Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PUNK (is not dead?)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
album CD

PostWysłany: 29.11.2020, 12:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo audiofilskie to nagranie Wink

Ale super sprawa ten Milo Kurtis z kolegami Exclamation Namierzyłem go na allegro już.
Nie wiem, czy bardzo punk rocka, ale w sumie co, nie wolno?

Trebunie z Twinklami też mało punkowi i skojarzyli mi się od razu z innym wykonaniem tych samych (częściowo) motywów... Andziu Andziu chodź do domu... ale z tym odsyłam już do wątku jazzowego, bo ile tu można przemycić ciał obcych Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 01.12.2020, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko b. dobrze ująłeś Very Happy

Pozdro!
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 01.12.2020, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem gdzie, wiec będzie tu.

Tony Conrad with Faust - Outside The Dream Syndicate (1973)

Niezła śruba Amerykańca z Niemcami.
Trudno jest dużo pisać o dobrej muzyce, zatem tylko to, że to świetne. Minimalistyczne, krautrockowe, VU też czuć i rzecz jasna punka Very Happy

PS Świetnie nagrane.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.12.2020, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Nasi na przedzie.

1993.

Mąż Zbójca / Husband the Outlaw

Kiedym był już starszą młodzieżą w tamtych czasach nie było imprezy bez tej płyty, drugą pozycją eksploatowaną w sytuacjach rozrywkowych był OST Judgement Night (wiem, że nie ten wątek, ale to przez sentyment tak, przepraszam).
I&I
digipack

PostWysłany: 01.12.2020, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wątek punk rockowy jest z natury anarchistyczny i pojemny - nie ma za co przepraszać Very Happy
Zresztą hip-hop ja zawsze kojarzyłem z punkiem bardzo. To jest (było?) to samo podejście do muzyki, czyli nie umiemy, ale chcemy Wink

Tego OST-a znam z pocz. lat 90. Ale już teraz nie kojarzę z kim (z jakim wykonawcą szczególnie).
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 01.12.2020, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
podejście do muzyki, czyli nie umiemy, ale chcemy

To podejście jest mi osobiście bardzo bliskie, ponieważ z kolegami grając muzykę wychodziliśmy zawsze z tego samego założenia. Co prawda nigdy nie graliśmy punka, ale być może duch punkowy się zawsze nad nami unosił Very Happy
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.12.2020, 09:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. - też będąc starszą młodzieżą sporo imprezowałem przy Twinkle Inna Polish Style Smile Zabili Janicka w Segedynie... Na zmianę z płytami Izraela, szczególnie najbardziej zróżnicowaną 1991 Smile
A żeby było bardziej na temat, to na tych imprezach królował też Dezerter z płytą Jak powstrzymałem III wojnę światową, czyli nieznana historia Dezertera Cool
A dokładnie z tego nośnika:

Bednaar

PostWysłany: 02.12.2020, 10:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Milo inna nie wiadomo w jakim stajlu Wink

Greek Inna Polish Style Wink
Maciek

PostWysłany: 04.12.2020, 07:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
drugą pozycją eksploatowaną w sytuacjach rozrywkowych był OST Judgement Night (wiem, że nie ten wątek, ale to przez sentyment tak, przepraszam).

Jedno z moich najmilszych wspomnień z lat 90. Kapitalna płyta, która nic a nic się nie zestarzała (przynajmniej u mnie). Imprezy też u mnie czasem takie, że mógłbym to spokojnie wpleść pomiędzy The Mamas & the Papas, Davisa, Talking Heads, Marleya czy Queen i wszyscy byliby zadowoleni. Muszę sobie koniecznie kupić wznowienie JN.
I&I
digipack

PostWysłany: 04.12.2020, 08:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
I&I napisał:
podejście do muzyki, czyli nie umiemy, ale chcemy

To podejście jest mi osobiście bardzo bliskie, ponieważ z kolegami grając muzykę wychodziliśmy zawsze z tego samego założenia. Co prawda nigdy nie graliśmy punka, ale być może duch punkowy się zawsze nad nami unosił Very Happy

Ja też miałem band w 1981 roku graliśmy numery Krzyzysu i Boba Maraleya.
A nazwa jego (bandu Wink ) była Paraliż.
Ja cie, ja cie - piękne czasy.

W LO byliśmy za samą nazwę kingami Laughing
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 04.12.2020, 08:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
B.J. Dezerter

Po raz pierwszy widziałem ich na żywo podczas którejś edycji Jarocina. Chyba wtedy byli SS-20. Ale nie jestem pewien na 100%. Świetny zespół - szkoda tylko Skandala, którego poznałem na przełomie 1990/91. Wtedy organizował kwasowe imprezy w W-wie z domieszką elektro-techno.

PS Szkoda ze względu śmierć, rzecz jasna.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 04.12.2020, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękując I&I za reggae w innym wątku - pamiętacie Śmierć Kliniczną?
Kapela z Gliwic, którą założył Darek Dusza.
Tu np. takie ich reggae "Nienormalny świat":
https://www.youtube.com/watch?v=X_nYM6WsyD8
I&I
digipack

PostWysłany: 04.12.2020, 10:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znamy i dziękujęmy za wspominkę.

Poniżej blisko Gliwic, a przy okazji jedna z najlepszych odsłon polskiego reggae lat 80.
Zespół ze skomplikowaną historią, ale mnie wtedy takie reggae, pomijając nawet tuzów z W-wy, podobało się najbardziej.
Młodość, naiwność i radość muzyki. I świetne wokale (fałszujące, ale znakomite).

In The Ghetto [1986]
Środkowa, zimna i ponura komuna wtedy.

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 15.12.2020, 21:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sleaford Mods dają nadzieję, że świat w przyszłym roku jeszcze da trochę czadu: https://youtu.be/39HmCqHZOMU
I&I
digipack

PostWysłany: 18.12.2020, 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tak z nimi średnio na jeża. Wydaje się, że pogrobowcy The Fall. Ale mogę się mylić - nie wdrażałem się ponad stan podoba się-nie podoba.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
Strona 17 z 18

Skocz do: