Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 56, 57, 58  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jarex
digipack

PostPosted: 18.11.2017, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Ciekawe że w moim otoczeniu nie znam nikogo kto miałby sprzęt Rotela. Czy to tak mało popularna u nas marka?

W sensie rozpoznawalności marki to oczywiście gorzej niż Technics, ale u tych co trochę sprzętu posłuchali to marka znana i lubiana, dobry dźwięk za relatywnie nieduże pieniądze.
Mój pierwszy Rotel to był wzmacniacz RA-930AX, do rocka znakomity, szybki punktowy bas, z lekka ocieplona barwa, polecam. (cena używek to jakieś 400zł).
Back to top
View user's profile Send private message
Deformator
szpula

PostPosted: 19.11.2017, 22:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy mógł by ktoś polecić dobre słuchawki w przedziale powiedzmy do 300 zł.
Przez ostatnie kilka lat cieszyłem się modelem Sennheiser HD 212 Pro, jednak po dość intensywnym użytkowaniu prezentują się już marnie a koszt nowych gąbek na allegro sięga już prawie ceny nowej sztuki ^^
Poza tym szukał bym czegoś co w bardzo dużym stopniu wygłusza dla otoczenia to co aktualnie słucham. W momencie gdy żona ogląda wieczorem swoje seriale ja zanurzam się w ukochanej muzyce. Siedzimy razem na kanapie i jednak nawet przy średniej głośności hd 212 przepuszczają sporo dźwięku do serialu żony ^^ co się jej średnio podoba.
Sam dźwięk, barwa w tych sennheiserkach bardzo mi odpowiada więc mogło by być coś bardzo zbliżonego. Z góry dziękuję za pomoc.

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1

https://pancernik.eu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 19.11.2017, 23:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słuchawki izolujące od hałasu otoczenia: Sennheiser HD280Pro albo 380Pro. Ponadto AKG K271/K272HD. Są też tańsze - chińskie Superluxy i Takstary, które mają świetne opinie - ale osobiście nie miałem z nimi do czynienia.
A co do Rotela - mam wrażenie, że ta firma po prostu jest tym, czym Volvo dla motoryzacji: maksymalna prostota konstrukcji przy maksymalnej niezawodności plus wysoka jakość dźwięku. Mój - zakupiony w komisie - miał zasniedziałe styki w potencjometrze głośności, wystarczyło przeczyścić alkoholem, a potem spryskać Kontakt PR - i od kilkunastu lat już gra u mnie bez problemów. Podobny kłopot miałem z Onkyo Integra A8670, tyle że z selektorem wejść: tutaj w żaden sposób nie mogłem się dostac do styków, a w serwisie oznajmiono mi, że taka naprawa kosztowałaby kilkaset złotych.

Edit w kwestii słuchawek zamkniętych - na dzień dzisiejszy brałbym Superlux HD669 - czyli w zasadzie klon AKG K271, cenowo 140-150 zł.
Bednaar

PostPosted: 22.11.2017, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeniesione z winylowego wątku:

mir wrote:
Duzo tez zalezy od sprzetu, mimo izniektorzy koledzy tu twierdza, ze laser to laser i wszystko brzmi tak samo ze sprzetu za 100zl jak i za 10,000.

Oj nieprawda, miałem w swoim zyciu 4 różne odtwarzacze CD i kazdy grał inaczej, wcale nie było między nimi aż tak dużej róznicy w cenie. To nie laser decyduje o brzmieniu odtwarzacza CD, tylko przetwornik cyfrowo-analogowy, a te są różnej jakości. Po kolei:
1) Pioneer PD-201: mój pierwszy CD w życiu, właśnie on brzmiał płasko - płytki basik, uboga barwa dźwięku, co ciekawe gdy przegrywałem z płyty CD na kasetę - następowała... poprawa brzmienia (deck Aiwa AD-F550) - ale to przez zniekształcenia harmoniczne (o tym później).
2) Onkyo Integra DX-6850 - bogate, detaliczne, czyste, dynamiczne i barwne brzmienie - najlepiej brzmiące urządzenie stereo, jakie posiadałem. Szkoda, że później zacinał się na każdej płycie. Nie była to wina lasera, tylko przekombinowanego mechanizmu - naprawa nieopłacalna.
3) Denon DCD-485 - dużo mniej detaliczny i mniej dynamiczny od Onkyo, ale brzmienie w miarę miłe dla ucha - takie ocieplone, słodkie plumkanie trochę w stylu gramofonu.
4) Marantz M-CR503 - to Cd-amplituner, konkurencja dla Yamaha PianoCraft , brzmienie trochę bardziej szczegółowe od Denona (więcej góry), ale wciąż ocieplone, wciąż też nie ten poziom, co nieodżałowane Onkyo.
A co do jakości CD vs LP - autor artykułu ma rację, CD jest bliżej oryginału, LP ma po prostu sporo zniekształceń, czego efektem jest przewaga harmonicznych parzystych nad nieparzystymi - co skutkuje ociepleniem barwy dźwięku i brzmi "miło" dla ludzkiego ucha. Miałem kiedyś odtwarzacz CD Onkyo Integra DX-6850 oraz gramofon Elac Miracord 42 z wkładką Nagaoka JT-511 - oba prezentowały wysoką klasę dźwięku, ale jednak dało się słyszeć przewagę CD w przypadku dużych składów - gramofon przy dużej ilości informacji "gubił" się, natomiast przyjemniej słuchało się małych składów - solo, duety, trio, kwartety - z winyla (owo ocieplenie dawało znać). Obecnie mam tylko CD plus pliki z pendrive'a i niekoniecznie tęsknię za winylem.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 22.11.2017, 12:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
To nie laser decyduje o brzmieniu odtwarzacza CD, tylko przetwornik cyfrowo-analogowy, a te są różnej jakości.

Dokładnie. Dodam, że laser, to często najbardziej awaryjny podzespół większości CD, DVD.
Opisywałem nie tak dawno moje przejścia z CD: HARMAN KARDON HD 970. Użytkuję go od c.a. 10 lat, a z laserem borykałem praktycznie od nowości. Jednak jego DAC, czyli przetwornik C/A to rewelacja z tej półki cenowej. Przez ponad rok używałem go tylko jako DACa właśnie (za napęd robił DVD), gdyż koszt wymiany lasera w serwisie to circa 350 zł. W końcu sam to zrobiłem, kupując cały napęd lasera za 40 zł (nówka). Wiele osób kupuje ten odtwarzacz z niesprawnym laserem za symboliczne pieniądze i podłącza jako DACa.
Back to top
mir
remaster

PostPosted: 23.11.2017, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Przeniesione z winylowego wątku:

mir wrote:
Duzo tez zalezy od sprzetu, mimo izniektorzy koledzy tu twierdza, ze laser to laser i wszystko brzmi tak samo ze sprzetu za 100zl jak i za 10,000.

Oj nieprawda, miałem w swoim zyciu 4 różne odtwarzacze CD i kazdy grał inaczej, wcale nie było między nimi aż tak dużej róznicy w cenie. To nie laser decyduje o brzmieniu odtwarzacza CD, tylko przetwornik cyfrowo-analogowy, ...

Chyba sie nie zrozumielismy tzn zle zinterpretowales intencje intencje mego postu. No probs.

pzdr

mir
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 24.11.2017, 22:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mirze, już dawno temu zauważyłem, że pisanie "spod palca", często kończy się u nas pełnym, pięknym i niczego nie rozumiejącym potwierdzeniem bądź negacją Smile
A w temacie choć nie do końca :

Kupiłem niedawno środkową część tego zestawu, czyli magnetofon kasetowy - zabytek, coś antycznego, dla wielu mitycznego. Dla mnie oczekiwanego. Wzmacniacz do tego mam, więc mój kącik vintage rychło zyska kolejny element. Z tunerem jeszcze pewnie powalczę ale perspektywy są.
I powiem Wam, że mimo przerobienia wielu budżetowych lub wyższych zestawów - to ustrojstwo, czyli Kenwood z lat 80 brzmi dla mnie najlepiej! Oczywiście nie sam dźwięk z kaseciaka, ale już winyl + wzmak jak najbardziej!
Back to top
stranger
maxi-singel analogowy

PostPosted: 24.11.2017, 22:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuzie - piękny zestaw - gratuluję gustu i trochę...zazdraszczam Wink
crescent

PostPosted: 24.11.2017, 22:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chcę tu robić za "adwokata", ale coś za bardzo czytacie Panowie między wierszami. Kolega Bednaar najzwyczajniej w świecie zanegował jedynie fakt, "iz niektorzy koledzy tu twierdza..."
Back to top
Jakuz

PostPosted: 24.11.2017, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie zazdraszczaj - kompletuj! Smile
Tu nie chodzi o samo posiadanie, te zestawy są po prostu piękne Wink
Back to top
Jakuz

PostPosted: 24.11.2017, 22:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent - ale ja nie do tego piłem Wink (Choć czasami w tym wątku kompletnie się z nim rozjeżdżam - ale to pewnie dlatego, że mając zestaw za 1000 zł (?) nie śmiałbym się wypowiadać za całą resztę Wink )
Back to top
crescent

PostPosted: 24.11.2017, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

OK, a ja się nieprecyzyjnie wyraziłem. Bednaar najprawdopodobniej neguje tezę: "ze laser to laser i wszystko brzmi tak samo ze sprzetu za 100zl jak i za 10,000."
Back to top
Admin
Site Admin

PostPosted: 24.11.2017, 23:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jasne - peace!
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 24.11.2017, 23:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

W temacie magnetofonów, nie Dragon, ale zawsze był Nakamichi Wink

Back to top
Bednaar

PostPosted: 24.11.2017, 23:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
OK, a ja się nieprecyzyjnie wyraziłem. Bednaar najprawdopodobniej neguje tezę: "ze laser to laser i wszystko brzmi tak samo ze sprzetu za 100zl jak i za 10,000."

Oczywiście, że tak, nie pisałem przecież wprost, że kolega mir tak twierdzi - choć z drugiej strony tak to wyglądało. OK, luzik Smile
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 56, 57, 58  Next
Page 57 of 58

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum