Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.03.2017, 06:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Warto się też rozejrzeć za starszymi modelami Cambridge Audio. Miałem kiedyś takowego i grał pięknie, soczystym, dynamicznym dźwiękiem. Myślę, że przy Twoich preferencjach przypadłby Ci do gustu.
View user's profile Send private message
jarex
digipack

PostPosted: 13.03.2017, 12:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prawda, solidne urządzenia, zbudowane przeważnie na klasycznym przetworniku z serii TDA... Brzmią bardzo muzykalnie.
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 14.03.2017, 19:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:

Z niedrogich CD ten Denon brzmi dobrze, znacznie lepiej niż Technicsy.
http://allegro.pl/denon-dcd-485-i6741920064.html

Wyjątkowo ten jeden raz złamię postanowienie wielkopostne, ale tak się składa, że mam tego Denona od ok.10 lat i brzmieniowo jest średni - tzn. miłe dla ucha słodkie, ciepłe brzmienie, ale z drugiej strony mało detaliczne i mało przestrzenne - czyli nie kaleczy uszu, ale też nie wciąga. Pod tego samego wzmacniacza (Rotel RA-840BX2) co tego Denona podłączam też minisystem Marantz MCR-503, który z CD ma lepsze brzmienie niż ten Denon. Są jednak płyty, których wolę słuchać na Denonie i dlatego go trzymam: płyty o delikatnie mówiąc skopanej realizacji, np. Soft Machine vol. 4 wolę słuchać na Denonie, niż na Marantzu. Poza tym ten Denon ma tani laser KSS-213 i nie ma żadnych problemów z czytaniem nawet porysowanych płyt - własnie on 10 lat temu zastąpił u mnie dużo lepszego brzmieniowo, ale bardzo kapryśnego Onkyo Integra DX-6850.
jarex
digipack

PostPosted: 14.03.2017, 19:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do 3 stów polecam także Sony X202ES (dostępny laser), solidna maszynka. Miałem kiedyś 2 szt.
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 14.03.2017, 23:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki wszystkim za rady. Fajnie że można na spokojnie, bez robienia gównoburzy jak na forach o tematyce hifi zasięgnąć waszej opinii.

jarex kurde ten podlinkowany Denon ktoś mi zwinął sprzed nosa bo bym go łyknął.
A z używkami jak napisałeś jest loteria ale za to jest gigantyczny wybór.

Z Cambridge Audio nie miałem w ogóle do czynienia ale jak polecacie to się interesuję, z tym że ciężko coś używanego ustrzelić. Widzę że jest model CD4 ale wygląd mnie odrzuca, wiem że to szczegół ale jednak nie mogę.
W moim zasięgu cenowym jest Topaz CD 5, z tego co widzę konstrukcja chyba nie taka leciwa. Nie mogę wygmerać za to jaki tam jest laser. Nawet w manualu nie ma. Czyżby producent nie przewidywał wymiany lasera?

A może inaczej. Zaczynam rozważać czy kupić coś na dłuższą chwilę czy już kupić coś bardziej na przyszłość pod ewentualną małą modernizację sprzętu.
Z opcji max ekonomicznych zastanawia mnie to:
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-harman-kardon-hd710-i6750688051.html
Firmy prawie nie znam ale wyczytałem kilka pozytywnych opinii. Tylko stan bez szału.

Inna opcja ekonomiczna to np.
http://allegro.pl/yamaha-cdx-496-i6751320340.html
Stan elegancki ale nie do końca wiem co o tym sprzęcie myśleć a i nigdy z kompaktem Yamahy nie miałem do czynienia.

Ale kusi mnie też kupienie czegoś ciut lepszego. Podobno ten Technics gra nieźle:
http://allegro.pl/technics-sl-ps770a-topowy-odtwarzacz-cd-pilot-i6751287428.html#
Cena może troszkę wysoka ale mam słabość do tej marki.
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 15.03.2017, 10:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do Cambridge Audio - słabo coś Waść googlujesz: http://allegro.pl/cambridge-audio-d100-koszalin-gwarancja-i6682702855.html Wink

Jest trochę też używanych CA z serii Azur - ale seria D miała lepsze opinie, ponoć Azur nie jest już tak solidna. Ja miałem D 500 SE - o taki: https://allegro.pl/listing?string=Cambridge%20Audio%20D500SE&bmatch=s0-ele-1-4-0310 I z pełną odpowiedzialnością mogę polecić (jeśli oczywiście jest w dobrym stanie).
gacek778
digipack

PostPosted: 17.03.2017, 00:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chodziło za mną to CA ale wygląd jest tak odstraszający że... no nie da się.
Miała być Yamaha lub Marantz jak proponowałeś ale właśnie zakupiłem NADa 512, te kilka złotych więcej odżałuję ale może to już będzie na dłuższy czas.

Bez słuchania ciężko coś wybrać a sprzętu jest ogrom, bez sensu dłużej kombinować. Dzięki wszystkim za pomoc w tej trudnej sprawie.
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 17.03.2017, 00:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Muzykalny ten NAD, może nie jakoś zbytnio szczegółowy, ale słuchać można godzinami bez zmęczenia (miałem 502, czyli wcześniejszą wersję).
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 22.03.2017, 23:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i dotarł. Szczerze mówiąc brzmienie niewiele różni się od mojego starego Pioneera. Trochę "ładniejsze" ale bez specjalnych uniesień, brzmi po prostu dobrze. Wniosek - nie ma najmniejszego sensu się na przyszłość zastanawiać nad tym co kupić, różnice brzmień o ile jakieś są to w takich sprzętach są praktycznie pomijalne.
Sprzęcik nawet w dobrym stanie i wszystko by było cacy... jakby nie to że coś czasem tacka się zamyka ale nie może "załapać płyty". Nie wiem czy to się stało w transporcie czy było wcześniej ale wiem że sprzęt idzie do zwrotu.

Chyba zrobię tak jak polecił mi kolega - kupię najtańsze DVD za 100 i postawię jako odtwarzacz CD, brzmienie będzie podobne a jak się zepsuje to wywalę i kupię nowe. Kupno sprawnego odtwarzacza widzę graniczy z cudem bo albo ktoś nam wciska szmelc albo kurier skutecznie szmelc z tego zrobi w transporcie Evil or Very Mad
Back to top
crescent

PostPosted: 23.03.2017, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
coś czasem tacka się zamyka ale nie może "załapać płyty"

Typowy objaw padającego lasera, co jak przypuszczam można stwierdzić w 90% wystawianych na aukcjach używek. Wymiana lasera nie musi być kosztowna, ale to lepiej sprawdzić przed zakupem danego modelu.

Quote:
Chyba zrobię tak jak polecił mi kolega - kupię najtańsze DVD za 100 i postawię jako odtwarzacz CD, brzmienie będzie podobne a jak się zepsuje to wywalę i kupię nowe.

Trochę dorabianie ideologii do sytuacji.
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 23.03.2017, 10:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent w NADzie jest KSS i te lasery są dostępne tylko szpec powiedział mi że nie ma sensu się w to bawić bo na 10 sztuk żaden może nie ruszyć a może ruszyć 5. Loteria. Podobno gdzieś można je kupić z gwarancją ale kosztują coś koło 150 złotych tylko wtedy kupuję i wiem że działa.

A z tym DVD jestem coraz bardziej skłonny tak zrobić chociaż jeszcze jakiś czas temu pukałem się w czoło jak mi to mówił.
Najtańszy nowy CDek typu CA Topaz kosztuje 900 złotych i pewnie będzie grał jak to DVD i po takim samym czasie padnie.
W najgorszym wypadku będę do końca życia męczył tego Pioneera, chyba już jestem na niego skazany Laughing
Swoją drogą fajny ten NAD ale kopał się z tym nie będę bo szkoda nerwów.
Back to top
crescent

PostPosted: 23.03.2017, 11:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Swoją drogą fajny ten NAD ale kopał się z tym nie będę bo szkoda nerwów.

Sprawdź taśmę przy głowicy lasera, często pada szybciej niż laser (przełamuje się). Koszt groszowy.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 23.03.2017, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Chyba zrobię tak jak polecił mi kolega - kupię najtańsze DVD za 100 i postawię jako odtwarzacz CD, brzmienie będzie podobne a jak się zepsuje to wywalę i kupię nowe. Kupno sprawnego odtwarzacza widzę graniczy z cudem bo albo ktoś nam wciska szmelc albo kurier skutecznie szmelc z tego zrobi w transporcie Evil or Very Mad

To już lepiej Blu-Raya za 250 zyli - np Szajsunga - ja nie narzekam.

http://artrock.pl/
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 23.03.2017, 22:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tych DVD to mam chyba ze 3 szt., ale płyt słucham tylko z CD, szybszy dostęp, lepszy przetwornik, no tak w ogóle lepiej Smile
Back to top
crescent

PostPosted: 24.03.2017, 10:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Tych DVD to mam chyba ze 3 szt., ale płyt słucham tylko z CD, szybszy dostęp, lepszy przetwornik, no tak w ogóle lepiej Smile

Z tymi przetwornikami audio różnie bywa. Np. Harman Kardon DVD21 gra o niebo lepiej niż sporo starszy cd-ek Denona DCD650.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Next
Page 49 of 53

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum