Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porządkowanie muzycznych zbiorów
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.12.2020, 21:19    Temat postu: Porządkowanie muzycznych zbiorów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydzieliłem offtopowe posty z tematu prowadzonego obecnie plebiscytu (1976). W niniejszym wątku zapraszam do dyskusji zarówno o tym w jaki sposób prowadzimy porządki na półkach z nośnikami fizycznymi (CD, LP i inne), jak i w zbiorach wirtualnych (pliki na dysku, wirtualne kolekcje w różnych serwisach). (moderator)

Scales to jazz czy fusion, bo nie wiem gdzie postawić na półce?
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.12.2020, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Pod "S" Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 13.12.2020, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Białystok napisał:

Pod "S" Very Happy

obok Scorpions ? Shocked Very Happy
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.12.2020, 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czego nie? Schulze, Scorpions, wcześniej SBB, Santana i Saxon. Po co komplikować rzeczy proste, jeśli ułożenie płyt alfabetyczne jest najprostszym rozwiązaniem z możliwych?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 13.12.2020, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie byłby pod M. Po Magmie i Mahavishnu Orchestra, przed Metalliką i Milesem Davisem.

Ostatnio zmieniony przez RoryGallagher dnia 13.12.2020, 23:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 13.12.2020, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym postawił pod S, ale narzeczona potem krzyczy, że nie może znaleźć płyt na półce i żebym segregował od imienia Wink

PostWysłany: 13.12.2020, 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem tak przez niemal 30 lat z CD. No ale ich było sporo. LP mam mało i dlatego taka innowacja. Iron Maiden lepiej wygląda gdy stoi obok Judas Priest i Metalliki, bez jazzowych przerywników. Smile

Schulza nigdy nie miałem. Tam stoi Savoy Brown.

A po imionach jak Rory nigdy nie stawiałem. Davis zawsze pod D!

A sam Scales w słabiutkim jazzowo/fusionowym - jak Jaga na wyjazdach - roczniku to chyba czarny koń sekcji.
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 13.12.2020, 23:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze myślę o wykonawcach tak, jak są zapisani na okładkach. Wspomniany trębacz jest dla mnie Milesem Davisem, a nie Davisem, Milesem. To czemu miałbym stawiać jego płyty pod D? Wink

A winyli na Podlasiu nie ma wcale tak mało. Już mnie prześcignąłeś istotnie, a pamiętam, że kiedyś prowadziłem.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.12.2020, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są różne szkoły ustawiania płyt na półkach: znam kolekcjonerów, którzy ustawiają wg kryterium geograficznego: krajami, inni faktycznie stylami. U mnie 100% równouprawnienie: Beethoven obok Beggars Opera, Bemibem, Big Band Katowice i Between - wszystko idzie alfabetycznie bez względu na gatunek Smile (choć jednolitość zakłócają płyty z grzbietami po japońsku, rosyjsku, hebrajsku czy grecku- a mam ich sporo, ale te też daję wg kolejności alfabetu łacińskiego). Winyli mam zbyt mało, żeby zachodziła konieczność ustawiania ich w jakimś porządku- na dodatek część dekoruje ściany Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bednaar

PostWysłany: 14.12.2020, 15:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ustawiam tylko płyty danego wykonawcy w kolejności roku nagrania Wink - ale kolejność wykonawców/artystów-muzyków już nie jest alfabetyczna, ani gatunkowa.
I&I
digipack

PostWysłany: 14.12.2020, 20:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ustawiam w katalogach (jazz, punk, avant, poważka, itp.), ale nie płyty. Pliki.
Takie czasy dla dziadersów Wink
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 14.12.2020, 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jak podajecie na co głosowaliście na album roku, to nie 3 na A, 6 na B, tylko 7 prog, 6 jazz, przypominam Smile
Crowley
digipack

PostWysłany: 14.12.2020, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyna słuszna metoda to dla mnie alfabetycznie (od nazwiska i nie licząc "the"), a samych wykonawców chronologicznie. Wtedy zawsze wiem, gdzie co jest.
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 14.12.2020, 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każda racja jest dobra Very Happy

PS Byleby nie ziobrowa.
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 14.12.2020, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Ostatnio jak podajecie na co głosowaliście na album roku, to nie 3 na A, 6 na B, tylko 7 prog, 6 jazz, przypominam

Najważniejsze, że my obaj mamy tego samego Nr.1 w tym roczniku. Z kolei podejrzałem ulubione płyty mahavishnuu i okazuje się, że będę miał z nim tego samego Nr.1 w roczniku 1978. Nie jest źle. Jeszcze pare osób słucha dobrej muzyki na FD. Wink Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: