Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 68, 69, 70  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.11.2020, 10:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podzielam opinię Bednaara dotyczącą Koss Porta Pro, używam ich od lat i jestem zadowolony Smile - jeśli te wireless grają podobnie, to warto je wziąć pod uwagę. W domu słucham na Beyerdynamikach DT 770 Pro - to bardzo dobre słuchawki jeśli chodzi o analizowanie nagrań, kwestie produkcyjne, ocenę realizacji itp. Jeśli komuś jednak zależy po prostu na słuchaniu i cieszeniu się muzyką to raczej przyłączyłbym się do poleceń AKG.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 09.11.2020, 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wspomniano jeszcze o firmie Sennheiser... ale trzeba uważać na modele z niższej półki. Miałem Sennheiser HD500 i po 7 latach użytkowania były w gorszym stanie, niż obecnie przeze mnie użytkowane AKG K530LTD po 12 latach codziennego słuchania. Dźwiękowo też AKG lepsze (ta sama półka cenowa) - mało tego, słuchałem Sennheiser HD595 i śmiem twierdzić, że AKG K530 dźwiękowo bliżej do nich, a 595 to był model z zakresu 600-700 zł, czyli dwa razy droższy. Wracając do Koss Porta Pro: ciepły, miękki, słodki dźwięk z dość grubą basową poduchą, ale przestrzenność taka sobie, zaś AKG: chłodniejsze, dużo bardziej analityczne, z niesamowitą przestrzenią - wrażenie efektu surround, i to charakterystyczne dla "dużych" modeli AKG. Generalnie na AKG słucham płyt lepiej zrealizowanych, jazzu akustycznego np. z ECM oraz elektroniki w stylu Klausa Schulze, na Koss Porta Pro wolę np. fusion z lat 70-tych, jazz-rock itp. Krótko: dobre realizacje i spokojne klimaty na AKG, gorsze realizacje i czad na KPP.
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.11.2020, 11:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:

poszukuję... słuchawek bezprzewodowych... z wypierdem lekko audiofilskim.

Te aspekty sie lekko wykluczają Wink

Bednaar napisał:
Dodatkowo mam też legendarne Koss Porta Pro...

Odradzam! Grają dobrze, ale są zbyt delikatne. Dopóki za serwis gwarancyjny odpowiadał sprzedawca, woziłem do naprawy. Po 2 latach, min. opłata serwisowa 80 zł.
Powrót do góry
bananamoon
singel analogowy

PostWysłany: 09.11.2020, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- I&I

Ale co to znaczy, słuchawki do treningów?
Pytam, ponieważ nie wyobrażam sobie (z różnych względów / powodów) biegania, jazdy na rowerze, czy ćwiczeń z "tym czymś" na uszach / w uszach.
...ale jeśli już - spotykam podczas biegania / na trasie osobników i osobniczki z "tym czymś" - to wydaje mi się, że pierwszoplanową rolę będzie pełnił komfort użytkowania, a raczej jak najmniejsza upierdliwość "tego czegoś" (lekkie, mobilne, wpasowujące się w osobniczą budowę małżowin...).
Jeśli zaś chodzi o dźwięk, to podzieliłbym wszystko przez trzy (jak w "Czterdziestolatku").

Na stronie Bieganie.pl znalazłem test użytkowy kilku tanich słuchawek:

https://bieganie.pl/?show=1&cat=22&id=5718

Koledzy chwalą Kossy Porta-Pro; jeśli chodzi o lekkie słuchawki, to Kossy omijam z daleka - wolę słuchać muzyki na Sennheiserach PX-100 lub PX-100II (raczej nie nadadzą się do aktywności fizycznej), ale znalazłem dwie recenzje Kossów z "przeznaczeniem sportowym":

Koss Sporta Pro

https://www.hifi.pl/recenzje/sluchawki/kosssportapro.php

Koss Sporta Pro Wireless

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe/4134-koss-porta-pro-wireless

Tak czy inaczej, wypadałoby, żeby Żona przymierzyła przed zakupem słuchawki i odpowiedziała sobie na pytanie, czy może z "z tym czymś żyć" / lub czy może bez "tego czegoś" żyć?

A najlepiej kup sobie "normalne" słuchawki DO SŁUCHANIA MUZYKI, a potem wykręć się fortelem, że nie sposób ich użytkować docelowo / że nie sprawdzają się podczas treningów - he, he.
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 09.11.2020, 11:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

-> I&I

Polecam Marshall Major III Bluetooth. Mój syn użytkuje od paru lat, a ja czasem od niego pożyczam. Można je również podłączyć kablem, aby się lekko otrzeć o audiofilstwo Cool.

https://www.euro.com.pl/sluchawki/marshall-major-iii-bluetooth-czarny.bhtml?gclsrc=ds&gclsrc=ds#opis[/b]
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 09.11.2020, 12:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właściwie podzielam obiekcje Bananamoona - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Moim zdaniem komfortowe słuchanie muzyki przez słuchawki i aktywność fizyczna w tychże to dwie różne sprawy. Ja swoje Kossy (a ostatnio nawet douszne guziczki JBL) używam wtedy gdy poruszam się po mieście i przy okazji chcę sobie coś posłuchać, żeby nie tracić czasu. Natomiast w domu głównie słucham na głośnikach, chyba że jest późno albo nie chcę przeszkadzać żonie - wtedy przerzucam się na te Beyerdynamiki - używam ich też wtedy, gdy chcę ocenić jakość nagrania, bo to studyjne słuchawki, pozwalające dobrze usłyszeć wszelkie zalety i wady realizacji.
Crazy
longplay

PostWysłany: 09.11.2020, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest to zapewne wątek na tym forum, na którym pada najwięcej niezrozumiałych dla mnie słów (a zwłaszcza skrótowców) i który jest dalszy od moich potrzeb nawet, niż wątek o rocku awangardowym.

Tym niemniej bardzo szanuję Very Happy
Bednaar

PostWysłany: 09.11.2020, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

Bednaar napisał:
Dodatkowo mam też legendarne Koss Porta Pro...

Odradzam! Grają dobrze, ale są zbyt delikatne. Dopóki za serwis gwarancyjny odpowiadał sprzedawca, woziłem do naprawy. Po 2 latach, min. opłata serwisowa 80 zł.

Naprawdę? Mam je od kilku lat i jedyne, co musiałem wymienić, to gąbki - nawet zakupiłem zestaw 3 par zapasowych. Kabelek mam wymieniony na Conducfil Sonolene tylko w celu poprawy brzmienia oraz komfortu (2-metrowy w miejsce oryginalnego 1.2-metrowego). Moim zdaniem - trwałe słuchawki. Miałem okazję słuchać też wspomnianych Sennheiserów PX100, ale Kossy mają - moim zdaniem - ładniejszą, bogatszą barwę brzmienia. PX100 uchodzą z kolei za bardziej neutralne - najlepiej samemu posłuchać i porównać.
Tak czy inaczej - słuchawki to nie jest droga inwestycja, kupiłbym dwie pary: jedne bezprzewodowe do treningów, a drugie - przewodowe, do rozkoszowania się muzyką. Wtedy podzieliłbym koszty np.: 200 zł na wireless + 500 zł na audiofilskie. W tym drugim przypadku dobrze też określić, jakiego rodzaju brzmienia się oczekuje.
crescent

PostWysłany: 09.11.2020, 13:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przypomnę pewien dialog sprzed 3 lat Wink:

Bednaar napisał:
Osobiście jednak te wszystkie informacje traktuję jako ciekawostki, nie potrzebuję do szczęścia systemu hi-end. Wystarczy przyzwoita budżetówka, która zapewnia przyjemny, niemęczący dźwięk. Takie Koss Porta Pro to klasyczny przykład jeśli chodzi o słuchawki.

crescent napisał:
Bednaar napisał:
Takie Koss Porta Pro to klasyczny przykład jeśli chodzi o słuchawki.

W ciągu 2 lat 2 razy w serwisie. Nawet wymianę okablowania zrobili na gwarancji. Po 2 latach rozleciały się mocowania i tak skończyła się owa "dożywotnia" gwarancja. Kit jakich mało. Koszt naprawy to 70% wartości nowych.

Maciek napisał:
crescent napisał:
Po 2 latach rozleciały się mocowania i tak skończyła się owa "dożywotnia" gwarancja. Kit jakich mało. Koszt naprawy to 70% wartości nowych.

U mnie to samo. Właściwie kabel w Kossach jest do wymiany na starcie. W swoich zrobiłem rekabling, serwis zepsuł moje, daj swoje. Przez jakiś czas było ok, później poleciało mocowanie jednej ze słuchawek w pałąku. Jak się je włoży, to trzyma, ale wylatuje przy byle okazji. Mimo wszystko kiedyś chyba jeszcze zaryzykuję i kupię nówkę po porządnym rekablingu, jeśli taką znajdę. Jedyne pocieszenie to dostępność wymiennych gąbek - mieli je nawet w Empiku Wink

crescent napisał:
Można też przykleić je sobie taśmą do głowy Wink. Najbardziej rozwaliła mnie ta "dożywotnia" gwarancja, bo wbrew pozorom, to uszkodzenie mocowań łapie się pod gwarancję, ale kruczkiem jest opłata manipulacyjna - 80 zł + koszt przesyłki w jedną stronę.

Bednaar napisał:
Moje Koss Porta Pro się nie rozwaliły, a mam je już z 5 lat - choć przyznaję, że raczej leżą w szufladzie i były rekablowane.

crescent napisał:
Przypuszczam Bednaar, że Ty się bardzo delikatnie obchodzisz z tymi Kossami i dlatego jeszcze żyją Wink.

Bednaar napisał:
Jak pisałem - przeważnie leżą w szufladzie Smile
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 09.11.2020, 15:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już nie leżą w szufladzie - częściej z nich korzystam, dwa lata temu się przeprowadziłem, zakupiłem wzmacniacz słuchawkowy plus iFi Audio Ear Buddy do Kossów i teraz na zmianę przełączam raz KPP raz AKG zależnie od słuchanej płyty. Czasy i warunki się zmieniają Wink
PS. Czyli już mam je 8 lat, jak ten czas leci Smile
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.11.2020, 17:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja, jak w końcu będę miał czas, czyli niezbyt prędko, planuję zrobić sobie większy test słuchawek z najwyższej półki, i zakupić jakąś fajną parę. Topowe Audio-Techniki konkretnie się prezentują. Oprócz tego ze dwie pary różniących się barwą brzmienia Audeze, żeby sprawdzić, jakie brzmienie preferuję, Hifimany, bo podobno niesamowicie wygodne, Sennheisery HD800 S, bo mega przestrzenne, i jeszcze kilka innych, ciekawych i polecanych modeli.
Będzie zabawa Cool
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 10.11.2020, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie dziękuję za uwagi. Na razie krótko. Wybór padł był i żona łazi po domu w bezprzewodówkach Audio Technica. Potem napiszę więcej.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 10.11.2020, 17:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
A ja, jak w końcu będę miał czas, czyli niezbyt prędko, planuję zrobić sobie większy test słuchawek z najwyższej półki, i zakupić jakąś fajną parę. Topowe Audio-Techniki konkretnie się prezentują. Oprócz tego ze dwie pary różniących się barwą brzmienia Audeze, żeby sprawdzić, jakie brzmienie preferuję, Hifimany, bo podobno niesamowicie wygodne, Sennheisery HD800 S, bo mega przestrzenne, i jeszcze kilka innych, ciekawych i polecanych modeli.
Będzie zabawa Cool

Adi, a czy wśród tych ciekawych modeli będą jakieś studyjne? Konkretnie mam na myśli Beyerdynamic DT-150 i AKG K271MkII. Chodzą mi po głowie słuchawki zamknięte i na tych dwóch modelach się skupiam - te AKG słuchałem, ale krótko i w niesprzyjających warunkach (hipermarket), a z kolei nigdy w życiu nie miałem do czynienia z żadnym modelem Beyerdynamic.
Leptir

PostWysłany: 10.11.2020, 17:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaarze - od lat użytkuję Beyerdynamic DT 770 Pro - zamknięte, studyjne. Są niesamowicie analityczne, przekazują tylko to, co jest w nagraniu. Przez to może nie są efektowne przy pierwszym zetknięciu, ale za to jeśli masz dobre realizacje to pokażą wszystkie zalety. Do tego są wygodne i pancerne - wyglądają trochę jak słuchawki niemieckich czołgistów. Smile Są też równie trwałe.
Bednaar

PostWysłany: 10.11.2020, 18:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DT150:

DT770:

Które z nich wyglądają bardziej, jak hełmofon Grigorija? Wink

Mnie bardziej interesują DT150 ze względu na opinie - ponoć wzorcowa reprodukcja basu. Oczywiście najlepiej dorwać obie pary i porównać. W Lodzi zawsze było ciężko z dostępnością Beyerdynamików, wszędzie tylko AKG i Sennheiser. A jak z izolacją od dźwięków otoczenia w DT770? Obecnie mam słuchawki półotwarte, często słucham muzyki w czasie, gdy żona ogląda Tv, niestety niezbyt cicho Wink dlatego rozważam zakup zamkniętych.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 68, 69, 70  Następny
Strona 69 z 70

Skocz do: