Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Deformator
szpula

PostPosted: 17.11.2017, 22:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli faktycznie tak jest, pozostanę przy starym 520.
Niestety cena 1520ae jest już 4,5 krótkie większą od 720. To już odrobinę za dużo Smile

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1

https://pancernik.eu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jarex
digipack

PostPosted: 17.11.2017, 22:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Są na rynku starsze modele Demona w stylu 1500R, kosztują relatywnie mniej od nowego sprzętu, a grają lepiej od serii "700".
Back to top
View user's profile Send private message
Deformator
szpula

PostPosted: 18.11.2017, 10:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

A jaki wzmacniacz był by interesujący powiedzmy przy kwocie około 1500zl przy którym odczuł bym różnice w porównaniu do 520ae. Chodzi mi o sprzęt nowy, nie z drugiej ręki (trochę obawiam się dodatkowych kosztów jeśli ktoś okazał by się nieuczciwy).

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1

https://pancernik.eu

Last edited by Deformator on 18.11.2017, 13:52; edited 1 time in total
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 18.11.2017, 10:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uczta dla oczu i uszu na Audio Video Show 2017
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 18.11.2017, 12:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Deformator wrote:
A jaki wzmacniacz był by interesujący powiedzmy przy kwocie około 1500zl przy którym odczuł bym różnice w porównaniu do 520ae. Chodzi mi o sprzęt nowy, nie z drugiej ręki (trochę obawiam się dodatkowych kosztów jeśli ktoś okazał by się nieuczciwy).

Możesz sprawdzić: NAD C316 BEE, Cambridge Audio Topaz AM10, Marantz PM6006, Onkyo A 9050. Pójść do salonu (lub wypożyczyć za kaucją do domu) posłuchać, porównać, może się okazać, że ten Denon dla Ciebie brzmi najlepiej i nie ma sensu na nic go zamieniać Smile
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 18.11.2017, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Deformator wrote:

Mnie jest trudno powiedzieć, jesli chodzi o nowe wzmacniacze. Szczerze mówiąc, jak mi padnie ten 30-letni Rotel, to kupię sobie znów starego Rotela na Allegro - po prostu jego brzmienie trafia idealnie w mój gust. Nowe Rotele już są zbyt sterylne: za jasny/ostry dźwięk, zbyt punktowy bas, za bardzo w stronę detali kosztem barwy dźwięku. To się zresztą tyczy większości nowych modeli - taki teraz jest trend i kompletnie nie jest to moje grania.
jarex
digipack

PostPosted: 18.11.2017, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rotel jest dobry na wszystko, od jakiegoś czasu słucham muzyki właśnie na nim , dziadku z połowy lat 80-tych Wink (W swojej karierze miałem chyba z 10 Roteli).
Back to top
Bednaar

PostPosted: 18.11.2017, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

O ciekawe - a jaki model? Mój jest z roku 1988 albo 1989.
jarex
digipack

PostPosted: 18.11.2017, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

To stary ampli, kupiony z ciekawości, podłączyłem i gra Smile RX-830. Nie potrzebuję dużo mocy, bo nie naparzam muzą wokół.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 18.11.2017, 12:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ach, czyli jeszcze radyjko. I loudness też ma Smile
Mój RA-840BX2 nie ma żadnych regulatorów dźwięku ani filtrów - taki audiofilski minimalizm, tylko volume, przełacznik mono i selektor wejść. Szczerze mówiąc czasem mnie tych regulacji barwy i filtrów brakuje, zwłaszcza loudness - ale tylko wtedy, gdy słucham przez głośniki - czyli rzadko Wink
jarex
digipack

PostPosted: 18.11.2017, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak napisałem powyżej, miałem w swoim posiadaniu około dziesięciu modeli wzmacniacza Rotela, każdy kupiony z rynku wtórnego i każdy był sprawny, nic z nimi nie musiałem robić, to też o czymś mówi, czyż nie? Wink
Back to top
esforty
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 18.11.2017, 13:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najwięcej o użytkownikach, taka dygresja dla obawiajacych się rynku wtórnego Wink
To nie auta!
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.11.2017, 17:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Być może po prostu te super drogie interkonekty dopiero podłączone do sprzetu klasy hi-end pokazują, co potrafią.

Pewnie tak jest i na sprzęcie z wyższej półki te różnice są, chociaż nie wierzę żeby były aż tak słyszalne żeby było warto dawać tysiące.

Bednaar wrote:

Jesli chodzi o sprzęt stereo, to większe wrażenie wywołuje u mnie zdolność skompletowania świetnie grającego systemu za grosze, niż uskładanie hi-endowego ołtarzyka za miliony euro - i w tym kierunku zawsze dążyłem.

Też uważam że na tym cała zabawa polega i dlatego też na forum nie postów w rodzaju : wywal to na śmietnik, dołóż 10 tysięcy, to nie gra itd.
Nawet jak nie wszyscy mamy dużą wiedzę to ja wolę się zdać na was bo wiem że to będzie głos rozsądku.

jarex wrote:
Jak napisałem powyżej, miałem w swoim posiadaniu około dziesięciu modeli wzmacniacza Rotela, każdy kupiony z rynku wtórnego i każdy był sprawny, nic z nimi nie musiałem robić, to też o czymś mówi, czyż nie? Wink

Trochę tego sprzętu przerobiłeś. Skoro polecasz (albo raczej polecacie) tą markę to może się kiedyś zainteresuję.
Audiofilski minimalizm RA-840BX2 nie jest dla mnie ale można coś innego wyszperam Wink
Ciekawe że w moim otoczeniu nie znam nikogo kto miałby sprzęt Rotela. Czy to tak mało popularna u nas marka?
Back to top
stranger
maxi-singel analogowy

PostPosted: 18.11.2017, 19:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiedś rozmawialiśmy...
kupuje 2x Denon Smile
Denon PMA720AE Amplifier
http://www.superfi.co.uk/p-10654-denon-dcd720ae-cd-player.aspx
esforty
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 18.11.2017, 19:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek wrote:
Uczta dla oczu i uszu na Audio Video Show 2017

Byłem wczoraj kilka godzin na tej imprezie, dokonując pewnej przypadkowej selekcji odwiedzin u dystrybutorów z braku czasu.
Z wyglądu impreza się rozrasta( w Europie to druga po Monachium)i to sugeruje, że rynek też, ale staranniejszy wgląd w ofertę budzi jednak wątpliwości. Tradycyjnie już, najlepszą prezentację zobaczyłem usłyszałem w pokoju/sali Nautilus(prowadzący Gerhard Hirt, mistrz- i to nie jest żadne nadużycie). Zwykle jest jakaś dramaturgia tej prezentacji i troska, ponadprzeciętna, o aranżację akustyczną, tak było i wczoraj.
Odwiedziłem min jeden z salonów Top Hi-Fi, tam uświadamiano mnie, chyba jednak nieskutecznie głównie z powodu wrodzonego fetyszyzmu, że przyszłość audio, tego najdroższego, leży w urządzeniach:
Devialet łączące w sobie różne technologie i krańcowe klasy dźwięku "A" i"D" więcej tu: https://www.tophifi.pl/producenci?producent=devialet.
Wygląd wskazujący, że mamy do czynienia z wagą łazienkową osłabia wiarę w możliwości urządzenia choć brzmieniowo trudno coś zarzucić, no, dla mnie to nieco zbyt bezduszne.
Dłuższa i wnikliwsza penetracja pokojów w hotelu Sobieski i Golden Tulip oraz dwóch pięter Stadionu Narodowego (wspomniałem, że się rozrasta) przyniosłaby zapewne więcej satysfakcji i zadziwień ale kiepsko było z czasem. Podzielę się jednak wrażeniem z prezentacji jubileuszowych monitorów Dynaudio Special 40. Trafiłem akurat na Pink Floyd "The Wall", początek drugiego dysku "Hey you" pomiędzy 3.24 a 3.57 cichnie główny motyw, słuchacz zostaje z tłem punktowanym linią basu <gadanego>, to tło to może smyczki? , może elektronika?Ale wczoraj ja miałem wrażenie, że otoczył mnie rój pszczół, no , niezapomniane!
I jeszcze jedno zadziwienie: pokój szwajcarskiej manufaktury Boenicke Audio- grały monitory oznaczone symbolem W5, podobno już ze statusem kultowości, wykonane z litego drewna. Wkleję foto, zobaczcie jaki to rząd wielkości:

Pokój, w który to zagrało to jakieś 80m kw. i nie było tam cm. kw. pozbawionego dźwięku tychże monitorków, tym razem zdrobnienie uzasadnione.
Powyższe traktujcie informacyjnie, niczego nie stręczę, nikomu nic nie wmawiam...
Dodam, iż na przekór prawidłowości o wyższości muzyki klasycznej jako najwiarygodniejszy poligon dla testowania tych urządzeń, ta prezentowana była, bodaj, dwukrotnie(sic). Dystrybutorzy wolą... Yello i yello-podobne, choć nie brakowało na stołach realizacji audiofilskich.
Renesans vinylu zauważalny bardziej u dystrybutorów i indywidualnych handlowców płyt niż w ofercie sprzętowej.

P.S. Wczoraj też dowiedziałem się, że serwis Tidal ma już w posiadaniu cały katalog ECM-u Laughing.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58  Next
Page 56 of 58

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum