. A i Kazek w dobrej formie.

Kult Disco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 28.10.2019, 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siema. Popełniłem jako pierwszy w Polsce ( co jest dla mnie skandalem !) pracę magisterską o polskiej zimnej fali pt. Nie mówię , ja myślę . Zimna fala w Polsce w latach 1983-1990 i mogę udostępnić na PW , gdyby ktoś chciał. Co wy na to ?
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.10.2019, 11:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrzuć tu link do pobrania, myślę że sporo osób by z chęcią przeczytało (ze mną włącznie).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.
box

PostWysłany: 28.10.2019, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chętnie przeczytam.
I&I
album CD

PostWysłany: 28.10.2019, 11:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem niezmiernie ciekaw Very Happy
Powrót do góry
Paweł
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 28.10.2019, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja także chętnie się zapoznam z Twoją pracą. Wink
Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 28.10.2019, 11:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takoż!
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 28.10.2019, 17:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mimo prośby kolegi BJ by nie udostępniać tego na FD, uznałem jednak ,że lepiej będzie jeśli każdy będzie mógł się z tym zapoznać, tym wtedy jest większa szansa ,że trafi pod strzechy. https://drive.google.com/open?id=1R8JPMCw2oGHpa1EV3I7Nxj8i9xeEAc28
Powrót do góry
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 29.10.2019, 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
PIL - Album (1979) Rottena wokal zawsze lubiłem, nawet w tych hard rockowych numerach z płyty najbardziej znanej, a moim zdaniem przecenianej. A potem zaczął drążyć i nie wyszedł na tym dobrze, bo kolejnym inkarnacjom zabrakło prądu. Ten mieli donieść uczestnicy tej płyty i wyszło dobrze, ale nie najlepiej.
Po pierwsze gitarzysta nie czuje czaczy (to najistotniejsza sprawa), basista ambitny, ale taki jak na początku zespół Kryzys, a perkusista bomba, bo nasz Ale i tak to jest Rottena najlepsza płyta, bo jest trochę szukania nowej formy...

Świetna płyta.
A wiesz? - trudno mi do końca wytłumaczyć dlaczego, ale bardzo lubię "That What Is Not" (pewnie za pozornie piosenkowy, rockowy klimat...), że o "Flowers Of Romance" nie wspomnę (he, he).

Na kasecie magnetofonowej znalazłem dwie "dogrywki" z trzeszczących, analogowych singli (pierwszego tytułu nie mogę zidentyfikować - jest surowy i porywczy, prawdopodobnie to powijaki grupy...nazwijmy go "X-Ray Pop"):

X-Ray Pop "X-Ray Pop" / "Fuzzy Christmas"

Plastikowo-psychodeliczna elektronika oraz naiwna pop-piosenka.

Post-punk-new-wave-pop.

https://www.discogs.com/X-Ray-Pop-Fuzzy-Christmas/release/596451

Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 29.10.2019, 19:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Flowers Of Romance to piękna robota. Kiedy po raz pierwszy ją usłyszałem (w epoce, u kogoś w Trójce), to gały wyskoczyły mi na wierzch, ze względu na radykalną formę muzyki, której wtedy nie spodziewałem się po PIL.
Z perspektywy czasu to bardzo odważna rzecz i jednocześnie bardzo dobry album.
Wspomniany przez Ciebie drugi album już nie zrobił na mnie wrażenia, jak zresztą większość późniejszych dokonań zespołu (tak od Happy?).

PS Tych Francuzów nie znałem. Ciekawe post punkowe granie, z domieszką elektro popu. Spodobały mi się próbki znalezione w necie. Dzięki za reko.
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 29.10.2019, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arsen1994 napisał:
Mimo prośby kolegi BJ by nie udostępniać tego na FD, uznałem jednak ,że lepiej będzie jeśli każdy będzie mógł się z tym zapoznać, tym wtedy jest większa szansa ,że trafi pod strzechy. https://drive.google.com/open?id=1R8JPMCw2oGHpa1EV3I7Nxj8i9xeEAc28

Jestem po ściągnięciu i ekspresowym przejrzeniu. Piękna robota Exclamation Gratuluję pomysłu na pracę magi Wink (Muniek np. napisał o swoim zespole, czyli sobie).
Z pierwszych uwag. Na pierwszym planie są Variete i 1984, a scena polska była lekko przynajmniej pojemniejsza (np. Ivo Partizan, który moim zdaniem nie odbiegał kulturotwórczo (co za słowo) od reszty.). Więcej pociągnąłbym w opisie zachodniej sceny (brawo za The Opposition!). Ale to tylko skomlenia starego fana nowej muzyki Wink .
Dam znać na priva po zapoznaniu szczegółowym ze 107 stronicową cegłą Very Happy

Pozdrawiam serdecznie!
Brawo Pan Młody Pawłowski.

Ivo
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 30.10.2019, 09:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arsen1994 napisał:
Mimo prośby kolegi BJ by nie udostępniać tego na FD (...)

Shocked
Nie zrozumiałeś, co Ci napisałem w PW. Odradzałem Ci otwartą publikację na FD, bo obecnie powszechne jest kopiowanie cudzych prac naukowych. Ale nie blokowałem jej, bo co mi do tego? A z tego powyżej moża wnioskować, że ze mnie pies ogrodnika.
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.10.2019, 13:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyobraź sobie BJ , że jest coś takiego jak pozew i w razie plagiatu , mogę takiemu deliwentowi / delikwentce wytoczyć taki proces. Są też komisje antyplagiatowe , odpowiednie programy tego typu....
Powrót do góry
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.10.2019, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:

A co do Ivo Partizan , to ja poznałem ten zespół już po napisaniu tej pracy. Zespół muzycznie świetny, tylko teksty były z całym szacunkiem cienkie ( mój ojciec nigdy się do tego zespołu nie przekonał, uznał szczególnie tekst Josef Mengele za żenujący. ) . Oryginalny wokalista już nie żyje , za to pozostali trzej żyją i chętnie ich poznam.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.10.2019, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Praca ciekawa i potrzebna, aczkolwiek faktycznie warto by wspomnieć też o innych przedstawicielach naszej sceny - oprócz Ivo Partizana, trzeba też pamiętać, że np. początki TLove (Alternative) też ocierały się o cold wave (Ogolone kobiety!). Dobrze też wspomnieć rzeszowski One Million Bulgarians. Wiem, czepiam się. Smile Tak czy owak dziękuję za wspomnienie tamtych czasów.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

Skocz do: