Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 17.10.2017, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

A nie myślałeś o Marantzu? Np. takim: https://www.mediaexpert.pl/odtwarzacze-cd/odtwarzacz-cd-marantz-cd5005-srebrno-zloty,id-428671?gclid=EAIaIQobChMI7N3nqcT31gIVyW4bCh0LlwDDEAQYBCABEgJc0fD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKyXpa7E99YCFdCLUQod-AUEoQ

Sam mam Marantza od kilku lat i chwalę sobie. Oprócz standardowego wyposażenia masz w nim jeszcze regulowane wyjście słuchawkowe - co dzisiaj nie jest wcale taką oczywistością, a przydaje się jeśli chcesz słuchać na słuchawkach. Pamiętaj, że dobre słuchawki są dużo tańsze niż kolumny o podobnej jakości.
View user's profile Send private message
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 17.10.2017, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
A nie myślałeś o Marantzu? Np. takim: (...)

Chodziło mi (na razie) o wzmacniacz Wink ale za nowym cd-sem także bedę się rozglądał - niemniej: ten który podaleś ma zbyt futurystyczny wygląd. Bardziej stawiam na klasyczne wzornictwo - aczkolwiek regulowane wejście słuchawkowe to bardzo przydatna rzecz - będę się rozglądał za takim właśnie cd-kiem. Ale to później - teraz na tapecie jest wzmacniacz.
Leptir

PostPosted: 17.10.2017, 13:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

A, wybacz, nie wiem dlaczego myślałem, że chodzi o odtwarzacz. Za dużo pracy, za mało koncentracji...

Zastanów się może nad takim NAD-em: https://www.tophifi.pl/nad-c316bee.html?gclid=EAIaIQobChMI89zYy8731gIVRrXtCh0jagMvEAQYByABEgIFE_D_BwE Może trochę przekracza budżet, ale to zazwyczaj solidne, dobrze grające konstrukcje.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 17.10.2017, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

stranger - a musi być to nowy sprzęt? W takim budżecie kupisz jakieś piękne cacko z epoki, na które, oprócz słuchania, można się patrzeć godzinami. Na wyspach chyba tego sporo i w dobrych cenach. Jednak jak to zwykle bywa ze sprzętem używanym - podstawą będzie zakup od kogoś zaufanego (albo od kogoś, kto wzbudza zaufanie), ewentualnie jakiś zaufany serwis, który zrobi Ci przegląd/lifting klocka.
Jakiś czas temu kupiłem za namową jarexa (którego serdecznie pozdrawiam) pięknego DENONA PMA-770, za mniej niż połowę Twojego budżetu. Brzmi to pięknie, chodzi bezawaryjnie.
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 17.10.2017, 14:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

stranger wrote:
Słuchajcie Wink jako żem "dziecię cd-ków" to przyszedł czas na wymianę wzmacniacza. Kwota maksymalna, jaką chciałbym wydac na ten sprzęt to jakieś 1200zł. (tylko nowe - z gwarancją). Chodzi mi o sam wzmacniacz stereo - bez "cudów" w postaci 7.1 itd. Wygląd ma być surowy: 4 podstawowe pokretła, jakiś kontur, może być USB, ale niekoniecznie, wejście słuchawkowe. Myslałem nad takim budżetowym modelem: Pioneer A-20-K bądź Yamaha, Onkyo lub...no właśnie! liczę na Waszą pomoc Smile

Myślę, że parametr:nowe i z gwarancją ogranicza możliwości. Wzmacniacz, głośniki to obszar gdzie z dużo większym poczuciem bezpieczeństwa można rozważać zakup <klocków> z drugiej ręki...
Ot, choćby to urządzenie:
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/39/268626.php
Znam, miał to kolega kilka lat wstecz. Dźwięk okrągły, w małych pomieszczeniach, bo to nie specjalnie dynamiczny okaz, będzie w sam raz. Tu jakiegoś parcia na dobieranie głośników nie ma. Powinno brzmieć wciągająco o ile to nie sala gimnastyczna. Nadto, jak pamiętam, nieźle wyposażony, choć zdaje się, ze nie ma wejścia phono, ale Ty jesteś z frakcji CD.
P.S. Nad-y są wg. mnie nudne, nawet te flagowe. Nie wiem zupełnie na czym swą popularność zbudowała firma.
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 18.10.2017, 00:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
stranger - a musi być to nowy sprzęt? W takim budżecie kupisz jakieś piękne cacko z epoki, na które, oprócz słuchania, można się patrzeć godzinami. Na wyspach chyba tego sporo i w dobrych cenach. Jednak jak to zwykle bywa ze sprzętem używanym - podstawą będzie zakup od kogoś zaufanego (albo od kogoś, kto wzbudza zaufanie), ewentualnie jakiś zaufany serwis, który zrobi Ci przegląd/lifting klocka.(...)

Otóż to! lepiej kupić (mimo wszystko) nowy sprzęt, gdyż używany (choć tani) to za sam przegląd pewnie zapłaciłbym więcej, niż za niego zapłaciłem. Po prostu: usługi serwisowe są tutaj b. drogie.

esforty - zbyt skromny ten wzmak - trochę estradowym dizajnem zalatuje Wink
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 18.10.2017, 08:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Stary banał: o tym, że to ma grać a nie wyglądać! wybrzmiał raz kolejny. Tym bardziej, iż Twe oczekiwania sugerowały, ze nie musi być <wodotrysku>. Podałeś kwotę w PLN i myślałem, iż ten zakup ma być dokonany w Polsce.
Nie znam realiów z wysp ale wydaje się, że tam za taką <używkę> trzeba by wyłożyć więcej. Za to zakup krajowy obciążony kosztami podróży, niebanalnymi...
Kupowanie z drugiej ręki odbywa się, zasadniczo, w domu sprzedającego. Można oszacować ryzyko zakupu na podstawie: w jakich warunkach i przez kogo było wykorzystywane. Często taki risercz eliminuje konieczność przeglądu technicznego. W świecie audio-second hand ten parametr zwykle działa Smile .
Leptir

PostPosted: 18.10.2017, 09:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:

P.S. Nad-y są wg. mnie nudne, nawet te flagowe. Nie wiem zupełnie na czym swą popularność zbudowała firma.

Oczywiście wszystko kwestią gustu. Kiedyś, jak wybierałem sprzęt dla siebie, to zastanawiałem się nad NAD-em, w końcu zdecydowałem się wówczas na Cambridge Audio (ale tylko dlatego, że dostałem bardzo duży rabat). Byłem jednak blisko zakupu NAD-a. Co mi się w nim podobało? Miał bardzo przyjemne, wyrównane pasmo, z dobrą średnicą. Muzyka akustyczna (a takiej wówczas głównie słuchałem) brzmiała na tym świetnie, podobnie jak wokale. Może w rockowym graniu trochę brakowało kopa, ale myślę, że dałoby się to skorygować odpowiednim doborem głośników (albo słuchawek). Natomiast co do renomy - NAD zbudował swoją markę solidnymi, dość niezawodnymi konstrukcjami, opartymi o niezłej klasy podzespoły, przy rozsądnej cenie. Innymi słowy - mają dobry stosunek jakości do ceny.

Oczywiście możliwe, że obecne konstrukcje już nie brzmią tak dobrze (dawno już NAD-ów nie słuchałem), no ale kupowanie bez słuchania, to jak ślub z kobietą, którą zna się tylko z widzenia.
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 18.10.2017, 11:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Stary banał: o tym, że to ma grać a nie wyglądać! wybrzmiał raz kolejny. Tym bardziej, iż Twe oczekiwania sugerowały, ze nie musi być <wodotrysku>. Podałeś kwotę w PLN i myślałem, iż ten zakup ma być dokonany w Polsce. (...)

Dzwiek jest ważny, ale wygląd także - przynajmniej u mnie. Poza tym - jak pisałem wyżej: nie interesują mnie "używki" - nie chcę później "bujać" się z kłopotami. Co z tego że u sprzedającego taki sprzęt sprawiał będzie wrażenie zadbanego i sprawnego, skoro przyniosę go do domu, i po godzinie grania wyjdzie mi jakaś ukryta usterka. "Przerabiałem" taki schemat na WS-503 dawno temu - dziękuję za powtórkę.
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 18.10.2017, 12:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jasne, niczego więcej wobec tego nie sugeruję, życząc pełnego zadowolenia po zakupie.

Leptir wrote:
esforty wrote:

Natomiast co do renomy - NAD zbudował swoją markę solidnymi, dość niezawodnymi konstrukcjami, opartymi o niezłej klasy podzespoły, przy rozsądnej cenie. Innymi słowy - mają dobry stosunek jakości do ceny.

Taką filozofię wyznaje dzisiaj 98% firm z tego rynku. Posiadany przez Ciebie produkt firmy Cambridge, skądinąd uważam, iż to lepszy wybór niż rozważany NAD, musiał wykonać trudną robotę . W Europie Wsch. był do lat 90-tych był właściwie nieznany, to obligowało firmę by dać produkt(mam na myśli te pozycje z dołu katalogu) lepszy od japońskich <budżetówek> w relatywnie nieznacznie wyższej cenie. I to się udało.
Wzmacniacze NAD-a widywałem u ludzi już w połowie lat 80-tych. Sukces na pewno, tyle że ,mam wrażenie, usiedli na laurach i odcinają kupony a w tej branży to regres, raczej. Chociaż, w zasadzie firma jest kilka lat młodsza.
Miałem w domu(szukałem dla siebie innego urządzenia), mniej więcej dwa lata wstecz model NAD M3(wówczas jeden z flagowych) i niczym nie zachwycił. To wrażenie potwierdziło się także u kolegi gdzie został podpięty do innego (czyt. droższego systemu). Istnieje pogląd , że NAD to tylko z NAD-em, ale czy modele z dołu katalogu mają być aż tak wyspecyfikowane?. Z drugiej strony rzeczywiście mniej mam doświadczenia z modelami podstawowymi, co zubaża moją wiedzę na temat firmy NAD.
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 18.10.2017, 13:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

stranger wrote:

Gusta. Dodam od siebie, że ostatnio wyleczyłem się z "choinkowości" czy też "grubości" - obecnie stawiam w wyglądzie na minimalizm, surowość, ascetyzm, itp. Cenię sobie miejsce pod telewizorem Wink. Na szczęście w moje gusta ostatnio, chyba mimochodem, wpisała się firma Onkyo i nie dość, że wypuściłą sprzęt odpowiadający mi wyglądem, to jeszcze dobrze brzmiący i posiadający niektóre potrzebne mi bajery, tak więc jestem zadowolony (w miarę).

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć: jak już się zdecydujesz na konkretny model to zacznij negocjować, mnie w sklepie https://www.q21.pl/ udało się bez problemu zejść z ceny 1999 na 1750 razem z wysyłką.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 18.10.2017, 18:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:
(...)Na szczęście w moje gusta ostatnio, chyba mimochodem, wpisała się firma Onkyo i nie dość, że wypuściłą sprzęt odpowiadający mi wyglądem, to jeszcze dobrze brzmiący i posiadający niektóre potrzebne mi bajery, tak więc jestem zadowolony (w miarę).(...)

Dzięki Włodku Smile Onkyo i Pioneer produkują zacne wzmacnicze - zarówno pod względem wyglądu, jak i jakości odtwarzanej muzyki. Póki co - bliżej mi do Pioneeer'a Smile
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 19.10.2017, 21:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam Marantza 5005 i wzmacniacz P5005 i Gramofon TD5005

Jest ok. Very Happy
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 19.10.2017, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

stranger wrote:
Póki co - bliżej mi do Pioneeer'a Smile

Mam taki:

http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/875-pioneer-a6mk2
Bednaar

PostPosted: 23.10.2017, 09:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

stranger wrote:

Musical Fidelity E11 i estradowy dizajn? Przecież to typowo audiofilska, minimalistyczna stylistyka - mój Rotel wygląda bardzo podobnie. To jest dopiero estradowy dizajn (wzmacniacz Monacor PMX-162):

Ten Białostocki zestaw Pioneera bardzo ładny - w dobrą stronę poszła ta firma.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Next
Page 53 of 57

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum