Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

last.fm
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.07.2007, 11:46    Post subject: last.fm Quote selected Reply with quote

W ostatnim czasie ujawniło nam się kilku zwolenników last.fm Smile. Tak więc zakładam ten temat... może ujawni się jeszcze ktoś Wink.

Moim zdaniem taki portal to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy słuchają muzyki na komputerze, można poznać nowych ludzi a przede wszystkim nową muzykę. Radio nie nastawnia się na jeden gatunek, sami je tworzymy Smile. Dlatego możemy słuchać muzyki, która odpowiada naszym upodobaniom, a do tego poznawać nowe zespoły Wink.

Co wy o tym myślicie?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 25.07.2007, 12:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zarejestrowałem się na Last.fm głównie po to, by w pracy słuchać swojej ulubionej muzyki. Ponadto traktuje to radio jako prosty i wygodny sposób poznawania nowych artystów, nowej muzyki itp. Jak już pisałem gdzie indziej - płyt wolę jednak słuchać na tradycyjnym sprzęcie ze względu na jakośc dźwięku. Nawet jesli mam coś w postaci mp3 lub innego fomatu stratnego - przegrywam to na płytę CD-Audio - po protu odtwarzacz CD ma dużo lepszy przetwornik cyfrowo-analogowy od komputerowego i to na moim sprzęcie wyraźnie słychać. Jednak, gdy w domu potrzebuje muzyki jako tła np. do sobotnich porządków - włączam Last.fm, czasem też słucham www.jazzradio.pl.
mir
remaster

PostPosted: 25.07.2007, 12:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Serwus,

Nie jest to moje zadzieranie nosa ani nic nawet zblizonego, wiec prosze sie nie obrazac, ale ja nie jestem w stanie zrozumiec, jak mozna sluchac muzyki z komputera Rolling Eyes I nacisk klade tutaj na "sluchac", chyba ze to ma byc taki backgroundowy halasik, to co innego i bardzo przepraszam Wink

Z pozdrowieniem dla sluchajacych (inaczej) Smile

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostPosted: 25.07.2007, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ponieważ słucham głównie na komputerze, jest to dla mnie bardzo przydatna rzecz - tworzy rankingi i statystyki, dzięki czemu sam wiem, czego najchętniej słucham, heh. Wiem, że to może dziwnie brzmieć, ale ciężko wyczuć np. jakiego albumu słuchało się najczęściej w minionym miesiącu itp. czasami sam się zadziwiam Wink

Powiecie, że jest różnica pomiedzy odtwarzaczem CD a komputerem. Owszem, ale zależy to od tego, jaki mamy sprzęt, w moim przypadku opłaca się słuchać na PC-cie, nie mówiąc już o tym, że w ten sposób nie zmuszam do słuchania reszty domowników, a zamykam drzwi i problem rozwiązany

Jeśli chodzi o lastfm-owe fora to się nie udzielam.
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.07.2007, 12:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobra karta dźwiękowa, do tego dobre głośniki i da się jakoś przeżyć. Muzyki na komputerze słucham raczej z konieczności, ponieważ jeszcze się nie dorobiłam porządnego sprzętu grającego. Jednak kiedy tylko zakupię porządną wieżę na pewno komputer pójdzie w odstawkę Wink.

Last edited by Kasia S. on 25.07.2007, 12:45; edited 1 time in total
Back to top
buubi
singel analogowy

PostPosted: 25.07.2007, 12:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myśle że to kwestia:

1. Dobrej karty dźwiekowej i zestawu głosnikowego
2. Infrastruktury wnętrza domu, gdzie u mnie najwięcej czasu spedzam w kuchni, gdzie mam kompa, a sprzęt grający jest w duzym pokoju (stąd wiecej słucham z odwtarzacza w kompie)

Co do last.fm to warto również podkreślić iż mozna dzięki niemu poznać nieznane dotad bandy grające muzyke (w miarę) podobną do słuchanej. Zdaję sobie sprawę ze tradycjonaliści będą grymasić na tego typu wynalazki Wink Poza tym to naprawdę fajna zabawka choćby do spojrzenia z perspektywy czasu na to czeg osię sluchało. Niby nic a cieszy Smile
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.07.2007, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokładnie Buubi niby nic a cieszy. Jaka byłam zła, że w tym tygodniu rankingi spóźniły się o jeden dzień Wink.
Jak już pisałam można poznać nowych ludzi, co jest dużym plusem. Np. na Bubbiego wpadłam przypadkiem, przeglądając profil Petera Gabriela Smile
Back to top
mir
remaster

PostPosted: 25.07.2007, 12:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam dosyc spora plytoteke i pare lat temu, wprowadzielm taki system, ze po kazdym przesluchaniu LP badz CD wkladalem tam karteczke z data ostatniego sluchania. Niestety zarzucilem to, gdy sie okazalo, ze niektore plyty czekaly 2-3 lata Embarassed na ponowna odslone.

Z radia internetowego korzystam, kiedy jestem poza krajem, ale to z reguly do posluchania audycji typu "current affairs", wiadomosci a bardzo rzadko muzyki.

pzdr

mir
Back to top
Bednaar

PostPosted: 25.07.2007, 12:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mir - właściwie juz odpowiedziałem na Twoje pytanie. Dodam jeszcze, że zarówno komp, jak odtwarzacz CD (i gramofon, ale to inna bajka brzmieniowa, właśnie - przy tych bezdusznych cyfrach brzmi bajecznie) są podłączone do tego samego wzmacniacza, no i do tego czywiście są kolumny jub (jak Żonka śpi) słuchawki - i ten system bardzo bezlitośnie ujawnia róznice w jakości dźwięku PC i CD-playera na korzyśc tego ostatniego - oczywiście. Jednak w niektórych sytuacjach nie zależy mi na jakości (już było wspomniane przez Ciebie i przeze mnie w jakich), stawiam wtedy raczej na wygodę (odpada potrzeba zmieniania płyt) - no i te niemal nieograniczone możliwości poznawania nowej muzyki na Last.fm - to niezaprzeczalny atut tego radia.
mir
remaster

PostPosted: 25.07.2007, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kasia S. wrote:
. Jednak kiedy tylko zakupię porządną wierzę na pewno komputer pójdzie w odstawkę Wink.

Kasiu, nie kupuj "wierzy" ani nawet wieży Wink . Za podobne pieniadze jakie wydasz na wieże, moze troszke wieksze, bedziesz mogla kupic osobne komponenty i samej zestawic taki system jaki da Ci najwiecej radochy ze sluchania swojej muzyki.

pzdr

mir
Back to top
Bednaar

PostPosted: 25.07.2007, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

To fakt - a na starym FD był wątek "kącik audiofilski". Jako ze conieco liznąłem temat - mógłbym służyć pomoca i radą w podobnym watku, zresztą zaraz go założę.
Kasia S.
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.07.2007, 12:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Kasia S. wrote:
. Jednak kiedy tylko zakupię porządną wierzę na pewno komputer pójdzie w odstawkę Wink.

Kasiu, nie kupuj "wierzy" ani nawet wieży Wink . Za podobne pieniadze jakie wydasz na wieże, moze troszke wieksze, bedziesz mogla kupic osobne komponenty i samej zestawic taki system jaki da Ci najwiecej radochy ze sluchania swojej muzyki.

Zapamiętam Wink.
Back to top
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.07.2007, 13:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Komputerowe głośniczki to pomyłka zupełna, nie mówiąc już o tym czymś w laptopach. Zawsze są jednak słuchawki.
Jest to bardzo wygodna sprawa np. w moim wypadku, gdyż przez 5 dni jestem w innym mieszkaniu (inne miasto, studiuje) a na weekendy wracam do domu, gdzie mam swoje płyty.
Albumy przegrywam do formatów bezstratnych (flac) a nie do żadnego mp3. Do tego świetny program do odtwarzania (pod Linuxem Amarok), który wszystko ładnie kataloguje i sam ściąga okładki do płyt z internetu i wyświetla je w czasie odgrywania. Ściąga także teksty utworów które właśnie lecą oraz informacje na temat zespołu z wikipedi. W ciągu paru sekund możemy wlączyć dowolny utwór czy album po prostu wpisując jego nazwę w zakładce kolekcji. To ma znaczne przewagi nad klasycznym odtwarzaczem.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 25.07.2007, 14:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam wolę w klasyczny sposób włożyć płytę do odtwarzacza i cieszyć się lepszym dźwiękiem, poza tym podczas słuchania muzyki często zamykam oczy, żeby się łatwiej skupić na dźwiękach - bodźce wzrokowe w postaci okładek lub tekstów widocznych na ekranie monitora podczas słuchania rozpraszają mnie i przeszkadzają w odbiorze muzyki. Jak już mówiłem - komp, a zwłaszcza last.fm to taka sonda do poznawania nowej muzyki. Sprzęt klasyczny - do pełnego przeżywania muzyki.
pershing
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.07.2007, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar, ja nie słucham muzyki patrząc w ekran, ale czasem zerkam, tak jak zerka się do książeczki w pudełku z płytą. Ja opisuję wersje przenośną, ma tę przewagę że nie wożę ze sobą płyt z miejsca na miejsce a mam całą kolekcje pod ręką zawsze. Poza tym sprzęt audio mam tylko w domu, czyli w weekend.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum