Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PUNK (is not dead?)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur.O
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 25.07.2020, 23:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

23 Skidoo znam z ich poprzedniej płyty, Seven Songs (z paroma bonusami w postaci EPki z tego samego roku i singla o Nowej Gwinei). Bardzo intrygujące, eteryczne, oryginalne granie; kocioł, w którym miesza się i krautrock, i muzyka świata, i trochę industrialu. Co prawda trochę nierówne, ale warte zapoznania - te najlepsze momenty są naprawdę świetne.
esforty
album CD

PostWysłany: 26.07.2020, 09:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
bananamoon napisał:
- Maciek

...a ostatnio, bardzo dobrze zagadał do mnie po latach debiut 23 Skidoo, (z 1982 roku) - w produkcji albumu "maczali palce" Genesis P-Orridge oraz Peter Christopherson.

23 Skidoo "Seven Songs"

Plemienne, afrykańskie rytmy (także na żywe perkusjonalia), trans przypominający elektryczne płyty Milesa Davisa z lat siedemdziesiątych, etniczne odniesienia...pomieszane z electro-dancem, psychodelicznymi zatrzymaniami, miejskim gwarem, industrialnymi zaczepkami, poszarpaną elektroniką.

Z afrykańskiej wioski do europejskiego miasta.

https://www.discogs.com/23-Skidoo-Seven-Songs/release/60270

Aaa! Jeszcze chcę podziękować za to wskazanie/polecenie. Nie znałem Embarassed.
Nie szukam porównań bo i po co, zrobiła na mnie spore wrażenie ta płyta.

Wycięte z wątku:

W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat

Tu też pasuje Very Happy .
A przy okazji: prawem paradoksu- wszechstronność utrudnia karierę(sic).
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 26.07.2020, 16:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Ja jeszcze wrócę na chwilę do A Certain Ratio, zwłaszcza że w związku ze swoim dziadowskim jubileuszem nagrali swoją wersję Houses In Motion ulubionego przeze mnie zespołu Talking Heads.
Bardzo udanie wyszła ta wersja, nie pominęli ogółu i dodali trochę współczesności (taniec!).
Polecam uwadze ten występek.

Houses In Motion by A Certain Ratio

Faktycznie, interesująca wersja Houses In Motion...oczywiście pod warunkiem, że przymknie się oko na założenia i obostrzenia tokinhedsowe, czyli obsesyjny, perfekcyjny, doprowadzony do obłędu RYTM (podobnie jak u Republiki...tudzież w Gouldowskich interpretacjach - he, he).
Może mylnie kojarzę analogie, ale to nowe A Certain Ratio przypomina mi trochę woltę Cabaret Voltaire.

Cardiac Arrest "The Obvious Identity"

Angielska formacja działająca na przełomie siedemdziesiątych i osiemdziesiątych lat (no bo potem to wiadomo...), "zapamiętana" z nośnika w postaci kasety magnetofonowej (chociaż podobno, obecnie, wydawnictwo można wyłuskać na cede?).
Trudno wywnioskować, czy muzyka na płycie jest odzwierciedleniem poważnych intencji członków zespołu, czy nagrana została dla zgrywu / dla żartu (a może jedno nie wyklucza drugiego? - patrz Cardiacs).
W każdym bądź razie, amatorskie i nieco naiwne melodie pop-punkowe, zostały rozpostarte na "progresywnych" mini-szkieletach i ubrane w nowofalowo-metalowe aranżacje, co przynosi na myśl najprzeróżniejsze skojarzenia...to tak, jakby do Dead Kennedys dołączył ktoś ze składu Genesis albo Yes (he, he).

Niezidentyfikowany elektrokardiogram prog-punk-wave.

https://www.discogs.com/Cardiac-Arrest-The-Obvious-Identity/release/2131798

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 28.07.2020, 09:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...dzięki uprzejmości kolegi, właśnie odświeżyłem sobie (kaseta magnetofonowa z tymi nagraniami przepadła mi gdzieś lata temu) świetną płytę znanych i cenionych artystów.

The Momes "Spiralling"

Mocniejsza brzmieniowo (w sensie klasyfikacyjnym / gatunkowym, bo raczej nie wymiernym), a jednocześnie bardziej oczywista odsłona zainteresowań Micka Hobbsa oraz takich muzyków jak Andy Wake i Tim Hodgkinson.
Tak naprawdę na "Spiralling" można odnaleźć czytelne i naturalne "zapożyczenia" z twórczości Officer!, The Work i Unrest Work And Play...można także śmiało odwołać się do transowej i zamaszyście pląsającej (pulsującej) perkusji charakterystycznej dla Charlesa Haywarda...do otwierających się jak matrioszki, przenikających się linii wokalnych spod znaku Camberwell Now.
Oczywiście te cechy rozpoznawcze Officer-Unrest-Work-Camberwellów, przefiltrowane są przez punk-piosenkowe formy, nieco prostsze organizacyjnie, bez trzeciego dna, które na pierwszy rzut oka / ucha są bardziej nośne i przystępne.
Wspomniane pierwowzory, naszpikowane nieszablonowymi aranżacjami, brudnymi, momentami psychodelicznymi brzmieniami i art-rock-punkową schedą są bezsprzeczną zaletą tej muzyki, w żadnym wypadku wadą / kalką.

Medium-Spiral-Scrabble.

https://www.discogs.com/The-Momes-Spiralling/release/1843758

Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.07.2020, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie znam tego, choć wszystko, czego tknęła ręka Tima Hodgkinsona staram się śledzić z pasją godną kpt. Żbika. Znalazłem na Tidalu ten album i już nadrabiam zaległości.
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 08.08.2020, 00:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Clash - Sandinista (1980)

Epokowa rzecz i nie ma to tamto-sramto Wink
Biadolili niektórzy - wychwalali Pana inni. Ja w tej drugiej grupie byłem.

Znakomita płyta, najlepsza The Clash. Mamy tutaj wszystkiego punka jak należy, ale z przyległościami, czyli funk, reggae, dub i disco.

Wydali płytę za 1 zeta, a należało się ze 3 zeta. Wydawca płakał, ale zapłacił.
Tak się działo w boskim 1980 roku!

Parę numerów poniżej.

Let's Go Crazy
Crooked Beat
If Music Could Talk
Junco Partner

Junco stary
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 14.08.2020, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kontrola W. - Bossa Nova.

1982.

Nie płyta, bo wtedy się wydawało Perfect . Nie płyta, ale numer nagrany w studio PR Łódź i to gdzieś tam na marginesie życia.

Pachnie Talking Heads, The B'52's i nami z tamtych lat Smile

Bossa Nova

PS Zwróć uwagę na drugą część nagrania Smile
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 14.08.2020, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
I&I napisał:
Ja jeszcze wrócę na chwilę do A Certain Ratio, zwłaszcza że w związku ze swoim dziadowskim jubileuszem nagrali swoją wersję Houses In Motion ulubionego przeze mnie zespołu Talking Heads.
Bardzo udanie wyszła ta wersja, nie pominęli ogółu i dodali trochę współczesności (taniec!).
Polecam uwadze ten występek.

Houses In Motion by A Certain Ratio

Faktycznie, interesująca wersja Houses In Motion...oczywiście pod warunkiem, że przymknie się oko na założenia i obostrzenia tokinhedsowe, czyli obsesyjny, perfekcyjny, doprowadzony do obłędu RYTM (podobnie jak u Republiki...tudzież w Gouldowskich interpretacjach - he, he).
Może mylnie kojarzę analogie, ale to nowe A Certain Ratio przypomina mi trochę woltę Cabaret Voltaire.

Mnie w ogóle. Cabaret był bardzo techniczny i w prosty sposób udzielał się instrumentach (przynajmniej na na tych płytach, które znam z epoki do 1982).
W Goulda bym nie jechał, a tym bardziej w Republikę Very Happy

Ja bym szedł w kierunku Chaka Khan i czarnych.

Bombowy numer.

Like Sugar

Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 14.08.2020, 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I w tę mańkę można iść.

Root 70 ‎– Heaps Dub [2006]

Niemce na bardzo wysokiej fali Wink

Robota muzyczna warta paru groszy.

Jedna z moich ulubionych płyt winylowych z epoki.
Root'70
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 16.08.2020, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hendrik Lasure Warm Bad - Garden Head [2019]

Ogólnie jazz, ale jest i punk rock JAK poniżej.
Wspierajmy młodych - nawet nie naszych Very Happy

LUCAS

Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 18.08.2020, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stare boysy.

Z mojej ulubionej płyty The Talking Heads (Fear Of Music - 1979) najznakomitszy numer. Ależ było chujowo za stanu wojennego, a myśmy tego słuchali (1985) i i marzyli o normalnym życiu.

Cities

Ale parę numerów leży niedaleko.

Life During War
Mind
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 12.09.2020, 15:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XTC - White Music (1978)

Jakieś głupoty wypisywano za komuny, że Republika z nich rżnęła nutę. Paru wielkich animatorów muzyki zachodu (w Polsce, ówczesnych) było w błędzie.

Punkowa wersja nagrania. Początek jak z Suicide nowojorskiego, ale dalej to tylko dalej Wink
Moja ulubiona wersja klasycznego numeru.

All Along The Watchtower

PS No może tu jest skrawek Republiki. I'm Bugged
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 12.09.2020, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Punk rock inna hip-hop stylee.

2004.

Kiedyś już to chyba wrzucałem. Ale nie wiem do końca. Tym niemniej klasa robotnicza gra.

Fit
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 12.09.2020, 20:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wire - Mind Hive [2020]

Dziady dają radkę.

Moja ulubiona kapela z lat 70/80.

Żyją.

Cactused

Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.09.2020, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postpunkowa petarda z 2020 roku:
https://youtu.be/YNCopmqsw1Q
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

Skocz do: